Pečená paprika
Pečená paprika

Pečená paprika fotorecept

pn - fotkapn, 21. septembra 2020
Pečená paprika (fotorecept)
Foto: pn

Jednoduché jedlo, ktoré môže byť ako hlavné alebo ako príloha. Ja som ho dnes robila ako hlavné jedlo. Rýchlo je hotové, večera alebo obed za Zobraziť celý popisJednoduché jedlo, ktoré môže byť ako hlavné alebo ako príloha. Ja som ho dnes robila ako hlavné jedlo. Rýchlo je hotové, večera alebo obed za málo peňazí...

55 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks čerstvá
1 ks
2 ks
300 g
podľa potreby
200 g
 domáca




Postup

  1. 1

    Striedku zo sendviča som vybrala a dala do misy, pridala som tvaroh, vajíčka, koreniny, na kocky nakrájanu klobásku a mlieko som dala od oka cca 0,5-1 dcl, aby striedka sendviča nebola moc rozmočená a nakoniec strýhaný eidam. Troška syra si necháme na vrch. Všetko zmiešame.

    Pečená paprika (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Papriku rozkrojíme a vyberieme zrnká. Ja som stopky nechala. Polovice paprík naplníme pripravenou zmesou. Poukladáme na plech a navrch dáme zvyšný strúhany syr. Na plech dáme trošku oleja.

    Pečená paprika (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Dáme piecť na 180 stupňov 35 minút. A je hotovo!!!

    Pečená paprika (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Dobrú chuť!!!

    Pečená paprika (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

farbuska
Pekný recept hodný vyskúšania. Papriky sú v chladničke a väčšina surovín tiež. Zajtra dokúpim tvaroh. Vďaka za tento sympatický námet, lebo plnku možno aj čiastočne modifikovať (viem si napr. namiesto tvarohu predstaviť bryndzu alebo iné druhy syrov).
9153_1557420417 - profilový obrázok
pn
pn
@farbuska (21.9.2020 20:45)

Áno, presne tak. Do plnky môže ísť aj bryndza, s plnkou sa môže pohrať
1x haji
sovka62
Ale aká paráda, vyzerá to náramne dobre. Paprika nám dozrieva, určite vyskúšam.
bembo
Zaujímavý recept.Ukladám do KK,a niekedy vyskúšam.Myslím,že tieto pečené papriky by sa hodili aj pri oslavách,v lete na dvore.
9153_1557420417 - profilový obrázok
pn
pn
@bembo (22.9.2020 18:16)

Ano,ku grilovacke určite




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia