Zemiaková polievka
Zemiaková polievka

Zemiakový krém s mäsovými knedličkami

hame - fotkahame, 14. októbra 2017. Komerčný recept.
Zemiakový krém s mäsovými knedličkami
Foto: hame

Máme tu horúceho kandidáta na titul víťaza o najlepšiu jesennú polievku! Je výdatná, chutná a rýchla. Môžete sa rovno pustiť do varenia.

Suroviny

2 ks
2 stonky
1 zväzok
1 lyžica
1 lyžica
1 l
2 lyžice
120 ml
70 ml
Knedličky:
1 ks
1 ks
 (na posypanie)
4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, cibuľku na kolieska. V hrnci zohrejeme maslo a opečieme na ňom najprv cibuľku, potom mrkvu a zeler. Po pár minútach pridáme zemiaky, premiešame, osolíme, okoreníme a necháme 5 minút opekať.

  2. 2

    Zeleninu zalejeme vývarom a necháme 10 minút variť. Potom pridáme zmiešané mlieko s múkou a varíme ďalších 5 minút, kým nebude zelenina mäkká a polievka sa zahustí. Trochu polievky odoberieme a zvyšok rozmixujeme ponorným mixérom dohladka. Odobranú časť vrátime naspäť do hrnca.

  3. 3

    Knedličky: Májku zmiešame s vajíčkom a zahustíme strúhankou. Vznikne nám tuhá hmota, z ktorej mokrými rukami tvarujeme menšie guličky. Polievku znovu zohrejeme, prilejeme do nej smotanu a vložíme knedličky. Opatrne ich asi 5 minút varíme a dohliadame, aby polievka nevykypela z hrnca. Tip: Polievku môžeme posypať aj strúhaným syrom a kúskami opečenej slaniny.

Diskusia k receptu

4 komentáre k receptu
Na tanieri to vypadá pekne, ale neviem si predstaviť chuť, či by mi chutilo, možno aj, ťažko posúdiť, smotana mi tam vadí, aj tie knedličky. A jarnú cibuľku v jeseni by som ťažko zháňala, ešte tak lahôdkovú ( aj keď o chuti tej kúpenej by sa dalo hovoriť, nie je ideálna).
Noo, vyzerá zaujímavo... Majku paštetu teda nemusím ak by bola domáca šla by som do toho....vynechala by som ešte muku a strúhanka tam sa dáva prečo?

Pridaj komentár k receptu: