Vrtuľky s bryndzou

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 12. januára 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 54 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Slaná maškrtka napríklad k televízoru

Chutná slaná chuťovka, ktorá sa dá po troške chrumkať, kúsok po kúsku a zrazu sú zjedené. Textovú verziu receptu a zoznam www.varecha.sk/69651

Suroviny

Cesto:
180 g
320 g
200 g (alebo maslo)
200 ml (16 %)
150 ml
1 ks
30 g
1 KL
1 KL
1 PL (alebo bravčová)
Plnka:
250 g
3 pl
 nasekaný
Na potretie:
Na rozvaľkané cesto:
 (alebo bravčová)
 strúhaný

Postup

  1. 1

    CESTO: Polohrubú 180 g a 320 g hladkú múku premiesime, pridáme HERU (môže byť aj maslo), nahrubo zapracujeme, pridáme 200 ml kelímok kyslej smotany, 150 ml smotanový jogurt, jedno žĺtko, 30 g droždie, 1 kávovú lyžičku cukor, 1 kávovú lyžičku soľ, zamiesim nahrubo, pridám 1 polievkovú lyžicu kačaciu masť, cesto vypracujeme na hladko. Spracované, prikryté odložím do chladničky do druhého dňa. Nie je nutné do druhého dňa, dá sa aj na pol dňa, ale v chladničke. Po vybratí z chladničky cesto hneď spracujem, nenechám "podkysnúť" Počas práce s cestom pod rukami cesto mäkne, kysne.

  2. 2

    Zatiaľ čo cesto odpočíva v chladničke, pripravíme si bryndzovú plnku.. Bryndzu zjemníme jogurtom, dochutíme nasekaným čerstvým kôprom, keď nie je čerstvý kôpor, radšej pridám nasekaný petržlen, alebo mletej červenej papriky.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Sa mi velmi paci! Na Silvestra ako stvorene.
To nevadi, ze vino nepijes. Ja ano. Odkedy som sa vo Francuzsku a Taliansku presvedcila, ze pit ho je velmi zdrave, nedam na tuto medicinu dopustit ;-)
Vymazať
Fajnové celé, těsto aj plnky. Musí být výborné tvoje vrtulky, milá @Jerica , jsi šikulka! V rozpise surovin chybí syr Grana Padano - že kolko? Asi přiměřeně. Krásná práce, efektní vrtulky. Umím si je představit k růžovému vínečku, hmm ani dobrý čajík by nebyl špatný.
Vymazať
Priznám sa, váhala som či pridám tento recept, ale ako som videla koľko receptov na sladké či koláče, zákusky, som si povedala, poteším našich na vareche, ale aj len pre, čo sem tam zablúdia na www.varecha.

Všetkým vám ďakujem, pre mňa potešenie na duši pri čítaní vašich slovíčok :-)