Sójový šalát so špenátom fotorecept
Foto: tejaja
Sója je strukovina s vysokým obsahom bielkovín, minerálov a vitamínov. V našej kuchyni je veľmi málo zastúpená, čo tak to zmeniť?
porcie
príprava
tepelná úprava
Postup
-
1
Uvarenú a vychladnutú sóju v miske premiešame s nadrobno nakrájanou cibuľou a na kocky narezanou paprikou.
-
2
Olej prešľaháme s vínnym octom, medom a soľou a pridáme k šalátu spolu so špenátovými lístkami.
-
3
Ešte raz premiešame a šalát necháme v chlade asi 1 hodinu postáť.
- 4
Poznámka k vareniu sóje: Sóju vopred namočíme na 24 hodín do vody. Potom ju aj s vodou varíme, v tlakovom hrnci 40 minút od začiatku varu (syčania ventilu). Viac nevaríme, sója nie je ako iné strukoviny, nerozvarí sa, ale opäť stvrdne. Pozor, zo začiatku varu sója dosť pení, penu necháme, nezberáme, sú to vyzrážané bielkoviny, pena sa vstrebe. Uvarená sója sa dá výborne zamraziť, varím jej naraz väčšie množstvo a mám ju uvarenú k dispozícii kedykoľvek.
Tiež šalát:
Tipy na recepty z Varechy
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia
Tipy na články z Varechy
- 4
Ďakujem za váš príspevok. :) Dovolím si ale oponovať, čo sa týka šupiek.
V našich končinách prijímajú ľudia v potrave veľmi málo vlákniny, z čoho vyplýva naše "popredné" miesto v rakovine hrubého čreva a iných chorôb. Takže nevidím logický dôvod zbavovať sa aj maličkej časti vlákniny a minerálov v akejkoľvek potravine. Takže nie, nemôžeme si to dovoliť.
A potom čisto praktická vec: Zbavujeme sa šupiek fazule, šošovice, bôbu, hrachu? Sú to strukoviny ako sója. Nezbavujeme, varíme ich celé ako sú vylúskané zo strukov. Tak prečo sa zbavovať šupky práve pri sóji? Tá š šupka má svoju hodnotu.
Ďakujem za návnadu …
Vďaka za Váš komentár. Musím povedať, aj keď to tu asi nepatrí, že s Vami je radosť konverzovať. A to myslím vážne, v žiadnom prípade nie ironicky. Vaše príspevky nie sú na spôsob "Jedna pani povedala", ale majú hlavu a pätu. Díky. :)