veganbarbora nemá fotku

veganbarbora


Domáce Snickers Domáce Snickers Vaše

Určite túto sladkosť pozná každý. Obľúbené a všade propagované Snickers sú v našej pozornosti už veľmi dlho. Ja som túto sladkosť veľmi nemusela, no táto domáca verzia ma milo prekvapila. Sú nadmieru sladké aj bez pridaného cukru. Navyše sú sýte a nutričné vyvážené, takže poslúžia ako skvelý snack alebo desiata. Najlepšie na nich je, že presne viete, čo ste do nich dali. Vyskúšate? ;)

Kakaové cupcakes s kokosovým krémom (vegan) Kakaové cupcakes s kokosovým krémom (vegan) Vaše

Neskutočne jemné, chutné a extra kakaové. Cupcakes sa nerozpadávajú, ale nie sú ani tuhé, že by ich človek nepožul. Určite toto cesto budem robiť s rôznymi obdobami, pretože je neskutočne výborné. Sladký krém s kokosovou chuťou robí tieto koláčiky ešte chutnejšie. Dobrú chuť

Domáce raw datľovo-banánové tyčinky Domáce raw datľovo-banánové tyčinky Vaše

Inšpiráciou pre vznik týchto skvelých a hlavne chutných tyčiniek, mi boli tyčinky značky Bombus, ktoré naozaj milujem. Pozrela som si zloženie a snažila sa napodobniť ich skvelú chuť. Osobne som bola prekvapená z výsledku. Sú sladké a to i bez pridania cukrov a bohaté na bielkoviny. V chladničke vydržia asi týždeň, kedže je v nich citrónová šťava ako konzervant. Neváhajte a rozhodne vyskúšajte.

Mäkučká vianočka (vegan) Mäkučká vianočka (vegan) Vaše

I keď je už po Veľkej noci, recept na vianočku pridám i tak. Existuje mnoho receptov a zrejme každý má ten svoj, ktorý je zaručený. Pre tých, ktorí si ale nevedia rady a majú problém urobiť naozaj dobrú domácu vianočku, pridávam tento recept, aby mali širšie spektrum, z čoho vyberať. Ukladám si ho i pre seba, aby som ho mala poruke, pretože výsledok je naozaj skvelý. V recepte nenájdete ani vajíčko či maslo. Takže pre vegánov ideál alebo, keď pečiete z toho, čo dom dal. :)

Jemná torta s mramorovým krémom Jemná torta s mramorovým krémom Vaše

Táto tortička je vhodná na narodeniny, Valentín alebo akúkoľvek oslavu. Je veľmi jemná, lahodná a aj vyzerá skvelo. Samotná príprava netrvá dlho a torta je vcelku rýchlo urobená. Použila som špaldovú múku, ktorá tortičke dodala jemnú orieškovú chuť. Jedná sa o vyššiu tortu priemeru 16 cm.

Zmrzlinové kocky poliate v čokoláde Zmrzlinové kocky poliate v čokoláde Vaše

Vonku síce nie je práve jarné počasie, no to ma neodradilo si malú jar urobiť doma. V celku jednoduché, len náročnejšie na trpezlivosť a čas. Také sú tieto skvelé zmrzlinové kocky. Banánová zmrzlina sa rozplýva na jazyku a chrumkavý korpus v kombinácii s čokoládou tvoria božskú chuť.

Mramorové čokoládové brownies Mramorové čokoládové brownies Vaše

Mramorové koláče, bábovky a iné sladké mňamky pozná asi každý. V jednej z mojich kreatívnych chvíľok mi napadlo, čo tak urobiť mramorové brownies? Výsledok dopadol nad moje očakávanie. Koláč si zožal úspech, ktorý mu právom patrí. Vláčne, dostatočne čokoládové a nie príliš sladké. Dokonca aj vyzerajú skvelo :)

Banánové Raffaello s mandľou Banánové Raffaello s mandľou Vaše

Sladké Raffaello a úžasná chuť mandle vo vnútri. Že sa to nedá aj zdravo? Tento recept hrdo dokazuje, že sa to naozaj dá. Chuť banánu je síce cítiť, no nie je to niečo, čo by na chuti uberalo, ba naopak. Banány dodajú sladkosť, kokos chuť rafaela a chrumkavá mandľa vo vnútri pocit luxusu. Tieto guľky pripravíte naozaj rýchlo a chuť za to naozaj stojí. Tak čo, navnadila som vás?

Vláčne kokosové ježe Vláčne kokosové ježe Vaše

Poznáte kokosové ježe? Ja som tento koláčik vždy ľúbila, no najviac ho vedel oceniť môj ocino. U nás doma sa už snažíme piecť zdravšie, a preto sa tento recept postupom času dostal do zabudnutia. Rozhodla som sa mamin tradičný receptík, ktorý má ešte od svojej maminy prerobiť. Verziu bez vajíčka s použitím zdravších surovín, chutil na nerozoznanie. Tak hurá do pečenia.

Tofu nepečený koláč s domácou bielou čokoládou Tofu nepečený koláč s domácou bielou čokoládou Vaše

Ďalší môj čokoládový recept. Tento koláčik je nepečený, zdravý a hlavne neskutočne krémový a lahodný. Krém sa rozplýva na jazyku a biela čokoláda tomu pridáva nie len na estetickej stránke, ale i chuťovo sa dokonale prelína s krémom. Dúfam, že receptík vyskúšate. Dobrú chuť.

Čokoládovo-vanilkové muffiny Čokoládovo-vanilkové muffiny Vaše

Máte radi muffiny? Alebo čokoládu? Samozrejme, že áno. Kto by nemal. Ak si chcete dopriať zdravšiu variantu na muffiny, ponúkam svoj skromný recept. Recept je pre vegánov, no verím, že si nájde svojich obľúbencov i medzi "všežravcami".Inšpirácie z nových receptov
TOPlist