Fazuľka so strúhankou
Fazuľka so strúhankou

Fazuľka na strúhanke

hubata - fotkahubata, 2. augusta 2019
Fazuľka na strúhanke
Foto: Hubata

Zbieram recepty, ktoré sa skladajú z troch vecí a tento patrí k nim. O takomto čase býva v záhrade už dostatok aj inej zeleniny, ale kto sadil fazuľku už po druhýkrát, pochutí si na nej opäť. Je to veľmi jednoduchý, letný recept, vhodný aj pre malé deti či ako ľahká včera.

2
porcie
10 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 kg
10 dkg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Umytú zelenú fazuľku pokrájame na kocky 1 x 1 cm a uvaríme v osolenej vode do mäkka. Precedíme ju cez sito a necháme odkvapkať. Medzitým si na oleji upražíme strúhanku do ružova a primiešame fazuľku. Hotovo a dobrú chuť!

3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Pěkný receptík. Opékám strouhanku na sucho, je třeba míchat a hlídat. Oceděnú zeleninu /např. květák/ poliju máslíčkem a posypu opečenou strouhankou. Tak to miloval můj tatínek. Květák s prézlemi. Stejně tak měl rád upravené i fazolky. Pěstoval nejraději fazolky žluté, říkal, že mají jemnější chuť i konzistenci.
Takto si pripravujem lúskovú fazuľku alebo karfiol už roky. Zabodujem s ňou aj u manžela:-)
Luskova fazulka? Od detstva sme neboli priatelky, tetusky v skolskej jedalni na nej nechavali tie tvrde fuzy. Asi pred desiatimi rokmi ma priatelka obdarovala takou zltou, aku mas na obrazku. Priznam sa, varila som ju len preto, lebo som si predstavila, kolko roboty s nou
priatelka mala.
Bol to sok! Ziadne drevnate lusky, ziadne fuzy, len lahodna zltucka fazulka vybornej chuti aj konzistencie. V tomto pripade sa holandski slachtitelia naozaj pochlapili.
Odvtedy sme s fazulkou kamaratky a ked sa k nej dostanem vyskusam tvoj recept. Doteraz sme so struhankou jedavali len karfiol a brokolicu.