Hovädzí perkelt
Hovädzí perkelt

Špenátový hovädzí perkelt z rúry fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 22. júna 2019
Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept)
Foto: cesminaz

Výborné ľahké jedlo, ktoré si pripravíte bezprácne v rúre :-) K tomu si zvolíte už len prílohu ;-)

Suroviny

1,5 kg
cca 300-400 g čerstvý
1 kopcovitá PL (pyré)
1 kopcovitá PL
cca 1,5 l (na podliatie)
1,5 KL
1 KL
1 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme potrebné suroviny... Hovädzie mäso, ktoré si pokrájame na stredne veľké kúsky. Ďalej 1 cibuľu, ja som teraz použila 1 velkú zelenú zo záhrady, ktorú tiež pokrájame. Ďalej špenát, asi 300-400 g - ja tu mám s malými listami, takže ak je veľký tak ho aspoň prekrojte :-) No a keďže máme dosť čiernych moruší, tak som pridala za tanierik aj tie :-) Ale pravdaže to ovocie nie je nutné :-) A nakoniec si pripravíme ešte pekáč na pečenie, olej, paradajkovú a paprikovú Salçu/ pyré.

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Hore na sporáku si v pekáči na troche oleja pár minutiek opečieme za občasného miešania paradajkové aj paprikové pyré. Pekáč dáme nabok a vložíme doň všetko ostatné, čiže mäso, cibuľu, moruše a premiešame. Dáme soľ, mleté korenie, zalejeme vriacou vodou a dáme do vyhriatej rúry "piecť". Nechajte na 180 °C, kým nezačne obsah pekáča všade vrieť a až potom dáme pokrievku a stíšime na 120 °C.Takto necháme veľmi pomaličky bublať, kým mäso nebude uvarené na 75 % ,čiže "skoro" celkom do mäkka :-) treba to potom kontrolovať.

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Mne to pomalinky bublalo 2 hodinky :-) Keď je mäso ako má byť, pekáč vyberieme, nastrúhame na jemnučko 1 väčší zemiak a premiešame. Potom dáme špenátové listy a zľahka ich vmiešame. Následne dáme pekáč naspäť do rúry, zvýšime znova na 180 °C a od bodu varu necháme cca 20-25 minút ešte dokončiť/dopiecť. Zemiak sa rozvarí a zahustí šťavu. Špenát sa uvarí a dodá celému výbornú chuť ;-)

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    A zostáva už len zvoliť prílohu. Je to výborné jedlo a pripravuje sa to prakticky samo :-) Keď má človek vela práce okolo domu, alebo v záhrade a na vystávanie pri sporáku nieje čas - no jesť sa musí, je takýto recept/jedlo fakt záchranou :-))

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    U nás si niektorí k tomu dali nové zemiačiky na petržlanovej vňati.

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A ako druhú prílohu som pripravila maslom ochutený bulgur :-) Prajem dobrú chuť!

    Špenátový hovädzí perkelt z rúry (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, naučit "spát" špenát na hovězím v troubě - to je nápad všech nápadů a pro mě bezvadná kombinace! Moc děkuji za inspiraci, milá Cesmínko! Ja si prosím s novými brambůrkami, hmm
cesminaz
@Haji (22.6.2019 09:52)

Máš pravdu @Haji :-) ten názov sa fakt dá aj inak pochopiť :-) Poprosím @Redakciu nech ho poupraví,vdaka. Inak som rada,že sa ti jedlo páči.U nás máme kombináciu mäso a špenát velmi radi.Pekný den!
haji
@Cesminaz (22.6.2019 10:24)
Jeje, tak jsem to vůbec nemyslela, že rozkol v názvu. Nemám žádný problém, naopak, recept je senza a název ok.
cesminaz
@Olinecka (23.6.2019 12:55)

:-)) ano aj to veru.Aj vystávanie pri sporáku a kontrolovanie.Zatial som si vonku na dvore kludne robotila ;-))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia