Roštenka à la chef so zemiakmi hasselback

Márió Gombos
šéfkuchár hotela Orchidea vo Veľkom Mederi, 5. októbra 2015 8:00
Ďalšie recepty z Časopisu Varecha »
Roštenka à la chef so zemiakmi hasselbackFoto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
30 min
príprava
60 min
tepelná úprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

  1. 1

    Mäso natrieme horčicou a dáme do chladničky marinovať na niekoľko hodín. Pred pečením osolíme a okoreníme. Olivový olej v panvici zohrievame a mäso na obidvoch stranách po 2 minúty opečieme. Dáme na tanier, pridáme na každý kus trošku masla a zabalíme do alobalu až do podávania.

  2. 2

    Príprava cibule: Do hrnca dáme vodu a zohrejeme ju, pridáme očistenú cibuľu, šalotku a ostatné korenie, 2–3 minúty varíme, potom cibuľu vyberieme do ľadovej vody. Keď vychladne, z hornej časti odrežeme asi tretinu a vyberieme vnútornú časť, ktorú rozkrájame na malé kúsky a obalíme múkou. V horúcom oleji vyprážame dočervena. Vyberieme na kuchynskú utierku. Vložíme do prázdnych cibúľ.

  3. 3

    Príprava zemiakov hasselback: Zemiaky dobre umyjeme a nakrojíme na kolieska hrúbky asi 2 mm tak, aby ostali vcelku. Olivový olej rozmixujeme s cesnakom. Štetcom opatrne natierame zemiaky, osolíme, okoreníme a dáme na to kúsok masla. V zohriatej rúre pečieme 40 – 50 minút pri teplote 160–170 °C. Keď sú zemiaky upečené, posypeme pažítkou a podávame ako prílohu k roštenke.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist