Polievka zeleninová s cviklou

amilka2 - fotkaamilka2, 18. februára 2014
Polievka zeleninová s cviklou

Rada varím a skúšam. Tak som vyskúšala trochu inú kombináciu zeleniny na polievku a výsledok výborný. Preto sa chcem podeliť o chuťový zážitok. Dobrú Zobraziť celý popisRada varím a skúšam. Tak som vyskúšala trochu inú kombináciu zeleniny na polievku a výsledok výborný. Preto sa chcem podeliť o chuťový zážitok. Dobrú chut. Ak je tu náhodou taký istý recept...tak som ho nenašla... pretože som hľadala polievku zo surovej cvikle a nič.

5
porcií
20 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
3 strúčiky
1/2 ČL
1 ČL
1/2 ČL
 trošku
100 g
30 g




Postup

  1. 1

    Nakrájame cviklu na kocky, dame dusit na olej...asi 10minut ak treba..pridame trošku vody.

  2. 2

    Pridáme mrkvu a zeler nakrajaný na kocky alebo ine utvary. Po daľsích piatich minutach prihodíme pór a zemiak .Zalejeme vriacou vodou osolíme pridame koreniny.

  3. 3

    Varíme do mäkka a počas ochutnavanie asi 10 minut pred dovarenim pridame drobnu cestovinu .Ja som dala niťovky. Ale dobre budu aj male mušličky. Nič sa na tom neda pokaziť...len treba dobre uvariť a dochutiť.

Diskusia k receptu

jozka2
veeelmi dobre su do takejto polievky tzv.uska to su male pirozky plnene masom.
veronika353
Ukládám,mám cviklu a už jí jdou listy,tak ji musím rychle zužitkovat:-)))
majok
Výborná. Zabudol som dať pór, cesnak, zázvor a muškátový orech, ale aj tak bola výborná. Nabudúce sa polepším a určite to bude ešte lepšie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia