Grilovaná ryba
Grilovaná ryba

Maslová ryba s cuketou a paprikovou omáčkou

Róbert Hudák
šéfkuchár hotela Salamandra**** Horný Hodrušský tajch, 25. júna 2018
Maslová ryba s cuketou a paprikovou omáčkou
Foto: Pravda-Ľuboš Pilc
4
porcie
45 minút
príprava

Suroviny

600 g
2 ks
2 PL
1 strúčik
100 ml
1
1 ks
20 g
8 ks (baby)
štipka




Postup

  1. 1

    Pripravíme omáčku: Červené papriky ugrilujeme z oboch strán a sparíme pod potravinárskou fóliou. Stiahneme z nich šupku. V hrnci opečieme na olivovom oleji červenú cibuľu, pridáme upečené papriky a cesnak a všetko spolu dobre opražíme. Zalejeme zeleninovým vývarom. Dochutíme soľou a korením a citrónovou šťavou. Rozmixujeme a prepasírujeme. Nakoniec pridávame kúsky studeného masla.

  2. 2

    Maslovú rybu dáme na rozpálený gril s olejom. Z každej strany opekáme asi 2 minúty. Potom znížime teplotu grilu a necháme rybu dopiecť.

  3. 3

    Na olivovom oleji ugrilujeme baby cuketu a dochutíme soľou, korením a troškou cukru.

Diskusia k receptu

radox1
600g maslovej ryby.co myslite,kolko porcii z nej budete mat?
1x dr
haji
@Radox1 (25.6.2018 13:39)
Přidám starý vtip /nebyl to vtip ale skutečnost/, který koluje v naší rodině. Paní v prodejně Rybena přijde na řadu a říká prodavačce: "Dejte mi 15 dkg zmraženého rybího filé. Můj muž ho má strašně rád!"
radox1
dobrý vtip.moja otazka ma zmysel taky,ze zjest vela tejto ryby moze sposobit nemale problemy.na prvy krat by som neprekrocil 100 gramov.
haji
@Radox1 (26.6.2018 15:15)
No vidíš a to jsem si pro změnu já neuvědomila. Díky za připomenutí. Jsem v klidu, už jenom díky pořizovací ceně se k ní nedostanu. Ale je dobré být informovaný.
mathias
@Radox1 (26.6.2018 17:22)

pozrel som si film, och ryba a lososa som vyradi lúplne z jedálnička. Už dávno neplatí, že ryby sú zdravé.Z morí sa stal odpadový kôš a najväčšie svinstvo sú umelo chované ryby. Chovatelia to dopujú pesticídmi, antibiotikami
evelynba
@Radox1 (26.6.2018 17:22)

Vďaka za info, človek sa celý život učí.... Doteraz som si myslela, že maslová ryba je proste ryba na masle... :-)))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia