TOP rebríčky:
Španielsky vtáčik, Kuba rezy aj maďarský makový závin. S najúspešnejšími januárovými receptami precestujete svet!

Redakcia Varecha.sk, 7. februára 2026     14 minút čítania

Pozrite sa s nami, čo bolo uplynulý mesiac na našej Vareche v kurze. Pečte a varte podľa najklikanejších a najukladanejších receptov, výber je naozaj pestrý.

Rebríček najklikanejších januárových receptov

Týchto 15 januárových receptov zaujalo návštevníkov nášho portálu najviac - zaznamenali najväčší počet prečítaní (kliknutí).

Kráľovské Kuba rezy s banánmi a mascarpone

Recept - Kakaový zákusok
Foto: Janka96Kráľovské Kuba rezy s banánmi a mascarpone Tento dezert je splneným snom pre všetkých milovníkov čokolády!

Španielsky vtáčik z bravčového mäsa

Recept - Plnené bravčové karé
Foto: Margitka100Španielsky vtáčik z bravčového mäsa Variácia na obľúbené jedlo, v ktorej je namiesto hovädzieho mäsa použité bravčové karé.

Parená kysnutá knedľa (videorecept)

Recept - Parená knedľa
Foto: CesminazParená kysnutá knedľa Takto robievala knedľu moja mama a takto ju robievam aj ja.

Zapekané morčacie prsia so zemiakmi pod syrovou perinou. Minimum riadu, maximum chuti (videorecept)

Recept - Zapekané morčacie mäso
Foto: TV VarechaZapekané morčacie prsia so zemiakmi pod syrovou perinou. Minimum riadu, maximum chuti Uľahčite si varenie so skvelým receptom z jedného plechu.

Šišky s džemom (fotorecept)

Recept - Kysnuté šišky
Foto: OlineckaŠišky s džemom Nadýchané jemné šišky, po ktorých sa len tak zapráši.

Kysnuté maslové buchty s makom

Recept - Makové buchty
Foto: Alica7Kysnuté maslové buchty s makom Myslíte, že vám bude stačiť taký malý pekáčik?

Domáca sviatočná vianočka

Recept - Vianočka
Foto: Kucharocka123Domáca sviatočná vianočka Jednoduchý recept na vianočku z nadýchaného kysnutého cesta s vôňou pomarančovej kôry a vanilky.

Fit banánové guľky z 3 surovín

Recept - Nepečené banánové guľky
Foto: FrommykitchendotcomFit banánové guľky z 3 surovín Zdravé maškrtenie.

Pečená krkovička

Recept - Pečená bravčová krkovička
Foto: Alica7Pečená krkovička Krkovička a zemiaky pečené spolu na jednom plechu.

Štafetková roláda

Recept - Orechová roláda
Foto: KatarinalucanovaŠtafetková roláda Výborný dezert ku káve v štýle obľúbených orechových štafetiek s chutným kávovým krémom.

Vláčna olejová mramorovaná bábovka (fotorecept)

Recept - Orechová bábovka
Foto: Kucharocka123Vláčna olejová mramorovaná bábovka Chutná nadýchaná dvojfarebná bábovka s vlašskými orechmi.

Ražniči z bravčového pliecka

Recept - Bravčové ražniči
Foto: Margitka100Ražniči z bravčového pliecka Úplne jednoduché špízy, no vynikajúce.

Domáci aspik na sviatky i bežný deň

Recept - Aspik
Foto: Kucharocka123Domáci aspik na sviatky i bežný deň Radosť pozrieť...

Pizza od najlepšieho pizzéra Európy

Recept - Pizza
Foto: Andrea EnaPizza od najlepšieho pizzéra Európy Urobiť si doma „pravú“ pizzu, ak máte len bežnú rúru s teplotou do 250 stupňov, je v podstate nemožné, ale môžete sa jej aspoň priblížiť.

Šťavnaté kuracie rezne v bohatej marináde

Recept - Kuracie rezne
Foto: Janka96Šťavnaté kuracie rezne v bohatej marináde Tento recept je vylepšenou verziou obľúbenej rodinnej klasiky akou sú obrátené rezne.


Rebríček najukladanejších januárových receptov

Registrovaní používatelia Varecha.sk si môžu do svojich virtuálnych kuchárskych kníh na našom portáli ukladať recepty, ktoré sa im páčia. Pozrite si rebríček januárových receptov podľa počtu uložení do kuchárskych kníh.


5.Recept - Tvarohové koláčeTvarohové slimáky (videorecept)76 kuchárskych kníh
7.Recept - Syrové tyčinkySyrové tyčinky s kyslou smotanou57 kuchárskych kníh
7.Recept - Orechová roládaŠtafetková roláda57 kuchárskych kníh
7.Recept - PirohyMakové pirohy plnené lekvárom57 kuchárskych kníh
8.Recept - Domáca knedľaKarlovarská knedľa (fotorecept)56 kuchárskych kníh
9.Recept - Kysnuté šiškyŠišky s džemom (fotorecept)55 kuchárskych kníh
10.Recept - VianočkaDomáca sviatočná vianočka54 kuchárskych kníh
12.Recept - Oprážané kuracie mäsoSezamové kura lepšie ako z bistra49 kuchárskych kníh
13.Recept - Čokoládová roládaČokoládová roláda (fotorecept)47 kuchárskych kníh
14.Recept - Bryndzové pagáčeBryndzovo-oštiepkové pagáčiky46 kuchárskych kníh

Vyhodnotenie januárovej súťaže

Do súťaže bol automaticky zaradený každý nový užívateľský recept aj s fotografiou pripraveného jedla, ktorý naši používatelia zverejnili na našom portáli Varecha.sk v termíne od 1. januára 2026 do 31. januára 2026.



Nákupnú poukážku Kaufland v hodnote 20 eur získavajú naši užívatelia, ktorých recepty sa vo vyššie uvedených rebríčkoch umiestnia najvyššie. Za decembrové súťažné kolo ich posielame prispievateľkám @janka96 a @kucharocka123.

Tretiu poukážku v rovnakej hodnote získava @kucharocka123, ktorá mala v januári na konte najviac zverejnených receptov s fotografiou.

Výherkyniam srdečne blahoželáme!

Aj vo februári súťažíme! Stačí pridať recept aj s fotografiou jedla a ste v hre! Tešíme sa na ďalšie nové recepty.





ANKETA: Uvaríte alebo upečiete si niečo z týchto rebríčkov?

72,2%



27,8%







Diskusia k článku

haji
Děkuji všem za sdílení vložených receptů a šťastným výhercům blahopřeji k výhře!









TOPlist