Fazuľová polievka
Fazuľová polievka

Fasolada - národné jedlo Grécka videorecept

slobodaasolidarita - fotkaSloboda a Solidarita, 17. mája 2019. Komerčný recept.

Fasolada sa stala gréckym národným jedlom až v 20. storočí, ale recept sa traduje už z antických čias. Varila sa vždy počas sviatku „Pianopsia“, Zobraziť celý popisFasolada sa stala gréckym národným jedlom až v 20. storočí, ale recept sa traduje už z antických čias. Varila sa vždy počas sviatku „Pianopsia“, ktorým sa oslavoval boh Apolón. Legenda hovorí, že poloboh Theseus bol cestou z Kréty, kde víťazne porazil Minotaura, úplne vyhladovaný. Plavil sa totiž takmer týždeň na lodi. Námorníci mu preto pripravili jedlo zo všetkého, čo na lodi našli. A vznikla fasolada.

Suroviny

3 ks
1 ks
1 ks
4 strúčiky
1 ks
2 PL
1 ČL
 štipka
3 PL
2 ks
 cannellini sušená
2 l
Postup

 1. 1

  Sušenú fazuľu cannellini necháme namočiť cez noc vo vode.

 2. 2

  V hrnci rozohrejeme olej, na ňom opražíme nadrobno nakrájanú cibuľu a zeleninu.

 3. 3

  Po 8 minútach pridáme cesnak, paradajkovú pastu, chilli, mletú papriku a zalejeme vývarom.

 4. 4

  Po zovretí pridáme bobkový list, fazuľu a varíme asi hodinu a pol, kým fazuľa nezmäkne.

 5. 5

  Osolíme, okoreníme a ozdobíme petržlenovou vňaťou.

 6. 6

  TIP majstra Ihnačáka: Polievku podávajte s opečeným chlebom potretým cesnakom.

Diskusia k receptu

marianne
Dobre to chápem, že Suľo platí Ihnančákovi, aby varil na Vareche? Pana Mária tam už musia byť, že zúfalí...toť zas Rodina varila na FB v deň matiek. Nemôžem si pomôcť, ale táto politicko - varechová kampaň, mi je ešte viac protivná, ako ked sa tu hádalo kôli kde-akej kravine a že sme tu už zažili za tých 10 rokov všeličo. Nech už je akákoľvek politická strana aj s kandidátkou č.1 do EU. Drahí politici majú hrnce u prdele, ale zbieranie hlasov týmto spôsobom, je smiešne. Just im ho nedám.
viera1
S tým nič nenarobíme - biznis je biznis.Tu si môžte pozrieť,koľko SaS zaplatila za inzerciu perex-u,kameramanovi atď.:  www.transparentneucty.sk/#/...
a obe strany sú spokojné,len my hundreme,takže jednoducho sa treba zariadiť po svojom,keď vám to vadí.A čím horší ten recept bude,tým viac na to klikáme a to je účelom tejto "inzercie" ☺.
kecupicek
Mám taký dojem, že nám chcú nenápadne naznačiť čo budeme v budúcnosti variť, ak nebudeme ... Vodovú polievku- bandurky s vodou, som jedávala keď som bola malá. Taká ľahká a rýchla večera.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia