PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ...

pacun110 - fotkapacun110, 14. apríla 2011
PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ...
Foto: pacun110

V sobotu boli naši malí hokejisti v Selciach na guľáši – pri príležitosti ukončenia hokejovej sezóny (z 28 zápasov počas sezóny 16 vyhrali, 11 Zobraziť celý popisV sobotu boli naši malí hokejisti v Selciach na guľáši – pri príležitosti ukončenia hokejovej sezóny (z 28 zápasov počas sezóny 16 vyhrali, 11 prehrali a 1 remizovali), takže v nedeľu som sa,len tak doma váľal a sa nevarilo,ale všetko si nahrádzam a naprávam v utorok a varím teraz,v utorok!!! Tak ma,minule napadlo,že prečo by príloha k mäsu nemohla byť iné mäso,napríklad!!!Čo tam po ryži,krumpľoch,či cestovinách!!!Mäso k mäsu – to je vec!!!!Udusím si kus mäsa a k tomu krokety z mäsa a vznikne diabolská kombinácia dvoch mäsových variácií na rôzne mäsá!!!Pridám netradičný, ale výborne chutiaci šalát – a poviem vám......nič vám nepoviem!!! Radšej uvarím...

Suroviny

0,750 kg
0,5 kg
0,35 kg
1 ks
2 ks
3 PL
1 ks malý
1 ks konzerva f
2 menšie ks
trošku
trošku
trošku
1 malý




Postup

  1. 1

    ..tu mám mleté bravčové mäso,na kocky nakrájanú dajakú fajnú,nie veľmi múčnatú šunku (neviem,či sa to tu môže,ale Krásno mi z tohto pohľadu veľmi vyhovuje – takmer všetky ich produkty sú bez múky a to sa mi páči!!!A chuťovo sú výbornééé...),pekný kúštik pliecka – taký skoro ako “orech”,cesnak,vajco,tymián nazbieraný na Ortútoch nad Malachovom a v hrnci sa mi už praží(nedusí,ale praží!) posolená cibuľa...

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 1
  2. 2

    a takto tá cibuľa vyzerá – trochu dohneda a keď je už-už hotová,tak tam na minútku pridám rozdrvený cesnak,ale keď začne voňať,Tak to odstavím,aby nezhorkol..A ešte trochu tymiánu tam dám!

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 2
  3. 3

    to pliecko som si nakrájal ako na rezne,okraje ponakrajoval a osolil a okorenil.K mletému mäsu som pridal,nakrájanú šunku,1 vajce,opraženú a vychladnutú cibuľu s cesnakom a tymiánom,soľ a korenie.Poriadne premiešal,okoštoval,dochutil,opäť premiešal a okoštoval a nechal chvíľu postáť,nech sa chute spoja v krásny celok.

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 3
  4. 4

    plátky mäsa som stredne prudko opražil na oleji(skôr viac prudko ako stredne) a z masy mäsa som si robil také akože kroketky a tie som zase pomaly na oleji skoro dusil.Ale nie celkom že dusil,ale najprv zľahka opražil a potom stredne mierne dusil do chrumkavého ružova.A v malej rajničke si varím rozobratý karfiol ktorý som posolil a ozaj mierne pooctil.Neodporúčam dávať viac octu,lebo potom ,zasran jeden ,nechce zmäknúť .

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 4
  5. 5

    keď sú plátky mäsa opražené,tak si ich vyberiem a odložím do tepla,pod dajakú pokrievku a vo fajnom výpeku opražím nadrobno pokrájanú cibuľu a potom pridám 2-3 polievkové lyžice hladkej múky...kroketky sa dopekajú a karfiol dochádza pod pokrievkou.Tam v teple mu dochádza ,že je načase ,aby už konečne zmäkol!!!

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 5
  6. 6

    do zápražky pridám ten taký malý paradajkový pretlak...

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 6
  7. 7

    ...trošku popražím,zalejem studenou vodou,vložím späť mäso a dusím do v ústach sa rozlúšťajúceho mäkka.

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 7
  8. 8

    uvarený karfiol scedím a nechám na balkóne vychladnúť.

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 8
  9. 9

    šalát s karfiolu si urobím tak,že ku karfiolu pridám 2 ,na mesiačiky pokrájané červené cibule,jednu plechovku červenej strerilizovanej fazule v slanom néleve,ale bez bez nálevu,trochu olivového oleja,jablčný ocot podľa chuti,soľ,korenie a citrónovú šťavu.Dôkladne ale jemne premiešam a odložím do chladničky...

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 9
  10. 10

    horčice zalejem studenou vodou,premiešam a vlejem do skoro uduseného mäsa!Nechám prejsť varom a hotovo.

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 10
  11. 11

    Plátky uduseného mäsa poukladám na tanier,pridám niekoľko mäsových krokiet,prelejem horúcou omáčkou a podávam s vychladnutým šalátom a úsmevon na tvári..nech vám všetkým chutí...

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 11
  12. 12

    a aby ste si nemysleli,že k vareniu pristupujem laxne a šlendriánsky,tak tu je dôkaz o tom,ako som najprv na tomto recepte,pracoval teoreticky a až po zrelých úvahách som pristúpil k sporáku a svoje teoretické úvahy som pretavil do ,myslím ,vcelku zaujímavého a rozkošného jedla.A tu aj zistíte,že prečo PA-VA-NA-ME...punktum!

    PA-VA-NA-ME v horčicovej omáčke a na miski karfiolový šalát s fazuľou ... - obrázok 12

Diskusia k receptu

rimanka3
nemám slov, to môže vymyslieť len muž, ktorý nemá iné starosti.
kimlo
Dobrá kombinácia... pripomína mi to akciu s partiou na chalupe, kde bolo toľko jedla, že sa tam k segedínu namiesto knedle podávala pečená krkovička...
abdul
Kombinácia na pohľadanie. Tu viedieť, že " dobrá príprava" je jednoducho potrebná. Vyskúšam.
vybusna
Selce..moja rodna dedina...v sobotu som tam ako na koni.
evusik
recept, foto a popis hodný tvojej reputácie.... ale čo ten názov???
PAcunove VAriácie NA MEso (mäso) či?!
marienka44
Pacun110 ,mne nechuti jablcny ocot, smrdí strasne. Mozem ho nahradit? :-)
agora
mimoriadne ma oslovil karfiolový šalátik...., mať tak pacuna na chalupe, to by boli stále hody...:)
mgut
Naozaj zaujímavý receptík, hlavne ten karf.šalátik.
pacun110
rimanka3 - to bola pochvala,či povzdych,že sa doma nudím..?
evusik - výborne !!!
marienka44 - sú to všetko improvizačné jedlá,fantázii sa medze nekladú..Mne,napríklad strašne smrdí biele mleté korenie!Presne ako ...ale toto tu je o varení,tak radšej polmčím
evanaaa
Pacun, ta asi nemyslíš naozaj s tým bielym korením, to je len taká odveta, že. Ja som ho teraz bola ovoňať naschval, haha. Ale výmyselník si dobrý, to sa musí nechať a tvoje fotopostupy sú prehľadné.
sovka62
Všetky tvoje recepty oceňujem, si zdatný a zručný kuchár, ale mäso s mäsom? To by na mňa bolo priveľa. Ja mäso tak podmienečne (lebo nie každé) a len trochu, radšej viac prílohy a zeleniny. Ale pre chlapač to hádam bude vyhovovať.
rimanka3
No to si vyber, všetci muži, ktorých poznám ako kuchárov, varia zložité jedlá, ja mám rada málo surovín a rýchlu prípravu. ale uznávam, ako koníček je to výborný relax, skúšam to od detstva akeď mám chuť a čas, rada všeličo skúšam. Nič v zlom, som tu len pár mesiacov a všetky príspevky mi potvrdili, že ľudia, ktorí radi varia, sú super.
waocipa
kochani zeby nie bylo ze w slovackim nie jest I J albo jak kto woli Y tak pomalutku pisze po polsku mysle ze bedziecie rozumiec PACUN jestes wspanialym kucharzem miec cie tak w domu to by bylo wspaniale ale czlowiek nie ma wszystko na co sobie pomysli tak mi nic inne nie zostawa tylko delektowac sie tym co dasz na vareche tylko tak dalej mister Zidek moze ci pozazdroscic ....