Varenie

Co dnes vaříte? (6)

haji - bez fotkyhaji, 8. decembra 2020

Jdeme do dalšího, v pořadí 6. dílu letošní oblíbené diskusie, ve které spolu sdílíme co vaříte, pečete, zavařujete, maškrtíte. Děkuji všem za komenty, fotečky, inspiraci, dobrou náladu a radost! Netušené se stalo možným, sdílení s foty i bez fot těší na srdci i na jazyku. Krásné zimní dny a pevné zdraví, přátelé!

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
Než se zase zaplní:
Postup pohybu po stránce, když je více komentů : Jednoduché je otvoriť diskusiu a zmáčknout buď dlouze tlačítko "pg dn" /page down, stránka dolů/, nebo jednorázově stlačit tlačítko "end", tedy konec. Tlačítko END je nejrychlejší varianta jak se dostat na KONEC stránky. Oboje, respektive otroje /je tam též tlačíko "page up", stránka nahoru/ se nachází, alespoň u mé klávesnice, nahoře, vpravo, nad numerickou /číselnou/ klávesnicí
evanaaa
Nuž, milá @haji , to čo si napísala je pre mňa španielska dedina, lebo vôbec netuším, o čo ide, ale nevadí, ja si diskusné príspevky v diskusii pozriem aj tak :-)
1x haji
evanaaa
No a keďže je už večer, varím až zajtra - držkovú polievku, držkovicu, je sýta, tak nám jeden chod postačí. Nepečiem nič.....
1x haji
haji
@evanaaa (8.12.2020 21:17)
Evi, to je postup, který jde aplikovat, když je pod diskusí moc příspěvků, aby člověk nemusel dlouho "rolovat". Ale když máš trpělivosti dosti, tak není co řešit.
Děkuji za komenty, držkovú polievku jsem v životě nevařila a myslím na to hned tak nepřijde. Chybí mi odvaha. Jsi šikulka! Pokud jde o pečení, jsem jasná. Zvládnu ustát tak štolu a možná nějaký koláč - rezy. Nemám zatím rozhodnuté co budu vařit, bo ještě zítra mám zbytek maska, prívarku i polévky z neděle. Něco mi ťukne do nosu... Na zajtra dobrú chuť k obedu! Opatruj sa!
evelynba
Milá @haji , teším sa, že si znovu otvorila túto diskusiu, rada čítam všetky príspevky, často sú inšpiráciou, keď už človek nevie.... A teším sa aj z Tvojej vždy milej a pozitívnej prítomnosti na vareške. Ja dnes slepačiu polievku (pre "nachcípanú" ségru, teda pardón, moju sestričku) a mäsové guľky v kôprovej omáčke s knedľou (priznávam, že kúpenou). Nepečiem zatiaľ nič, muž kúpil vianočku. Zajtra máme v pláne dojesť zvyšok sármy.
Pekný deň všetkým.
haji
@evelynba (9.12.2020 06:44)
Moc děkuji za koment a inspiraci. Slepačia polievka je lék, prajem sestre skoré uzdravenie! K masovým gulkám se snad někdy propracuji. V řetězci mělněné maso nekupuji a řezníka, kde mi maso pomelou teď mám daleko, což mě s... štve. Knedlu též většinou koupím, když už to musí být. Já raději chlebík.
Potěšila jsi mě, jsi milá! Někdy je mi také nepozitivně, ale sem se jdu nacucat pozitivní energie. Mě vždy recepty, vaření a pečení pomáhají. Posdílet je fajn bonus. Skučet můžu do polštáře, ten víc vydrží a neokopává mi kotníky. Aby to bylo vyrovnané, tak polštář také pohladím. I on má svoje potřeby.
Přeji pěkný a úspěšný den a dobrú chuť nejen k obědu!
simcanz350
Aké milé prekvapenie na ráno :). Otvorenie ďalšej časti tejto mojej najobľúbenejšej diskusie ma dnes veľmi potešilo. Tiež sem chodím "nacucat pozitivní energii" ako milá Haji :). Ale samozrejme čerpám tu aj inšpiráciu čo variť, keď už "samou roztažeností nevíme, čo by jsme do tý huby dali... :)". Ale najčastejšie sa len skrátka kochám...vašimi krásnymi výtvormi. Snáď raz nájdem odvahu pridať aj moje dielo. Želám Vám všetkým krásny predvianočný čas, a krásny dnešný deň...
1x haji
sovka62
@haji moja milá, máš to ako ja. Keď mám všetkého dosť, keď sa nedarí, keď ma otravujú správy, ktorým sa dnes nedá vyhnúť, odoberiem sa do kuchyne, zamiesim a pečiem (aj viac razy týždenne, našťastie mám koláčiky kam posunúť). Výborná terapia, odporúčam.
Dnes nevarím, nepečiem, dojedáme slepačí vývar a francúzske zemiaky zo včera. K Vianociam som niektoré koláčiky piekla už v predstihu. Vnuk, ktorý žije vo Švédsku nám oznámil, že sa na Slovensko na Vianoce nedostane, tak som dnes zabalila balík s klasickými vianočnými pochúťkami, pridala fľaštičku a odovzdala kuriérovi. Bude to prekvapenie, dúfam, že ho poteším.
V sobotu máme "veľké spoločné vianočné pečenie", prídu dcéry, vnučka, pravnučka a pravnuk, bude veselo, už sa teším.
martamm
U nas dnes kapustova rajcinova polievka, ktoru si zelala mama, francuzke zemiaky
1x haji
haji
@simcanz350 (9.12.2020 08:17)
Děkuji za koementík od srdce a přání, jsi milá! Mluvíš mi z duše. Jsem moc ráda, když panuje dobrá nálada a tvořivost, srdečnost, vstřícnost. Ať se ti daří, pevné zdraví a pohodové dny!
Ještě k té mé poslední polévce. Podařila se mi super fúze. Pórek osmažený na másle, osolený, zalitý vodou, přidala jsem červenú šošovicu, trochu libečku a kapku černého pepře závěrem. Ve finále rozmixováno tyčákem. Podáváno s rohlíkovými krutonky na másle opečenými. Super dobrota. V jednoduchosti je krása a síla.
haji
@sovka62 (9.12.2020 12:52)
Děkuji za milý koment, vždy mě potěšíš svojí láskou, zkušenostmi, milým slovem. Věřím, že vnuk bude velmi potěšený, zlatá babinka! Kolektivní pečení, vaření v rodině je úžasná událost. Podobné pamatuji i u nás. Jen my jsme k tomu měli vždy patřičný adrenalinový náboj, bo maminka byla /a trochu ještě je/ plná ohnivé energie. Důležité bylo a je, že vše jde hezky od ruky a s dobrou náladou panuje laskavá pohoda. Hezky si to užijte, milá @sovka62 , ať se daří!!
haji
@martamm (9.12.2020 13:16)
Děkuji za komentík, franzúské brambory beru všema deseti, dlouho nebyly a to změním! Kapustovo rajčinová polievka musí být dobrota, přiznám se, že takovú jsem ještě nevarila.
haji
@2010 (9.12.2020 15:10)
Děkuji za koment a foto, nadělal jsi mi chutě! Caesar salát je osvěžující dobrota, díky za inspiraci!
zolik
@cesminaz (10.12.2020 23:17)
Na Tablett ja ani inu poznost nemam. Potom vymazem @haji (ved ona o tom ani nevie) a kliknem na „zareaguj“ na koho chcem.
Urcite dobry navod pre tych ktori maju Touch Apple alebo podobny komunikacny pristroj

cesminaz
@zolik (10.12.2020 23:23)

:-))) robím do bodky tak isto ! Aj ja ju občas vymažem :-) Ale teraz si nás prezradila...už o tom bude vedieť !!!
2x zolik a haji
zolik
@cesminaz (10.12.2020 23:41)
Aspon bude vediet na com je! Zalozila uzasnu diskusiu, ktora myslim na tomto portali nema obdobu. Ani podobnu, tak navstevovanu, s tolkymi prispevkami, fotkami, pokracovaniami v celej historii Varechy.
Teraz ju musi spravovat, odpisovat, dakovat, pridavat dalsie pokracovania.
Preto ju sem-tam vymazem, aby nemala tolko roboty!
cesminaz
@zolik (11.12.2020 00:07)

Ty dobrá duša :-)
Ale inak máš pravdu, je to fantastická diskusia ! Človek tu mnoho krát natrafí na dobrú inšpiráciu, že čo navariť :-)
2x haji a staja
haji
@cesminaz (10.12.2020 19:48)
Děkuji za komenty a fotečky, bože ty jsi mi nadělala chutě!! Smažený květák zbožňuju!! Aj brambory vypadají náramně chutně, bohatě zelené petrželky, hmm Aj listkové košíčky vypadají prudce jedle!!
haji
@cesminaz (10.12.2020 23:17)
AHA, pravda, někdy jsem to používala, ale potvorka ikona Zareguj se mnou jednu dobu laškovalo, tak jsem se na něj vy.... Prostě jsem ho objela na klasické cestě nabídky klávesnice noťasu /PC/. Tam mi nikdo nepáchá kejkle, tlačítka platí od zrodu klávesnice. Jsem konzerva. Svojská konzerva.
haji
@zolik (10.12.2020 23:23)
Tyjo, takové vymoženosti doma nemám a nejspíš mít nebudu.
Nejde mi do hlavy - jak a kde mě vymažeš?! @cesminaz I ty, Brute?! Achjaj vy jste dvojka!! Milá a podařená dvojka!! haha Hezký večer!!
haji
@zolik (11.12.2020 00:07)
@cesminaz 11.12.2020 00:14
Tyjo, holky vy jste se včera kolem půlnoci ale rojily!! Děkuji za komenty a pochvalu. Je to fajn, mám dobrý pocit, že každý, i ti, kteří nevkládají recepty a fota, mohou posdílet co vařili, pekli. Bonusovky s fotečkami jsou super osvěžení a navnadí chutě skrze oko. Každý si může napsat co uzná za vhodné. Komenty nemažu, snad jsem tu ve všech mnou založených diskusích vymazala jeden jediný, ale to už je dávno. Inspirace není nikdy dost!!
Díky všem nejen za komenty, fotografie, ale také i za pouhé nahlédnutí, i to mě potěší. Hore se ukázalo, že někteří jenom čtou, nekomentují. Mám velikou radost, že i tato cesta je vám, přátelé, příjemná. Hezký večer a příjemný předvánoční čas přeji všem! A úspěchy nejen v kuchyni, ať se vám daří!!
haji
@kucharka (11.12.2020 15:54)
Výborný oběd! Makrela vypadá velmi chutně, určitě byla čerstvá. Tiše závidím, dala bych si duplu. Milá @kucharka moc děkuji za tvé komenty i fotečky, jsi milá a vždy potěšíš, inspiruješ svěžími fotečkami chutného jedla.
1x zolik
používateľ nemá avatar
123
123
@haji (11.12.2020 16:36)

no, poniektorí sa len učia a nekomentujú... mám zlú skúsenosť, ale moja chyba... raz-dva razy sa mi stalo, že som neodhlásila prihlásenie a niekto sa mi nabúral do nicku/adresy alebo ako sa to povie.../ a v mojom mene boli dosť neslušné komentáre na niektoré recepty.
Takže odvtedy už nekomentujem, rýchlo sa prihlásim a stiahnem recept o ktorý mám záujem... holt, aj to sa stáva...
2x haji a zolik
haji
@123 (11.12.2020 18:12)
Děkuji za koment. Nepříjemná zkušenost a tak trochu záhada. Ničemu se už nedivím. Lidé jsou různí a někteří různější. Chápu tě a je mi líto, že máš Varechu spojenú se stresem. Je možné, že má víc lidí podobnou zkušenost a také že někdo bude mít dobrý nápad jak podobným problémům předejít. Uvidíme. Víc hlav víc ví.
Měj hezký večer!
2x 123 a zolik
haji
Dnes vařím guláš, hovězí močing s vepřovou krkovicí a kouskem plecka. Bojovala jsem s cibulí. V poslední době je stále více cibule, která má uvnitř venkovní slupku. Pak se nejen cibule zevnitř kazí, případně předčasně "kokrhá", ale také jsou některé vnitřní bílé sukýnky jako ze silonu - to se nerozvaří, naopak ještě více ztvrdne. Čím by se člověk bavil...?! Se nenudím.
Klidnou a pohodovou sobotu přeji všem!
haji
@lacnylaci (12.12.2020 16:20)
Děkuji za koment. Ryžovú polievku, hmm to jsem ještě nedělala. Jen jednou odvar z ryže jsem použila do zeleninovej polievky. No a bravčové plecko je vděčné masko, určitě chutilo.
haji
@afataga (12.12.2020 17:12)
Děkuji za koment, aj bez fota to jde. Koložvárskú kapustu si umím představit, je fakt trochu Popelka na fotce. Hlavně že chutná! Hezký večer!
zolik
@haji
My dnes paradajkova kapusta a opecena morcacia sunka, chlieb. Bez foto z toho isteho dovodu ako pise @afataga. Teraz nie je cas na reprezentativne vyvaranie. Pecieme..... a pecieme. Vo velkom.
Spajza sa zaplnuje a Mys sa vytesuje ;-)
2x haji a kvakac
haji
@zolik (12.12.2020 18:15)
Nemusí to vždy vypadat výstavně, aj obyčajne, ak je treba. Pečiete, tak ať se dílo daří!
Mně se teď seká Varecha jako divá, ani lajk mi nešlo dat. Uf
Hezký večer celé pracovní četě! Bacha na myš, ať neskončí také na plechu, malinečká...!!
haji
@zolik (12.12.2020 18:15)
Díky za koment, mně by chutnalo, paradajkovú kapustu musím vyzkoušet, bude to pro mě změna, vlastně premiéra.
mluvicitoaleta
Oplatky koupené. Hodně medu, hodně česneku. Již se těším. Dnes byla plněná sekaná. Maso lepilo jako divé. Plnka byla vejce s kápii. Upeklo se. Vonělo. Kápie bez chuti. Příště dám raději kyslou okurku.

Večer budu koukat na kriminálku a chroumat několik buráků. Doufám, že vrah nebude kuchař.
1x haji
haji
@mluvicitoaleta (12.12.2020 18:42)
Děkuji za koment. Oplatky u nás bez česneku, také se těším. Sekaná je fajn vždy, klidně i neplněná. Hezký burákový večer!
zolik
@haji
Do polnoci sme stihli takychto 4 Blbounu, ako ich vola moja Mama. Poputuju do mraznicky a na 26.12. ako keby sme nasli. Medzitym robime orechovniky :-)
Docela Adrenalin - prasknu, neprasknu?




evelynba
@afataga (12.12.2020 18:19)

Aj my nepečieme, vo veľkom...-))) Ja už mám napečené - kúpila som štólu, linecké koláčiky zlepované s lekvárom a perníčky v čokoláde... a je to. -)))
1x haji
evelynba
My dnes trochu diétnejšie - zvyšok slepačej polievky, filet zubáča (candáta) na masle so zelenou fazuľkou a vareným zemiačkom s maslom a petržlenovou vňatou.
1x haji
haji
@zolik (12.12.2020 23:33)
Povedené knedle tedy blbouny! Děkuji za koment i fotečky. Holky, vy jste to vzaly od podlahy!
haji
@zolik (13.12.2020 01:36)
Boženky, jako by jich jedna mater mala! Orechové, makové, oboje bych brala. No a ten prasklý ti tiše závidím.
@zolik moc dobře vím co je Hubert, bo první vlaštovkou byl Hubert červený a ten neměl chybu. Šáňo nemusím. Ale červený Hubert nemá konkurenci!! To jste měli super palivo!
haji
@evelynba (13.12.2020 08:57)
Děkuji za komenty. Také to nehrotím. Perníčky jsem též koupila a už nejsou. Dopadne to tak každý rok. Sublimují daleko před Vánoci. Péct budu znovu tvarohovou vánoční štolu. Ta je na tom podobně, sublimuje. Narozdíl od perníčků, které mi už nesmí do domu, štolu upeču.
Přeji všem krásnou adventní neděli!
haji
@evelynba (13.12.2020 08:57)
Jejda, tvého candáta bych si dala hned. Ryby miluju celoročně. Já jsem vždy pro rybu, ale peněženka je v opozici, potvorka.
mata3636
U nás dnes taký miš maš v remoske: údená slanina, cibuľa, bravčové mäso na kocky, soľ, mleté korenie, sušený cesnak, mletá obyčajná aj údená paprika, trošku horčice a kečupu, čerstvá paprika a paradajky. Asi v deci vody som rozmiešala lyžičku pretlaku a všetko to popolievať. A už len upiecť.
Dobrú chuť všetkým




2x haji a kvakac
haji
@mata3636 (13.12.2020 10:59)
Děkuji za koment a foto, určitě to bude dobrota! Mám ráda fúze zelenina, masko a příchutě, to celé upéct. Remoska je moc fajn spotřebič, miluju ji, nikdy mě nenechala ve štychu.
Dobrou chuť a hezkou adventní neděli!
kucharka
Včera sme mali pečeného lososa s Old Bay korením a zostal kúsok, tak dnes bol lososovo-zemiakové burgery/placky, maslový sladký zemiak, hrášok a petržlenová omáčka.




1x haji
kucharka
Už sa pečie vianočné pečivo, teda ja nie ale moja mama. Každý má nejaké naj na ktoré sa teší celý rok a tak babka vypeká aby urobila všetkým radosť... :-)))

1x haji
hladnyhygienik
Viedenský rezeň teľací. Príloha hranolky s tatárskou omáčkou. Zajtra plánujem vyprážané kuriatka - huby, nie vtáčiky - obalené v anglickej slaninke. Vtáčiky patria do záhradky, poletujú mi tam. Nechcem sa s nimi rozdeliť o slaninku, dostanú len slnečnicové semienka.
1x haji
haji
@kucharka (13.12.2020 16:30)
Děkuji za komenty a foto. Měli jste výborný oběd, mně by chutnalo dnes i včera!
Jejda, @kucharka , vánoční cukroví od maminky, to je vymoženost. Moja maminka už nepeče. Něco málo já, víc švagrová a obchod. Tiše závidím...
haji
@hladnyhygienik (13.12.2020 17:42)
Děkuji za koment, chutné vyprážané masko, huby bych si dala. Nemusím často, ale někdy přijde vhod. Ptáčci na zahrádce jsou velmi milé zpestření. Ocko také krmil kdečím, dokonce i ořechy. Sýkorky se mohly zbláznit od radosti. Kožu od slaniny také měli. Vím, že dnes už se to nedoporučuje, ale viselo jich na koži kopa.
haji
@luwinka (13.12.2020 17:55)
Děkuji za koment a fotečku, hodilo by se ke kafíčku!
kuko95
Kúpil som si fajnove domáce kuracie krídla mäsité.... tak som spravil perkelt alebo paprikáš kam sa dáva troska smotany?.....dobre opiect krídla ja som použil husaciu masť (veľa) vybral som ich .....poriadne opiekol cibuľu orestoval sladkú a pikantnú papriku troška chilli cibuľu korenie soľ vrátil som krídla do hrnca pridal 2 paradajky a papriky zalial vodou hodinu varil a nakoniec som pridal 2deci sladkej smotany pre chuť....vonia to ale naozaj fajnovo fotku nedám ,lebo toto nieje fotogenické jedlo:( ..tak čo som spravil perkelt alebo paprikáš stále neviem?
haji
@kuko95 (13.12.2020 20:32)
Děkuji za koment, milý @kuko95 . To bude nejspíš paprikáš, kukala som na wikipediu. Snad mě tu někdo nezastřelí, též v tom mám hockey. To musela být dobrota, já miluju oboje. Měl jsi s knedlíkem? Já mám k tomu raději těstovinu nebo chlebík. Nadělal jsi mi chutě. Ještěže jsem vařila včera gulášek. Dnes byl ještě lepší než včera.
Hezký večer!
1x kuko95
haji
@kuko95 (13.12.2020 20:32)
Jo a ještě k těm křidýlkům. Jsou na paprikáš či perkelt super. Několikrát jsem zkoušela oboje z vykostěného kuřete a šťáva, omáčka neměla tu sílu, ani náhodou.
kuko95
@haji (13.12.2020 20:50)
Spravil som k tomu neviem jak sa to hovorí asi vrtulky :Dknedle mi nejak k tomu nepasuju..domace krídla krásne s kosťou zahustili tu stavu preto som nepridaval žiadnu múku ako je zvykom ....veď načo ničiť takéto jedlo múkou..krásne jemne pikantné so silnou šťavou odporúčam pripraviť... mäsko odpadáva od kosti je to super žrádlo pre ľudí čo majú radi jednoduché obyčajne recepty :)))))
kvakac
@beatacsontosova (13.12.2020 17:40)

Ak môžem aj ja poradiť. Dávam na začiatku varenia do kapusty (kapustnice) paradajkový pretlak na 5l - 140g a sušené huby za hrsť ( vopred namočiť v horúcej vode) aj sušené slivky 100g. Ak by sa ti to videlo na konci varenia kyslé, tak pridaj za 1 PL cukru kryštálového a povariť ešte aspoň desať minút. Tak to robím ja a smotanu vôbec nedávam. S týmto dosiahne kapusta fantastickú chuť a varím ju pomaly aspoň tri hodiny. Čím dlhšie tým lepšia je.
1x haji
haji
@kvakac (14.12.2020 14:34)
Děkuji za koment a fotečku, mně by moc chutnalo! Jelení masko je delikatesa. No a přimlouvám se za Afi, rcp na šípkovú se jí zíde. Bývá u lesa. Jeleňa si vyfotí.
1x kvakac
kvakac
@afataga (14.12.2020 16:22)

Zajtra pridám recept. Mám teraz toho moc - to vieš pečenie vianočného pečiva há - há.
1x haji
kuko95
@afataga (14.12.2020 18:38)

Tiež nechápem pečenie medovnickov a rohlickov a neviem čoho ešte na Vianoce :Dchapem že to je tradícia a stôl nemá byť prázdny ale neviem mňa to nejak neláka.... keď som býval ešte u našich tatko vždy objedná zákusky a tie sa jedia ešte na nový rok...
lacnylaci
Dnes bola kapustnica zlého hubára - s trochu hlivy ustricovej, bez mäsa. Na záver som pridal zavariť trochu mrazeného hrášku.
1x haji
tomeska
Zolik, makovníky a orechovníky sů špicové, ale ak je to kysnuté cesto, kde to skladuješ , aby na Vianoce- ak sú na to, - boli namnam. Ja čoby decko si pamatám, že sme toto piekli tesne pred štedrým dnom. Alebo to máš nejaké špeci cesto? Dnes som konečne vzala do povedomia, že budú sviatky , tak dobrý tip. Dík. Keby myš vyvádzala, pošlem 2 mačky. dobré myšiarky.
1x haji
kuko95
Vajickovo majonézovy šalát 2dni som ho nechal odležať konečne naň prišiel čas je super
2x haji a kvakac
haji
@zolik (14.12.2020 20:30)
Děkuji za koment a fotečku, nadělala jsi mi chutě! Krásné orechovníky a makovníky v reze, v ústach se musí rozplývat a v bříšku.... Jste šikulky!!
haji
@kuko95 (14.12.2020 20:37)
Děkuji za koment. Je takové jedno okřídlené úsloví: "Jeden rád holky, druhý vdolky!" Vánoční cukroví miluju, u nás doma aj chlapi byli zatížení na sladké. Sice aj na slané, ale sladké mizelo celkem rychle. Moj ocko se vždy velmi těšil na Vianoce. Hlavně na pečení a následné montování. Neúčastnil se procesu, ale správně vyčkal závěru. Vždy se mu ušlo - nepodarkov, prihorených kúskov, zbytkov krému, orezov apod. Zvlášť prihorené kúsky zbožňoval a vždy vravieval, že to je "na krásu"!
1x kuko95
haji
@kuko95 (15.12.2020 09:02)
Děkuji za koment a fotečku. Oh, takový uležaný vajíčkový šalátik je velká dobrota! Máš dobré držáky, mně sa neuleží. Za dva dni už po něm není ani miska! Nadělal jsi mi chutě!
haji
@lacnylaci (14.12.2020 23:09)
Děkuji za koment. Hlivu mám ráda. Kapustinica s hlivou, je dobrá kombinace. Hrášok jako bonus, to je otázka... Sto lidí, dvě stě chutí. Hezký den!
janger
@haji , citam na Vareche, ze sa naplno pecie k Vianociam a ja este nic! No hanba ;-).
Moc ani nebudem piect, len nieco, taky zaklad....

Spravila som ale zase par vianocnych kariet, este mi chybalo ku kupovanym. Ja sa aj z toho dokazem potesit, tak ako z dobreho jedla :-).
Chcela som ich pridat do komentara v napadoch, k mojim predchadzajucim kartam, ale neda sa tam pridat fotka. Tak dufam, ze mozem sem, k Tebe.

Inak, velmi sa mi paci, ze tento rok tu ludia posielaju velmi moc normalnych, klasickych kariet, postou. Nie len app, sms, ale teda klasika...mozno som starodavna, ale mne sa to paci....


haji
@lacnylaci (15.12.2020 12:55)
Děkuji za koment. Zemiakové placky jsou dobrota. Zvláštná praženica ... tyjo Hlavně že ti chutná.
haji
@janger (15.12.2020 13:20)
Děkuji za koment a foto! Jasné, že můžeš vložit sem, sdílíme napříč spektrem. Už tu bylo kdeco, aktuálně to pasuje - velmi pěkné vianočné karty, jsi šikulka! Určitě taká od srdca vytvorená kartička potěší a zahreje, podobne jako obejmutí.
Také nepeču, ani základ, jen štóla bude /bože než najdu tu čárku nahoru.../. Ne že bych neměla chuť upéct, sníst. Jen fyzické tělo na to má jiný náhled.
Jsem moc ráda, že tě tu vidím, nechodíš často. Krásné tvoření a klidné Vánoce, plné lásky a radosti! Pevné zdraví celé rodině! Hladím kočičí dámu Misku!
1x janger
cesminaz
@haji (11.12.2020 16:22)
Ked stlačím zareaguj, tak ma to hodí hned dole a automaticky sa v rámčeku objaví tvoja prezývka "haji" :-) a preto to občas vymažeme so @zolik ak chceme niečo iné , alebo inému písať :-) To je ale asi preto, lebo to je tvoja diskusia, tak tam automaticky vždy pridá tvoje meno :-) Tebe sa to iste tak neobjaví ...ty si " haji" ;-))



1x haji
cesminaz
@cesminaz (15.12.2020 17:48)

Vôbec nechápem prečo sa tu tá fotka ukáže tak rozmazane :-/ inak je totálne čistá a ostrá.
1x haji
afataga
@kuko95 (14.12.2020 20:37)

My sladke skoro nejeme, ja urobim nejake gulky orechove a kokosove s rumom zo dva druhy po par ks a je to.
2x haji a kuko95
cesminaz
@zolik (13.12.2020 02:34)

Krásne záviny si napiekla milá @zolik :-) Kde to všetko zatial skladuješ, v špajzi ?? Myšička sa určite vytešuje, lepšieho dozorcu určite nenájdeš ;-))) Zúfalosť ju chytí jedine ak z paniky, že do ktorej dobroty má skôr zahryznúť !!! :-)))
1x haji
haji
@cesminaz (15.12.2020 17:48)
Super vysvětlení, už tomu rozumím.
Já mám dnes s pozorováním mazání zážitky. Komenty pod jistým receptem mizely jedna radost. A nic zakázané či závadné tam nebylo. Kdo maže, ten jede.
zolik
@cesminaz (15.12.2020 17:53)
My sme mali tiez Segedin :-) Ale taky nepravy. S morcacim mäsom (zo stehna).
Musela som @haji vymazat aby som Ti mohla odpisat. Hehe
haji
@cesminaz (15.12.2020 17:53)
Díky za fotečku, komenty. Segedín mám nejraději s chlebíkem, je to výborné!
zolik
@cesminaz (15.12.2020 18:06)
Dakujem. Ano v spajzi su. Mysicka sa vytesuje a ja tiez. Milujem to, ked je plna spajza. Je v nej aj okno (zamrezovane) co je velka vyhoda na chladenie atd.
haji
@cesminaz (15.12.2020 17:55)
Pěkné foto, ale není to príliš suché maškrtenie?
cesminaz
@zolik (15.12.2020 18:16)

Verím, že sa vytešuje, len daj pozor, aby si cez tie mreže nezavolala na stráženie aj posilu ;-)))
1x haji
haji
@cesminaz (15.12.2020 18:23)
Jasná zpráva, máš pravdu. Přiznám se, že takto tekvicu nepoznám.
haji
@cesminaz (15.12.2020 18:47)
Takú krásnú tekvicu jsem ještě neviděla, ani nejedla!! Děkuji za přiblížení i fotečku, jsi zlatá!
lacnylaci
@kuko95 (15.12.2020 21:04)

Ta taku pralinku po vihodňarski neznaš? Kupiš čokoládovú figurku, odlomiš hlavu, naleješ dovnutra rum a možeš vichutnavac.

Kto ma pre koronu hlboko do vačku, nemusi figurku kupovac, ploskačka vistačí.
haji
@lacnylaci (16.12.2020 13:31)
Díky za komenty, zapékaná bageta jde, stejně jako segedín s klobáskou, rychlovky dávám někdy také.
haji
@zolik (17.12.2020 15:49)
Děkuji za koment a foto, velmi povedené linecké! Komu jste dali do ruky děrovačku? Mně by bolela packa... Hezké odpoledne!
1x zolik
haji
@zolik (17.12.2020 18:16)
Děkuji za koment a fotečku, tvůj vánoční tryskovýkon jede na plné obrátky, máš nejakú brzdu? a nebo jedeš na duracellky?!
haji
@zolik (17.12.2020 20:37)
Jsi šikulka a díky za košíček, vypadá prudce jedle! Na skle je v bezpečí. Já se pasu v kešu oříšcích v přírodní podobě. Asi ze mě bude kešu veverka. Hezký večer!
haji
@zolik (17.12.2020 20:37)
Bože, to je jich 99 bez toho mého na skle? Taká škoda, mohla byt v krabici celá 100 ks...
zolik
@haji
Dalsie su fertig
Torticky z citronoveho lineckeho cesta, plnene kremom z vajecneho konaku (vlastna vyroba), na vrchu je bielkova citronova poleva, len je tak husta, ze je z nej skor capica a posypane mandlami :-)



2x haji a ywett
haji
@zolik (18.12.2020 00:54)
Děkuji za komenty a fotečky, krásná práce, jsi šikulka! Máš můj obdiv, takovú mrňavú obuv pre trpajzlíkov musí být piplačka hlavně nazdobit. Hodinárská práca.
haji
@lacnylaci (18.12.2020 13:58)
Děkuji za koment, tekvica je vděčná zelenina.
haji
Konečně jsem se propracovala k opravdovému mletému masu /směs hovězí, bravčové/ a mám i bílé papriky. Zítra bude rajská a plněná paprika, k tomu těstovina. Hurá!
2010
Co pecieme - nic, co budeme varit skoro nic, pre dvoch sa to v tejto horucave ani neda a nikdo aj tak
nemoze prist. Tak budeme mucit covid pri mori.



haji
@2010 (19.12.2020 13:25)
Děkuji za upřimný koment a náádherné foto. Achjaj aj ja bych mučila covid a svoje tělíčko v mori! Pěkné Vánoce, byť jen ve dvou a přeji hlavně pevné zdraví oběma. Vždy mě tvoje sdílení potěší.
haji
Dnes rajská, plněná paprika, masové gulky, k tomu těstovinu, asi kolena, bo do nich se rajská krásně natáhne. Oběd bude pozdní, ale to je ok, mně vlak nejede. Hezký předvánoční víkend přeji všem!
1x ywett
danda3
Ahoj, dnes vývar, bude aj na zajtra, hydinové karbonátky, k tomu pre mňa kelový prívarok, inak varené zemiaky, cvikľový šalát. Dnes som odovzdala tortu, mala 7,5 kg. Napečené mám 4 druhy, tento rok bude stačiť. Radšej čas trávim s vnučkou, s ňou sme piekli zdravé perníčky bez cukru. Miesto cukru rozvarené datle. Veľmi ju to bavilo. A mňa tiež. Krásny predvianočný čas vám všetkým.
2x haji a ywett
haji
@danda3 (19.12.2020 14:19)
Ahojík, jsem ráda že tě tu po delší době vidím!! Děkuji za koment, neumím si představit dortu 7,5 kg... to musí být objekt!! Jsi šikulka! Hydinové karbonátky bych si dala, pro mě také s kelovým prívarkom! Pomocnice při pečení cukroví se jistě hodí, taková spolupráce je vždy příjemná a zároveň přínosná pro obě strany. Máš radost, to je moc fajn. Také pečení nehrotím, možná přijde ještě jednou na štolu. Hezký večer a pohodové Vánoce, hodně zdraví a štěstí tobě i celé rodině!
janger
@haji (15.12.2020 13:33)

Mila @haji nka, aj tebe pozehnane, pokojne Vianoce.
Miske som pozdrav odovzdala, ze dakuje ;-).

A predsa som sa trosku pustila do pecenia, inak by ma svedomie asi hryzlo ;-). Ale nie nejake velke mnozstva.
2x haji a ywett
haji
@janger (19.12.2020 16:01)
Děkuji za koment, vidím že svědomí tě hryzat nebude, krásné pudingové rožky si upiekla! Hezký a pohodový večer! Potěšila jsi mě.
1x janger
haji
@janger (19.12.2020 16:01)
Blbnu, vanilkové rožky a ještě vidím medvedie labky, košíčky, ty "jedeš"! Jsi šikullka!
1x janger
haji
@lacnylaci (20.12.2020 00:46)
Děkuji za koment. Tatarák jsem neměla několik desítek let. Dala bych si, hmm Vyprážaný syr miluju, nech si zajtra chutnat!
haji
Dnes jedu ve štólovém opojení. Jedna upečená, druhá se dopéká. Mám splněno. Přeplněno.
Dělávám tvarohovou s práškem do pečiva, potíranou několikrát máslem. Dnes bez mandlí, zato s kešu a vlašskými ořechy a mixem sušeného ovoce. Naštěstí se mi daří, díky Bohu. Hezký poslední advent přeji všem!
haji
Neskutečně se mi seká Varecha. Zprvu jsem se nemohla vůbec dostat, zamrzám v komentoch, nelistuje mi. Se dějí věci.
haji
@luwinka (20.12.2020 15:37)
Ty brďo! Jestli si četla hore, já dělala včera rajskú, plněné papriky a masové gulky. Haha Také miluju rajskou s chlebem. Jako jediná z rodiny, ostatní na mě vždy nevěřícně hleděli. Teď mám s těstovinou. Bo chleba není a hned tak nebude, ochořel mi kvásek.
haji
@luwinka (20.12.2020 15:37)
Děkuji za koment a chutné foto! Krásné Vánoce!
hladnyhygienik
Paradajková polievka je dobrá, ja som však dnes robil slížikovú, druhý chod bol vyprážaný rezeň a majonézový zemiakový šalát. Rezne som zjedol hneď dva na obed a tretí na večeru len tak s chlebíkom a plnotučnou horčicou.
1x haji
haji
@hladnyhygienik (20.12.2020 19:44)
Děkuji za koment, to jsi měl dobrý obed aj večeru. Zemiakový šalát je též dobrota.
haji
Když to půjde dobře, tak dnes dám kokosové grilážky. Už mám nachystané suroviny. Nebylo dobré je dělat víc dopředu, bo Vánoc by nedožila ani odrobinka. Ořechů jsme letos neměli, bo nějaké zvíře se do nich na stromě pustilo. Je to něco jaká malá vosička, která vylétá ze země pod ořechem. Kokosové budou také chutné, o tom nepochybuji, spojení s karamelem to jistí. Klidný den přeji všem!
1x zolik
haji
Kokosové grilážky podle @tinca už se chladí na balkóně. Uf Dělala jsem prvně tuto dobrotu a celkem mi dalo zabrat utrefit množství náplně na jednotlivé oplatky. Nevadí, co nebude ladné, bude pro mě, nanejvýš mi zůstane větší množství k mlsání. Učený z nebe nespadl.
Zase mi zamrzá Varecha, chjo
zolik
@haji (21.12.2020 11:12)
Prajem Ti pohodove pecenie
Kavove srdiecka su hotove. Idem na Islerky



1x ywett
haji
@zolik (21.12.2020 14:34)
Děkuji za koment a fotečku, povedené srdiečka!
Zoloušku, já začala a skončila s pečením včera, dvě štóly stačí. Dnes grilážky. Teď ještě po tom karamelovém lepítku umyju nádobí, sporák, sebe a jsem KO. Na zítra si nachystám kýbl na nervy, bo krájení stejných dílků není moje parketa. Nějak to dám.
Hezký den i večer, islerkování ať ti jde hezky od ruky!
2x zolik a mamec
mamec
@haji (21.12.2020 14:47)
Tebe to bude niekto s pravítkom kontrolovať?
U nás sa nikdy vzhľad nerieši, len množstvo je dôležité :-)
1x haji
haji
@mamec (21.12.2020 20:39)
Mno, stačilo mi dnes krájet štólu pro maminku, morda!
Zítra možná na pravítko dojde, už jsem o tom přemýšlela. Bude to ještě zajímavé haha!
haji
@zolik (21.12.2020 22:26)
Díky za koment, foto aj radu. Pravítko a nůž jsou jisté! O teplotě nože se přesvědčím, se hukáže! Krásné islerky máš, jen co je pravda, jsi šikulka!
haji
Dnes jdu na vaječnou tlačenku. Uznávám, že to není vánoční recept, ale už se na něj dlouho chystám a o chuť na ni se mohu opřít. Sladkého mám plné brusle, chce to změnu.
1x kvakac
haji
Vajíčková tlačenka už se chladí v lednici, grilážky jsou nakrájené. Krájení mi šlo od ruky, tedy od pravítka. Ostrý nůž, brýle a dobrá, dřevěná podložka. Hurá! Zase tolik nepodarkov mi nezbylo, jen odkrájené okraje. Šlo to líp, než jsem si uměla představit. @zolik nemám na nich žádnou polevu /chválabohu/ a tak nůž suchý a ostrý byl OK.
Hezký den přeji všem!
1x mamec
mamec
@haji (22.12.2020 15:09)
Šikulka!
U nás sú ale nepodarky veľmi obľúbené :-)
1x haji
haji
@mamec (22.12.2020 15:18)
Děkuji za koment, jsi milá. Nejspíš jsme rodina. U nás též a nejvíc po nich pásl ocko.
U nás od rána prší. Matka Země se raduje.
1x ywett
haji
Vaječná tlačenka vyšla dobre. Jen jsem neměla důvěru ve starší pytlík želatiny a po chvilce váhání jsem do tekutiny přidala ještě jeden. Mno, večer jsem ochutnala testovací vzorek a jo, jedlé to je. Jen tužší. Vyšli mi slaní želatinoví "medvídci". Ne velikostí, ale strukturou. Má to výhodu. Není potřeba přikusovat pečivo. A mohu prozatimně snížit přísun želatiny, kterou beru na klouby. Hezký poslední předvánoční den, ať se vám všem daří!
haji
Přeji všem Požehnané Vánoce, plné lásky, klidu a pohody! Každý den je takový, jaký si ho uděláme.
Děkuji všem za recepty a sdílení všeho druhu. Mám vás všechny moc ráda a ráda sem chodím. S lásku objímám! Užívejte každého dne, jako by byl váš poslední. S láskou a v radosti.
haji
@afataga (28.12.2020 13:16)
Děkuji za koment a chutné foto! Milá Afi, blahopřeji k PH! Nic není špatně. Alespoň má člověk představu, jak to funguje - tekutina, maso, zelenina atd. Je to příjemný domácí pomocník. Gulášek vypadá náramně! Měj krásný den!
kika1212
@afataga (28.12.2020 13:16)

Ahoj majiteľka hrnca @afi , musela si byť dobrá. Gratulujem. Aj ja som sekala dobrotu, aj som mala byť odmenená, ale vždy sa mi na ňom niečo nezdalo. Raz teflón, to nie. Teraz som našla nerez, to by išlo. Ale teraz si ma dostala kameninou. Môžeš hodiť nejaké info, alebo aspoň zn. Ďakujem.
lacnylaci
@haji (23.12.2020 05:35)

Dúfam, že vaječná tlačenka chutila.

U mňa boli dnes makaróny so syrom.
1x haji
haji
@lacnylaci (28.12.2020 18:27)
Děkuji za koment. Chutila, už po ní není ani památky. Makaróny so syrom brzy udělám, díky za inspiraci.
haji
@frezia68 (29.12.2020 09:51)
Děkuji za koment a fotečku. Máš pravdu, placky bych si dala.
Dnes jdu udělat cuketový prívarok, masko mám pečené morčacie. Bude aj polievka z hokaido a červenej šošovice. Hezký den! U nás teď svítí sluníčko. Celou noc lilo jako z konve.
1x kvakac
afataga
@nadia56 (29.12.2020 00:08)

Dakujem, aj tebe vsetko naj do noveho roku. Ten link som otvorila, ale pise ze diskusia nebola nalezena, ale aj snaha sa ceni :-)
mamec
@haji (29.12.2020 10:20)
Takú polievočku by som si dala :-)
Hokkaido a červenú .šošovicu som ešte nekombinovala, ale musí to byť dobré!
1x haji
haji
@afataga (29.12.2020 10:28)
Na otevřeném holém odkaze /Dáma.cz/jsem zadala do vyhledávače pomalý hrnec, vybere nějaké odkazy, včetně diskusie o PH - klikneš na to. Uf. Z nějakého důvodu odkaz potratí cestu.
haji
@mamec (29.12.2020 10:52)
Už jsem dělala polievočku z červenej šošovice s kde čím. S hokaido je chutná a nádherně oranžová /stejně jako s mrkvou/. Nějaké koření, ochucení a je hotovo. Minule jsem dělala pórkovú s červenou šošovicou, byla výýbornáá. Pravda, zelená, bo šošovica zbledne. Miluju zeleninové polévky. Teď bude polévka bez krutonků. Nejsou lidi, co by šli do obchodu.
kvakac
@afataga (28.12.2020 13:16)

Dnes som aj ja použil pomalý hrniec na oškvarky a masť. štyri hodiny na High. Poľ hodinu pred dokončením keď už pekne oškvarky červenali pridal som na dve kila slaniny 4Pl sušenej cibule a 2PL sušeného cesnaku. Výsledok oškvarky a masť cibuľovo - cesnaková báseň v ústach.


mamec
@haji (29.12.2020 11:52)
Hokkaido robím s mrkvou, to dokonca zje aj manžel, hoci varenú mrkvu odmieta. Z červenej šošovice robím polievku so zázvorom, rajčinami a kokosovým mliekom. A priam zbožňujem kari z červenej šošovice a k tomu naan. Už som do toho dala aj batat. Skúsim to aj s hokkaidom.
Stačí dobre hustá zeleninová polievka, krutóny netreba :-)
1x haji
haji
@kvakac (29.12.2020 16:20)
Děkuji za koemnty a fotečky. Prudce jedlé škvarky i masť jsi vytopil. Krásná, chutná a voňavá práce! Tiše závidím....
1x kvakac
haji
@cesminaz (29.12.2020 19:40)
Děkuji za koment a chutné foto, měli jste výborný oběd, mně by také moc chutnalo!
haji
@cesminaz (29.12.2020 19:44)
Jaj, ešte dezert a aký chutný! Děkuji za koment, foto i pozdravení. Hezký večer!
haji
@frezia68 (30.12.2020 15:28)
Děkuji za koment a krásné foto, chlebík jako malovaný, novoročný, aj s podkovami, krásná práce! Děkuji také za přání, jsi milá! Také přeji příjemného Silváka, v nadcházejícím roce hlavně zdraví! Optimiznus vždycky naškrabeme, ne?!
P.S. V novém roce mi nezbude, než založit nový kvásek.
používateľ nemá avatar
123
123
nádhera, môžeš prosím pridať recept? Zišiel by sa....
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
My máme dnes už tradične na Silvestra hovädziu polievku, uvarené mäso z polievky s chlebom a chrenom. A na večeru obložené chlebíčky s domácou vekou upečenou podľa "čistinky", piekla som ju prvýkrát a už pri tom zostanem, úplne iná chuť ako z obchodu.


haji
@dr (31.12.2020 10:18)
Děkuji za koment a foto, Hmm, u vás by mi dnes chutnalo! Hovězí vařené masko miluju. Krásné veky, o chuti nepochybuji, jsi šikulka!
1x dr
haji
Vyšlo mi 18 slimáků, většina z nich jsou obři. Dala jsem bohato náplně. Voní celý dům, teď chládnou.
haji
@zolik (31.12.2020 19:43)
Děkuji za přáníčko! Jsi milá!
Přeji všem veselého Silvestra klidný Nová rok, ať jsme všichni zdraví!
P.S. Kapustnicu urobím v nejbližší době, letos vyhráli slimáci.
2x ywett a zolik
haji
@ywett (31.12.2020 20:55)
Děkuji za přání a fotečku, kouzelný chlebík na dálku každého pohladí! Jaká krása, láska a radost z něho vychází! Jsi milá!
1x ywett
cesminaz
Prajem tebe milá @haji a aj všetkým na Vareche, ako aj redakcii , šťastný nový rok, vela lásky , porozumenia a najmä zdravia :-) Nech si tu na Vareche vospolok rozumieme a nech sa nám spoločne dobre varí a pečie aj v novom roku ;-P 🥰👍


2x haji a dr
haji
Děkuji za komenty a fotečky, měli jste velmi dobrý oběd, s radostí bych si porci s vámi dala!
Krásné přání, moc děkujeme!! Jsi milá, s láskou objímám!
kuko95
Ostali nejaké stehná kačacie tak som ich zalial trocha tukom a pomaly piekol.je to výborné:)) a ochutena zliata masť sa môže použiť na ďalšie pečenie čo je super
haji
@kuko95 (1.1.2021 14:39)
Děkuji za koment a foto, velmi chutné kačacie stehná, to musela být dobrota, jsi šikovný!
Hodně zdraví, lásky a štěstí v novém roce 2021 a plno chutných dobrot, milý @kuko95 ! Ať se ti daří!
1x kuko95
cesminaz
@angelikasch (1.1.2021 19:15)

A prečo nie? Ked si zadáś do Googla " krémes" tak ti víde všeliaký, čisto so žltým krémom, alebo aj s tou bielou vrstvou. Vysoký aj nízky. Tu v madarsku robia napríklad len čisto s tým žltým vanilkovým krémom, bez bielej vrstvy.
cesminaz
@cesminaz (1.1.2021 19:41)

Myslela som tým, že väčšinou tu v obchodoch dostaneš len čisto bez bielej vrstvy :-) Ale doma si už každý robí aj tu aký chce.
1x haji
haji
@cesminaz (1.1.2021 19:45)
Díky za přiblížení fenoménu krémeš. Jeden se rád poučí. Klidně bych si dala menší či větší poznávací okruh za krémešem, to by se mi moc líbilo! Přiznám se, že krájet bych tuto dobrotu nechtěla. Neexistuje tak velký kýbl na nervy, který by mi stačil. Hezký novoroční večer, milá Cesmínko!!
J
haji
@angelikasch (1.1.2021 19:15)
Mám k @cesminaz důvěru, napíše-li že je to krémeš, tak si za tím stojí. A také to tak je, viz dole její krémešové komenty. I botů je kopa druhů. Končí to kozačkami a začíná žabkami. Nebo naopak. A pořád jsou to boty. Hezký večer!
haji
@cesminaz (2.1.2021 00:16)
Zlaté ruky, pěkný receptík. I tato varianta je zajímavá a lákavá. Jsi nesmírně šikovná! Moje snové krémeše jsou ze socíku, vozili je do Hodonína z Holíče - klasické, dvoubarevné a hlavně super čerstvé. Z cukrárny mizely rychlostí světla. Už jsem to tu vzpomínala. Tvůj recept otestuji. Nervíky je třeba trénovat. A že jim dávám v poslední době na frak. Grilážky, slimáky - to vše je pro mě dost tuhý "kokosák", bo krájení, vyvalování není moje parketa. Toto půjde, tvůj krémeš dám! Hezký den a děkuji! za tvá sdílení, radost pohledět!
haji
@lacnylaci (2.1.2021 09:59)
Děkuji za koment. Věřím, že špíz byl chutný. Malá přestávka by byla fajn, aby si žaludek i chuť trochu oddychli. Nemyslím to zle. Hezký den!
haji
@afataga (2.1.2021 13:02)
Děkuji za koment a fotečku. Velmi dobrý nápad a chutný oběd, určitě na karfiol brzy přijde. Hezký den a díky za inspiraci, milá Afi!
tomeska
@cesminaz (2.1.2021 00:16)

Tak na takomto krémeši som si pochutnávala ako decko a všetky iné variácie sú všetko možné, len nie klasický krémeš. Cezminas má 100 x110% pravdu .
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@haji (3.1.2021 15:23)

My máme tvrdý lockdown od 1.1. do 27.1.2021, máme zákaz návštev medzi rodinou, o cudzích ľudoch nehovoriac.
haji
@dr (3.1.2021 15:45)
My taky. Už jsem smazala komenty, které tomu neodpovídaly. Děkuji.
1x dr
haji
@mamec
Prosím, promiň. Vymazala jsem naše dnešní sdílení.
haji
@mamec (3.1.2021 16:33)
Děkuji za pochopení. Samotná téma "C" je dost těžká. Pro každého. Není třeba rozmazávat to, co se rozmazává samo.
Dnes jsem si ohřála výbornou klobásu, k ní kremžskou hořčici a chlebík. Nešlo to jinak. Chuť byla obrovská. V poledne to jde. Přeji klidné první pondělí v novém roce!
radost
@afataga (4.1.2021 13:37)

no čo sledujem roky vaše komentáre
neverím
že si zamaškrtíte doma na bôčiku
ak neviete-čo s ním-pošlem adresu
:-)
haji
@lacnylaci (4.1.2021 13:20)
Děkuji za koment, čínu mám ráda, měl jsi dobrý oběd.
haji
@afataga (4.1.2021 13:37)
Děkuji za koment a fotečku, bůček jako malovaný! Ani pečenou krkovicí bych nepohrdla, je to výborné masko. Hezký večer!
haji
@elixir (4.1.2021 16:09)
Děkuji za koment a velmi chutné foto. Miluji zeleninové polévky a huby polévku vylepší. Děkuji za inspiraci.
1x elixir
radost
@afataga (4.1.2021 13:37)

to vykanie bolo mienené na rodinu..dcéru..zdravý životný štýl hádam nepraje bôčiku..unás-na dedine dobre..na dedine zdravo..bôčik akýkoľvbek zvládneme hravo..
nná
a terazky plané v hube-bo nebude..
:-)
haji
Dnes jsem dorazila čočku s uzeným a chlebíkem. Zítra jdu na nudle s mákem, už se těším! Vrátím se do dětství. Hezký den přeji všem!
2x zolik a ywett
haji
Vidím, že záhlavní této části diskusie Co dnes vaříte? už je za zenitem. Rok 2020 skončil a máme tu rok 2021. Jsme o rok starší, o rok moudřejší a trénovanější. Vítejte v novém roce, ve kterém posdílíme každodenní a nebo téměř každodenní vaření, pečení, přípravu jídel. Protože co? Protože jíst se musí.
Krásný zbytek svátečního Tříkrálového dne, ať je situace okolo nás jakkoliv náročná. S Boží Pomocí a vírou v lásku a dobro všechno zvládneme tak nejlíp, jak umíme!
haji
@cesminaz (7.1.2021 17:55)
Hezký večer i k vám domů, milá Cesmínko! Děkuji za komenty a fotečky, chutnalo by mi jak masíčko, tak výstavní šišky.
haji
@elixir (7.1.2021 20:16)
Děkuji za koment a foto. Tekvicová polievka je vždy dobrota, krásná miska, mně by chutnalo!
kuko95
frankfurtska polievka podľa receptu od paradnehi kuchára klukodvody :))) akurát ja som pridal ešte štipľavú pastu.ešte pre čerstvé pečivo pôjdem a parádny obed bude :D
2x haji a ywett
haji
@kuko95 (8.1.2021 09:25)
Děkuji za koment a fotečku, dobre si navaril! Mně by chutnalo. Recepty od Josefa jsou super, jde se o ně opřít. Dobrú chuť k obedu!
haji
Dnes dělám rýžový nákyp, k tomu kompotované ovoce, asi si vyberu švestky. Dobrou chuť k obědu první sobotu roku 2021!
haji
@dr (9.1.2021 13:19)
Děkuji za koment a foto, zajímavá kombinace surovin, mně by chutnalo!
1x dr
haji
Za odměnu ještě vařím uzený vepřový bůček, chtěl zpracovat. Z vývaru bude polévka. Do rýžového nákypu nakonec půjde churma kaki. Dva přezrálé plody volaly po zpracování, přidám trochu pomerančové kůry a kandovaného pomeranče.
2x dr a ywett
haji
@frezia68 (9.1.2021 20:17)
Děkuji za koment a velmi působivé foto. Rohlíky aj škvarkovníky jako malované, hned bych věděla co s nimi, krásná práce!
2x zolik a ywett
haji
Dnes jsem to vzala přes pečení. Navnadila mě @luwinka , jdu do pečiva, recept od @babkamt. Uvidíme jak se budu zaplétat, bo já a pletýnky haha Na začátku mi musí vzejít těsto. Jsem zamísila a už kyne. Bohu poručeno jest!
2x zolik a ywett
zolik
@haji (10.1.2021 17:35)
Ahoj Haji,
My mame dnes Kvasnicovu nedelu. Klasika knedle od @Babkamt
A este sa robia varene s opecenymi rozkami.




3x dr, haji a ywett
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@haji (10.1.2021 17:35)

Tento recept je výborný, aj ja ho používam. a má úspech.
1x haji
zolik
@zolik (10.1.2021 17:43)
A tu su este tie varene „houskove“. Tie ale robila moja mama.
Este je zarobene na Vianocku. Tu ale pridam neskor ;-)



haji
@zolik (10.1.2021 17:43)
Děkuji za komenty a fota, velmi povedené knedle, oboje! Jsem se ještě k tomu receptu nepropracovala. Hmm a ještě vánočku? Vy zase doma jedete jako tryskomyši, aby tá v špajze byla upokojená! Hezký nedělní večer celé vaší rodině!
1x zolik
haji
@dr (10.1.2021 17:44)
Došlo na něj dnes, hlavně proto, že mi odešel kvásek a jíst se musí, bez pečiva či chlebíku je těžko. Díky za koment.
3x zolik, dr a ywett
haji
@zolik (10.1.2021 21:00)
Děkuji za koment a fotečku, já bych se též z takové vánočky těšila a rááda! U mě by dlouhou trvanlivost neměla.
haji
@elixir (10.1.2021 21:14)
Díky za koment a foto, stopkový zeler aj tuňáka miluju, dobrá inspirace!
ywett
@elixir (10.1.2021 21:14)

Ako rada ťa opäť vidím po tak dlhej dobe, teda čítam 😊💝
Tuniakovú mám rada :)
2x haji a elixir
haji
@ywett (11.1.2021 13:04)
Děkuji za komenty a foto vánoční vánočky, mám tvoje fotečky ráda. Vánočka by se hodila, ale pokud jde o pletení, mám čerstvý zážitek s pletenkami a vyšli mi dve čuda. Je to rukama, já vím!!
ywett
A musím pochváliť moju dcéru, že sama upiekla na Silvestra punčové rezy.
Ja keď som mala 15 som vôbec nevedela piecť a ani ma to nebavilo 🤭
ywett
@haji (11.1.2021 13:15)

Ďakujem🙂

No ja si tiež viem prsty domotať pri pletení vianočky, ale potom to dáko zamaskujem 😁
1x haji
haji
@ywett (11.1.2021 13:33)
Blahopřeji, dcerka se pomamila a k tomu brzy, krásná práce, je šikulka!! Děkuji za další komenty a fotečky. Nádherný chlebík! Tiše závidím, mně odešel kvásek do věčných lovišť. S láskou na něj vzpomínám už dobře třetí týden.
elixir
@ywett (11.1.2021 12:42)

Vďaka, milá ywett. 🌸 Pekné fotky si pridala, hlavne vianočka sa mi v tejto chvíli pozdáva. :)
2x haji a ywett
haji
@elixir (11.1.2021 13:59)
Děkuji za koment a velmi chutné foto, mně by moc chutnalo, fazolová polévka je také moje oblíbená, někdy vyzkouším se smetanou podle tebe, hmmm
kvakac
@haji

Dedova pochúťka z bravčových kolien ( údené a surové) plus zelenina ( mrkva, zeler, hrášok a vajce na tvrdo s sterilizovaná uhorka) . Urobené v pomalom hrnci šesť hodín. Naliate do truhličky a pekné to sadlo ako aspik.


haji
@afataga (11.1.2021 13:45)
Uf, až jsem napsala koment, tak jsem zjistila, že tvoje konstatování patří @dr a ne @elixir. Vymazala jsem. Už vůbec nechápu, co je na kombinaci bramborové placky s dušenou zeleninou a kouskem sýra tak nezvyklé...?
haji
@kvakac (11.1.2021 15:30)
Vítej v novém roce 2021!! A hned s takovým komentem a fotkami, které mi vehnaly slzy do očí a sliny mi tečú do klávesnice. Krása nesmírná! Mít takovou truhličku, se nedělím. Ani s bratrem. Hezké odpoledne a díky za provokativní fota, jsi šikovný!
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@afataga (11.1.2021 13:45)

:-) :-) :-) že by .... by som bola rekordmanka v tomto veku. Vieš aké to bolo dobré :-).
haji
@kucharka (12.1.2021 10:59)
Děkuji za koment a fotečku, ťahanú štrúdlu bych si dala, jejda! Hezký den!
haji
@kucharka (12.1.2021 10:59)
Děkuji za koment a fotečku, ťahanú štrúdlu bych si dala, jejda! Hezký den!
haji
Dnes jsem dělala salátek ze syrové mrkve, bulvového zeleru, jablíčka a cibule, část majonézy a zakysané smetany, koření. Vše najemno nastrouhané, nakrájené. Hmm je to velká dobrota.
haji
@kvakac (12.1.2021 13:36)
Děkuji za koment a fotečku, jsi provokatér haha
Ne maso tam nepatří, jedla jsem s rohlíkem podle receptu @babkamt , dala jsem 6 ks na mrazák. Nemysli si, druhý rohlík bude s uzeným bůčkem /poslední díl/ abych nevyšla ze cviku. Zas tak svatá nejsem, abych odmítala maso. Zatím ho mohu a hodně si toho vážím. Byly doby, kdy mi maso nešlo. A jak říkala kolegyně, už druhý den bych bez masa nevěděla co jíst. Není to tak zlé, člověk si zvykne. Hezký den!
1x kvakac
haji
@luwinka (12.1.2021 15:44)
Děkuji za koment a fotečku. Zemiakové placky jako malované! Aj u nás trochu posněžuje, už od včera pozdního večera, ale jen maloučko. Hezký zbytek dne!
afataga
@dr (11.1.2021 17:45)

Mozno bolo, ale mne tym chyba kysla uhorka a slahacka a bola by si jasna, vek - nevek :-)
2x dr a ywett
haji
@kvakac (12.1.2021 18:18)
Děkuji za koment a fotečku. Vidíš, nakonec všechno jde, když se chce. Tvůj granadír je vyšší level než klasický, vypadá velmi chutně. Hezký večer!
P.S. Já už mám po salátku. Sjela jsem porci na zítra jen tak, bez ničeho. Nešlo odolat.
1x ywett
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@afataga (12.1.2021 17:28)

:-D :-D :-D :-D :-D to vieš, niekedy človek vymyslí aj nemožné .....
haji
@cesminaz (12.1.2021 22:38)
Jejda to je nádhera, nadělit si v lednu grilování, to je super nápad! Tiše závidím, bo u nás máme nasněženo a nejspíš ještě sněžit bude. U nás moc nesněží, ale teď andělíčci nahoře začali plnit plán. Děkuji za super fotečky a komenty, i tvoje buchty vypadají náramně! Hezký večer!
haji
@ywett (13.1.2021 12:43)
Děkuji za komenty a fotečky, knedlu máš výstavnú, aj pagáče. Jsi šikulka, šikovné ruky máš!
haji
@kvakac (14.1.2021 14:59)
Děkuji za koment a fotečku, mně by moc chutnalo, velmi fotogenické kuřecí pláty! Hezký podvečer!
1x kvakac
haji
Včera jsem otevřela sklenici s hovězím na houbách /sušené lesní/. Vařila jsem toto jídlo 1. 11.2020, horké naplnila do čisté sklenice, uzavřela víčkem, zabalila do deky, aby chytilo víčko. Po vychladnutí šla sklenice do ledničky. Tímto způsobem vydrželo cca 2,5 měsíce. Chuť ani vzhled nezměněn. Za popsaných podmínek experiment vyšel. Takto jde uchovat hotové jídlo. Byly toho dvě porce. Dnes zkonzumuju druhou porci, tady už bych se spotřebou neotálela. Snad bude někomu tento postup k užitku. Pohodový pátek přeji všem!
kvakac
@haji (15.1.2021 06:24)

Nedá mi zareagovať. Ja takto robím už roky. Vôbec to nedávam do deky, len do komory schladiť. Pozriem viečka či sadli a šup s tým do starej chladničky.
1x haji
haji
@kvakac (15.1.2021 07:40)
Děkuji za koment. Víš, já jsem "punťa" a radši dávám do deky, "jistota je kulomet"! Jsem ráda, že máš stejný/podobný postup. Ověřovala jsem délku "úložnosti", přece jenom jsem takto uchovala jídlo, které je zahušťovanou záklechtkou a to umí divy... také si vždy dávám záležet, aby primárně byla záklechtka dobře provařená. Tolik k detailům.
Včera jsem si nasolila a nakořenila maso k pečení, je v chladničce, už v pekáčku. Zítra jen vytáhnu, přidám cibuli a upeču. K tomu bude moravská kapusta z kyslej kapusty. A možná knedlík, se hukáže.
cesminaz
@ywett (13.1.2021 12:38)

Tú knedlu máš krásnu. Ja som len raz skúšala vo vode a bola z toho fakt katastrofa, knedle ako palacinky :-( Takže som zostala pri parení, tam viem že mi budu krásne :-) Môžeš napísať, že ako ich robíš? Alebo daj tvoj link ak máš, podla teba by som si ešte raz trúfla, ale inak určite nie :-) Pozdravujem.
haji
@cesminaz (15.1.2021 15:14)
Děkuji za komenty a fotečky, kofte i palačinky bych brala všemi deseti hmm Velmi dobrý oběd aj dezert ste mali!! Krásný víkend tobě i celé rodině!
haji
@mariamka (15.1.2021 15:50)
Děkuji za koment i fotečku, huspenina a ještě uzená, to musí být dobrota! Super inspirace.
haji
@afataga (16.1.2021 16:05)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo, samé dobré věci s masíčkem!
kucharka
My sme dnes mali sardinky na grile a k tomu “gremolatu” z petržlenovej vňate a pomarančovej kôry. A rybu s pórom a zemiakmi. Aby sme nejedli iba zdravé veci :-)) tak som urobila aj takú rýchlovku “ krémeš” z kupovaného lístkového cesta.




haji
@kucharka (16.1.2021 20:24)
Děkuji za koment a fotečku. Hmm, ryby bych si dala hned, aj krémeš by mi chutil, samé dobré veci ste mali k obedu! Krémeš náhodou vypadá velmi zdravo!
45678
@kimlo (17.1.2021 12:11)

Panečku, som síce po dobrom obede, ale tvoja pečeň mi rozšírila zrenicky, mňam :-) šupni receptik pls. :-) budeš predpestovat feferonky?
1x kvakac
haji
@kimlo (17.1.2021 12:11)
Děkuji za koment a fotečku. Vítej zpět, tuláku! Bravčová pečeň jako malovaná, nadělal jsi mi chutě. K tomu Cesmínčin krémeš, bezva nedělní oběd aj zákusek. Krásnou neděli!
kvakac
@kimlo (17.1.2021 12:11)

Ježkove oči to vyzerá super. A recept môžeš dať, alebo ako si robil. Skúsil by som to.
1x haji
kimlo
@kvakac (17.1.2021 17:02)
Dám kamarát môj, len som nefotil postup, keďˇ budem robiť nabudúce, pridam.
2x haji a kvakac
haji
@kimlo (17.1.2021 16:01)
Děkuji za koment a fotečku, nádherný kváskový chlebík! Tiše závidím, mně kvásek odešel do věčných lovišť.
haji
@elixir (18.1.2021 09:57)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo, zelená fazolka je super zelenina. Díky za inspiraci.
1x elixir
kuko95
@kimlo (17.1.2021 16:01)

Akurát som dal zachladiť skvarkovu nátierku z domácich skvarkou k takémuto chlebu to by bolo nebe :D
haji
@kvakac (19.1.2021 12:05)
Moje nervy nejsú ze železa.... achjo ty mi robíš chutě!! Díky za koment a prudce žravá fota! Jdu brečet do polštáře. Hezký večer po takovém obědě!
1x kvakac
kuko95
Dneska som si kúpil naaadhrne špikove kosti 3,5kg za 5,30€ tak som si dve hneď dal rozmraziť zajtra budú na raňajky špik s rožkami :D
haji
@kuko95 (19.1.2021 18:10)
Děkuji za komet a fotečky, špik z kosti jsem neměla tisíc roků. Neotřelá inspirace.
Dobrú chuť k raňajkám!!
haji
Dnes jsem prošla ledničku, vyšly z toho zapékané těstoviny s kyslou kapustou, paprikou, klobásou, postrúhaný syr. Už se to peče.
kvakac
@haji (21.1.2021 12:01)

Taktiež som prešiel chladničku a vyšlo mi z toho, opečená strapatá sekaná - rajská omáčka a varené zemiaky. Mali sme chuť na paradajkovú omáčku, tak bola.


haji
@kvakac (21.1.2021 12:12)
Děkuji za koment a chutné foto, dobre si sa vynašiel! Rajskou s bramborem musím vyzkoušet, tato kombinace mě ještě nenapadla. Díky za inspiraci!
haji
@zolik (21.1.2021 16:50)
Děkuji za koment a povedené gulkové foto! Nadělala jsi mi velkéé chutě!
haji
@kimlo (21.1.2021 17:08)
Děkuji za koment a foto, není nad dobrý uležený guláš a ještě kotlíkový!!
haji
@cesminaz (21.1.2021 17:18)
Děkuji za komenty a fotečky, oh, dršťkový perkelt - to musela být velká dobrota! A kakovo lekvárové slimáky beru též! Mně by moc chutnalo! Asi začínám mít další slimákovou nemoc, tentokrát nasladko... Hezký večer!
haji
@kucharka (21.1.2021 19:17)
Děkuji za koment a fotečku, mně by vaše tuňákové empanády přišly vhod hmmm
zolik
@kucharka (21.1.2021 19:23)
S domacimi povidlami. Posledny pohar z 2018 padol „za vlast“. Minuly rok a aj ten predtym slivky neboli (ledva na kolace, gule a par sme zavarili v soli).
Dakujem za pochvalu ;-)

1x haji
haji
Dnes dušená vykostěná kuřecí stehýnka na cibuli, paprice a kalerábu, trocha koření a uvidí se, jestli to bude chtít trochu smetany. Knedlík k tomu, tři plátky z mrazáku volaly po vysvobození.
1x ywett
kucharka
U nás dnes tuniakové “marmitako”. Marmitako je tipické pre severné Španielsko. Pochúťka, hlavne keď vonku je chladno a fúka vetrisko...



haji
@luwinka (23.1.2021 15:12)
Děkuji za koment a fotečku, polévečka vypadá moc dobře, aj rychlé rožky z lístkového těsta by mně chutnaly!
haji
@kucharka (23.1.2021 16:14)
Děkuji za koment a fotečku, marmitako by mi chutnalo - zajímavé jídlo a v krásném kastrolu!
haji
@ywett (23.1.2021 16:25)
Děkuji za komenty, recept a krásné fotečky knedlí! Máš můj obdiv, jsi šikulka! Jsem na tom podobně, miluju hrnce se skleněnou poklicí! Měla jsem několikrát i hrnec celý z jenského skla a to byla bomba - lepší než televize a akvárium dohromady!
haji
@ywett (23.1.2021 16:32)
Děkuji za koment a kouzelné foto moravských koláčov, dala bych si hned s kafíčkem, jejda! Hezký večer a díky za milá sdílení!
haji
Dnes budu dělat kynuté koláče. Po předlouhé době jsem se vyhecovala k výkonu. Krásnou neděli a dobrou chuť k svátečnímu obědu přeji všem!
afataga
Vcera som trochu experimentovala: palacinky plnene tvarohom so smotanou na slano, trochu posypane syrom, poliate smotanou a zapecene, mne to ale moc nechutilo, aj to sa stava


haji
@afataga (24.1.2021 13:02)
Hmm, bylo to asi dost vegošské haha Někdy mě také popadne, že bez masa. V druhé vlně, abych to dojedla, vpašuji kousek alespoň šunky apod. Není každý den posvícení.
haji
@afataga (24.1.2021 13:03)
Děkuji za komenty a fotečky. Toto je jiná písnička, hovězí na houbách miluju a na této porci bych si s radostí pochutnala. Hezkou neděli, milá Afi, tobě i celé rodině!
haji
@cesminaz (24.1.2021 20:27)
Děkuji za komenty a fotečky, kurací sviečková aj muffinky vypadají náramně chutně! U vás by mi chutnalo vždy! Přeji klidné a úspěšné dny!
haji
@kvakac (25.1.2021 11:05)
Děkuji za koment a fotečku, prudce jedlá polievočka, detom sa nedivím. Já jsem též špenátová a už pár týdnů se můžu o chuť na špenát opřít. Uf, tento týden ho dám - prívarok, s vajcom a bramborami vařenými ve slupce hmm
haji
@elixir (25.1.2021 13:29)
Děkuji za koment a fotečku - velmi utěšený losos aj obloha. Mám delší vedení, ale nakonec mi to došlo, že taniere boli kopcom haha Mně by mooc hcutnalo!! Lososa si robila na panvici?
elixir
@haji (25.1.2021 13:33)

ano, na panvici, som ho najskor z oboch stran trochu opiekla a potom este chvilocku pod pokrievkou podusila. Som to odfotila trochu sikmo. :)
2x haji a kvakac
haji
@kucharka (25.1.2021 16:11)
Děkuji za komenty a fotečky, telecí ragú aj domácí nudle vypadají moc dobře, máš šikovného synka! I kuře by mi chutnalo! Také čokoládové cookies ti krásně vyšly, určitě budou výborné. Jsi velmi šikovná a vidno, že varíš a pečeš každý den. Smekám.
haji
@kimlo (25.1.2021 18:11)
Super jedlo, na tvůj recept se chystám už delší dobu je v poradníku. Stará dobrá klasika! Děkuji za koment a fotečku, narobil si mi chutě.
haji
@kimlo (25.1.2021 18:11)
Jo a také vařím na víc dnů. Většinou klasiku, tam je rozležení pokrmu ku prospěchu chuti.
haji
@elixir (26.1.2021 13:57)
Děkuji za koment a fotečku, vidím, že jedete rybí program, mně by tuňák též chutnal, velmi dobrý tip!
1x elixir
kvakac
@haji

Pochúťková kuracia pečeň. @Kimlo ma minule navnadil, tak som našiel toto na nete. Cibuľa cesnak opiecť pridať paradajkový pretlak a do toho pečeň obalenú v muke. Opiecť podliať vodou a variť. Pridať 4Pl sojovky a trochu karí korenie a čili. Robiť chvíľu ak je to husté ešte podliať vodou a povariť. Odstaviť a osoliť. Dali sme to s chlebom. No môže byť k tomu ryža , alebo zemiaky.


haji
@kvakac (26.1.2021 16:44)
Děkuji za koment a foto. Dobre si navaril, kuracia pečeň je vděčná dobrota, díky za inspiraci! Aj mně by s chlebíkem velmi chutilo.
1x kvakac
emmuska7
Po dlhom čase som varila, lebo moji chlapci si to pýtali domáce burgre s americkými zemiakmi :)
2x elixir a haji
haji
@kvakac (27.1.2021 08:36)
Děkuji za koment a fotečku vašich raňajok, salát vypadá velmi chutně, samé dobré věci!
haji
@elixir (27.1.2021 13:39)
Děkuji za komenty a fotečky, polévka i "pohádka mládí" by mi chutnali! Krupičné kaši neodolám, je to velká dobrota.
haji
Dnes k pozdnímu obědu vločková kaše s lyofizovanými višněmi a kokosovým cukrem. Trocha odlehčení po bohaté snídani. Měla jsem domácí rohlík a matesy.
1x elixir
haji
@kimlo (27.1.2021 18:01)
Děkuji za koment a fotečku, bryndzové halušky máš výstavní, s radostí bych si dala porci.
1x elixir
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@kimlo (27.1.2021 18:01)

Zostane bryndza v mrazáku v poriadku, žiadne zmeny po rozmrazení ? Ešte som neskúšala.
1x haji
mamec
@dr (28.1.2021 12:24)
Šišky? Ja som robila včera.
Bryndzu môžeš dať kľudne do mrazničky, nič sa jej nestane.
2x haji a dr
haji
@dr (28.1.2021 12:24)
Děkuji za koment a fotečku. Pečené šišky jsem ještě nezkoušela, pravda, jsou méně kalorické.
haji
@luwinka (28.1.2021 15:08)
Děkuji za koment a fotečky, lekvárové buchty bych si dala hned, máš jich krásné!
haji
@mamec (28.1.2021 13:39)
Děkuji za koment, šišky jsem nedělala několik let, zato moja babka je dělávala dost často, pod názvem bálešky. Těsto nevyvalovala, ale jen vybírala lžící a roztahovala. Do důlku se po usmažení dávala marmeláda a nebo povidla. A někdy došel nahoru ještě kopeček šlehačky - ale to velmi vzácně.
haji
Dnes rybí filé na másle a kmíně, jen tak opečené na pánvi. K tomu chlebík. Bleskorychlovka.
1x elixir
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@haji (28.1.2021 15:39)

Nie sú pečené, sú smažené :-)
1x haji
haji
@dr (28.1.2021 16:29)
Jasné, smažené jsou lepší, o tom žádná.
haji
@elixir (28.1.2021 17:38)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo, ale i oku lahodící barvy jsou příjemné.
1x elixir
kimlo
@dr (28.1.2021 12:23)

Určite áno. Mal som ju tam zabudnutú od leta minulého roka, nič jej nebolo, kupoval som ju na trhu od farmárov. Aj chuťovo bola super.
haji
@kimlo (28.1.2021 19:49)
Díky za koment a foto! Dubčekove rožky, pokud vím, tak tu na Vareche recept není, vložíš, prosííím?
2x kvakac a dr
kvakac
@haji

Dnes bravčová krkovička v cestičku s kyslej smotany podľa @olinecka. Také drevorubačské malé kúsky - 5 rezňov odrezaných malo 1300g. Jeden cez 250g a ešte na to plus cestíčko. To bola báseň noci svätojánskej. Už som mal na ne takú chuť, že som sa mohol o ňu oprieť. Myslím, že už nebudeme ani večerať - čí.


haji
@kvakac (29.1.2021 15:33)
Děkuji za koment a super foto. Veliký chlap, veliké rezne, tak to má být! Nadělal jsi mi chutě.
Já dnes dělala salát: mrkva, zeler, cibulka, zbytek matesů, trocha majonézy a zakys. smetany. Jedu na rybí vlně.
1x kvakac
haji
@2010 (29.1.2021 15:42)
Děkuji za koment a foto, strelicie je pěkně veliká burina. Poslal jsi kousek léta, hned je nám tu veseleji, děkujeme!
radost
@kvakac (29.1.2021 15:33)

tak totok foto mi zdvihlo viečka
že krko vička
tá spieva
beriem metlu a chcem jednu
slintám jak divá
2x kvakac a haji
haji
@afataga (30.1.2021 13:38)
Děkuji za komenty a fotečky. Rybací salát vypadá velmi chutně, já dnes dojedla podobný, matesový. Aj dietné koleno ma oslovilo, dala bych si porcičku. Krásný víkend! U nás deštivý.
haji
@luwinka (30.1.2021 15:06)
Děkuji za koment a fotečku, makové rožky bych si dala... Nadělala jsi mi chutě, ke kafíčku hmm
elixir
Dnes som robila šúľance, s vajíčkami, eidamom, trochou smotany a petržlenovou vňaťou, navrch sušenú bravčovú šunku a cibuľku, oboje opražené na masle.


cesminaz
@haji

Ja som dnes piekla čokoládovo-lekvárovú tortu. Manžel má v pondelok narodeniny, tak nech 2-3 dni torta postojí :-)


3x elixir, haji a dr
cesminaz
A včera zas kokosovú s mascarpóne krémom, lebo v utorok má zasa moja mama narodeniny ;-P Tieto 2 torty sú naše najobľúbenejšie :-)


1x haji
cesminaz
A hnedý kuskus pomiešaný s duseným pórom na vajíčkach a so zvlášt opečeným kuracím kebabom :-)
Pozdravujem @haji


2x haji a kvakac
haji
@elixir (30.1.2021 19:44)
Děkuji za koment a fotečku, mně by takové vymazelné šúlance chutili!
haji
@cesminaz (30.1.2021 20:11)
Velmi pěkně děkuji za komenty a fotečky! Polévka aj kuskusová panvica vypadají velmi chutně! Oslavencům - mamičke aj manželovi - všetko najlepšie a pevné zdravie k narodeninám. Krásné a chutné tortičky, ať sa oslavy vydaria! Pozdravení letí všem u vás doma!
kucharka
Manžel bol skoro ráno na trhu a doniesol kopec dobrôt. Tak sme mali krevety ( langostinos ) mušličky ( tallarines ) a tuniaka so zemiakmi a skaramelizovanou cibuľou a feniklom. A ako dezert som urobila čokoládovú roládu so šľahačkou a banánom.
Skoro sme “praskli”... :-)))))



haji
@kucharka (30.1.2021 23:35)
Děkuji za koment a fotečky. Velmi pěkné menu, jedno jedlo lepší než druhé, aj já bych chtěla prasknút... Moc by mi chutilo! Krásnou neděli přeji!
haji
Dnes topím masť, už to jede.
U nás svítí sluníčko. A svíčka za zemřelé. Hana Maciuchová, Andy Hryc a Ladislav Štajdl odešli domů. Světlo věčné ať jim svítí, ať odpočívají v pokoji!

haji
@frezia68 (31.1.2021 12:17)
Děkuji za koment a fotečku, velmi dobré jedlo si navarila a napiekla, mně by fašírky, príloha aj cvikla spolu velmi chutili! A díky za přání dobré chuti, já se budu pást v oškvarkoch s chlebíkem.
afataga
@elixir (30.1.2021 14:34)

Ejha, ja robim podla momentalneho napadu, ale zamyslela som sa :-)
Takze: chvilu varena mrkva a hrasok, detto ryba, 1 konzerva makrela v oleji, 250 g tvaroh hrudkovy tucny, kysle uhorky, cibula, majoneza, sol, korenie, worcester, citr. stava alebo ocot, toho pomerne dost podla chuti.
Niekedy robim tzv. falosnu tresku bez ryby, tak isto, len viac tvarohu.
1x elixir
kvakac
@haji

Bravčové stehno v liatinovom hrnci pečené v rúre s uhorkami sterilizovanými, slaninou a kapiou zaliate nálevom z uhoriek.


1x haji
haji
@kvakac (31.1.2021 18:34)
Děkuji za komenty a fota, vypadá to velmi dobre, taková krkovička vie aj zpievať... Už se těším na receptík!! Díky za sdílení, nadělal jsi mi chutě.
1x kvakac
kvakac
@afataga (31.1.2021 19:02)

Lebo mi ostal v pohári a chcel som to podliať. Pridal som do neho ešte vodu. Dal do rúry a piekol na plné pecky dve hodiny. Vôbec to nebolo moc kyslé ani suché. Málo to chuť ako španielsky vrabec. Nechcelo sa mi to opiecť na panvici, tak som naložil do hrnca dve vrstvy. Bolo to pekne zapečené a dobre.
haji
@kvakac (31.1.2021 21:34)
Omlouvám se, čtyři oči mám a h...ouby vidím. Hladem to nebude. Pásla jsem se v oškvarcíh, pak brácha přijel se smaženým sýrem a hranolkama. Možná nedostatek cukru, to by mohlo být ono, bo dnes jsem neměla nic slaďoučkého... Hezký zbytek večera! Jdu si dát kousek čokolády.
1x kvakac
kvakac
@haji (31.1.2021 21:45)

Takto na večer čokoládu? Hmm. Keby tak kúsok klobásky - nepoviem.
1x haji
haji
@kvakac (31.1.2021 21:51)
Haha!! Maličký čtvereček, mám hodně procentní kakaovou Lindt - víc toho stejně pozřít nejde. Klobásku - na noc? Nejdu fárat, za chvíli jdu spinkat.
haji
Dnes vločková kaše s čokoládou, na plotně jemně bublá vývar z vepřových a jeleních žeber.

haji
Maso z žeber jsem obrala a dodělala smetanovou omáčku nadivoko. Zítra doladím polévku a rozhodnu se pro přílohu k hlavnímu chodu.
kvakac
@haji (1.2.2021 17:30)

Ja by som to obrate mäso podusil na mletej paprike a to potom pridal do smotanovej omáčky na tanieri. Nejaký uvarený zemiak k tomu a obed eňo - ňuno. To je len mala rada.
1x haji
haji
@kvakac (2.2.2021 08:03)
Tak to dělávám, cibulka, masť, mletá paprika a trocha vývaru, do toho vařené masko. Teď jsem udělala základ cibulka, masť, rajčinový pretlak, cukor, směs koření Vitana Divočina. D toho jsem obraté maso, doladila vývarem, chvíli podusila, pak zátrepka a rozmixovaná mrkva, zeler z vývaru. Na konci provaření jsem přidala smetanu. Uf Bylo toho jako pro veliký zájezd. Mám ve dvou velkých sklenicích a zbytek je dobře na dva obědy. Ještě tu přílohu, asi zemiaky v šupke - podle tvojej rady.
Chystám se na krémeš od Cesmínky, uvidím jak mi to půjde. Už včera jsem měla vycucané baterky.
1x kvakac
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@haji (2.2.2021 09:57)

:-) PH nemám, ale má FH :-)
1x haji
mamec
@zolik (2.2.2021 14:32)
Chvíľu mi trvalo kým som pochopila. Myslel si Frišký hrniec? (frišký = rýchly)
2x haji a dr
zolik
@mamec (2.2.2021 15:16)
Ano presne tak. Nemam SK klavesnicu. Niekedy su to preto hlavolami :-)
1x haji
haji
@mamec (2.2.2021 15:16) @zolik
Haha Ještě by šlo: Fíha hrniec a nebo Fiškárský hrnec a tam bysme prešli k Prefíkaný hrniec čiže PH a jsme TAM!
Děvčata, pobavily jste mě!
1x dr
haji
@zolik (2.2.2021 15:28)
Děkuji za koment a chutné foto, tvoj obed vyzerá velmi chutne!
P.S. Ještě by šlo Finský hrnec - to je něco jako finská sauna... Děkuji a též posílám pozdravení!
1x zolik
zolik
@haji (2.2.2021 16:05)
Aby sme este neskoncili ako pri tej diskusii „Co je to CMK“ ! :-)

1x haji
haji
@zolik (2.2.2021 16:10)
Bažeže, přesně tam míříme, ne?! haha
haji
Nakonec jsem dnes měla k obědu těstoviny s hrudkovým tvarohem, máslem a cukrem. Příloha k masku na divoko bude těstovina. Vzala jsem to z jedné vody.
Cesmínčin krémeš musí do zítra počkat, došly mi Duracellky a máme LD /lockdown/.
2x elixir a dr
zolik
@elixir (2.2.2021 16:28)
A mozno aj
Fajnovy hrniec
Ferovy hrniec
Fuzaty hrniec
;-)

zolik
@haji (2.2.2021 16:11)
A taketo?
FM
Futuristicky hrniec, alebo Fuzia Hrniec, to je teraz moderne ;-)


1x dr
haji
@zolik (2.2.2021 16:35)
Fialový hrnec - od krávy Milky by také šel. Milka je sice stařka, ale pořád se drží! U nás v potravinách ji, chuderu, měli ve skutečné velikosti, aj s chlupama.
zolik
@haji (2.2.2021 16:54)
Tymto si mi pripomenula jednu nezabudnutelnu prihodu. Ked moj (vtedy) maly syn na alpskych pasienkoch po prvy krat v zivote videl kravy. Nemohol uverit, ze nie su fialove. Spominam si, ze bolo velmi, velmi tazke mu to vysvetlit.
2x haji a dr
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@haji (2.2.2021 16:54)

:-/, aj FH - fialový hrnec mám, nie od kravy Milky ale od Emilka Henryho :-D
haji
@zolik (3.2.2021 19:51)
Děkuji za koment a velmi chutné foto! Dobre si navarila!
haji
@kvakac (4.2.2021 15:25)
Děkuji za koment a foto, mně by velmi chutnalo. Fazulu jsem neměla dlouho, díky za inspiraci. Přeji všem krásný den, máme tu víkend a hned je veseleji! I světla přibývá, všechno jde, sice pomalu, ale k jaru.
1x kvakac
haji
Dnes robím bramborový šalát, bo zeler volal po zpracování a fašírky. Ke krémešu se ne a ne propracovat. Trochu kecám, bo včera jsem měla krémeš z cukrárne.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Dnes hrachová kaša s údeným mäsom a k tomu domáci chlieb.


2x haji a zolik
haji
@dr (6.2.2021 09:30)
Děkuji za koment a foto, výborný obed, výstavní chlebík!
1x dr
haji
Dnes jsem konečně zavařila halušky do vývaru, přidala pórek najemno nakrájený. Zavařila jsem přímo, takže další dny počítám s houstnutím, ale to je "fous".
haji
@afataga (6.2.2021 16:03)
Děkuji za koment a foto, na první šup jsem to považovala za můj oběd, tvoje fašírky vypadají super, aj salátek. Hezký víkend, milá Afi!
haji
Konečně jsem se prokočkovala k pudingovému krémešu, už se peče. Jsem zvědavá, kdo ho bude hlídat než vychladne, už se vidím jak kroužím kolem plechu.
1x zolik
cesminaz
@zolik (6.2.2021 19:20)

:-)) mrholilo..a veru bolo poriadne zamračené. Tak hovorím si, idem sa zabávať na 3 hodiny ;-)))
2x haji a zolik
haji
@cesminaz (6.2.2021 19:10)
Děkuji za komenty a fotečky! Pro zájemce raději řikládám odkaz na tvůj recept:  varecha.pravda.sk/recepty/mant-fotorecept/62937-recept.ht...
Bo vyhledávač zareagoval až na slovo Mant. Jinak jsem nalistovala recept ve tvém souhrnu receptů. Uf
Krásnáá práce a jistě výborné chuti! Opět smekám a hluboká poklona! Jsi nesmírně šikovná, pracovitá a trpělivá žena!!
P.S. Právě se snažím vychladit tvůj Pudingový krémeš. Podařil se!!
haji
@kvakac (7.2.2021 15:31)
Děkuji za komenty a fotečky, výborná polívečka i špecle vypadají chutně, měli jste dobrý oběd. Někdy rychlé je 2x dobré. Hezký nedělní večer k vám!
1x kvakac
haji
@kimlo (7.2.2021 15:58)
Děkuji za komenty a fotečky, mně by chutnalo, tvoje domácí sekaná musí být výborná, zvlášť když je v ní zabudovaný špek! Jablečník se ti také povedl. Mně by chutnalo. Zdravím a jsem ráda, že tě zase vidím.
haji
@zolik (7.2.2021 16:04)
Děkuji za koment a fotečku, dobrý rezeň, nedělní, je sázka na jistotu. Měj příjemný večer!
haji
@kucharka (7.2.2021 17:11)
Děkuji za komenty a fotečky, bao buns vypadá moc dobře, salátek u něho také. No a mandlová panakota mě též láká. Mějte hezký večer a úspěšný příští týden, hlavně dětem ve škole!
haji
@elixir (7.2.2021 18:42)
Děkuji za koment a velmi fotogenické šišky, fajnová inspirace.
haji
@mata3636 (8.2.2021 11:11)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo! Vidím, že dodržuješ velké množství zeleniny, to je příkladné. Ráda tě vidím! Hezký den!
P.S. U nás se sněhem a ledovkou přišly i výpadky elektřiny. Pořád se něco děje.
mata3636
@haji
Ďakujem -:)
Tu je to katastrofa, celé Slovensko, prší, mrzne. A od štvrtka že vraj ešte väčšie mrazy. Nepekná zima, človek na jednej ruke spočíta pekné dni. Večne zamračené, fúka vietor. Nevystrčím ani nos z domu -:))
1x haji
haji
@mata3636 (8.2.2021 12:12)
Též nevystrčím ani nic. Máme podobné počasí i předpověď. Tu na daleko potrhané vedení, prověsilo dráty a také polámané stromy dráty utrhaly. Dopravní nehody, úrazy apod. No, snad je to jenom mechanické!! Bo jsem četla o sněžné bouři v Německu a to by mohlo pro nás mohlo znamenat i black down z přetížené sítě.... jako by nestačilo covidů xy. Uf Držme sa!!
2010
@haji
Na svete je len jedno pocasie, ked je u vas hnusne tak u nas je ako na pekaci.
Len pre zaujmavost preco by sa mal jest rezen taky suchy? tak japonci ho utopia v kari omacke,
(stale sa nevari dnes v japonskej restike)



haji
@2010 (8.2.2021 15:43)
Děkuji za koment a fotečku! Milé a dobré vědět, že u vás je teploučko a rezníky s omáčkou - zajímavá kombinace, s radostí bych ochutnala. Krásné léto a nějaký dobrý chlazený long drink k tomu!
haji
@cesminaz (8.2.2021 17:20)
Děkuji za komenty a fotečky, porcička kuřete vypadá prudce jedle a mandlovo orechové mini záviny též. Mně by moc chutnalo, sliny se mi sbíhají. Hezký večer aj k vám!
kucharka
U nás domáce ňoki so šalviou opečenou na masle, s čiernym korením a parmezánom. Jednoduché a obľúbené.
Teraz si idem dať čaj a minišišky podľa @marienky. Sú u nás aj dvakrát do týždňa... Politici by nám mohli dať vedieť, či v lete už budeme môcť chodiť von, napr.: kúpať sa a dať sa do plaviek ...?.... aby sme vedeli, či môžme pokračovať pohodlne v jedení... :-)))))
Pekné popoludnie prajem.



haji
@kucharka (9.2.2021 17:20)
Děkuji za koment od srdce a fotečku, tvoje ňoky by mi jistě chutnaly. O minišiškách nepochybuji, jsou výborné, dělám podobně jako Marienka. Tuším se o odpovědi o létě můžeme dohadovat. Jako vloni. Jeden hot a druhý čehý.... Ale má to výhodu, kdo neumí plavat, neolutuje, tlustý člověk se ve vodě vznáší sám, v moři 2x.Hezké dny, plné dobrých chutí!
nephilim
@haji Recyklujem. Ostalo kurča. Tresk do ryže + zelenina. Nenazvem to risotto. Ani rizoto. Ostala kôprová omáčka. Pôvodne s feniklom. Nastrúhala som cuketu = polievka. Môj druhý muž je asi anjel. Aj svokrovci. Chutilo. Bryndzové halušky nenadchli zatiaľ nikoho. Nečudujem sa. Aha. Bábovka.




haji
@nephilim (9.2.2021 20:51)
Děkuji za koment a fotečku. To je v pohodě, také recykluji, fúzuji. Dobre si to urobila, jinak by nechválili. Bryndzové halušky jsou asi moc novátorské pro oblast, kde žiješ, co už?! Povedená bábovka, vtipná kompozice fota. Vždy máš nějaký trumf rukávu. Hezký večer!
nephilim
@haji Odmietam plytvať jedlom. Bez ohľadu na výšku platu. Jedlom sa neplytvá.
Musím myslieť na svoju pečeň. Ale @haji . Topinka na oleji osmažená. Kačacou masťou natrená. Jabĺčka+cesnak.
Hm. V druhom živote.


1x haji
haji
Dnes kuracie pečienky s paprikou a slaninou v jemně pikantní omáčce. Jedla jsem s rohlíkem, zítra se uvidí. Po dlouhé době pečienky, jsou výborné.
2010
Robime casto- kazdy tyzden, neviem ako sa to da nazvat.
Avokado, cervena cibula, cesnak, majoneza, vajicko, feferonka, paradajka, koriander vnat, limetkova stava, sol, korenie a k tomu topinka.




haji
@2010 (10.2.2021 17:04)
Děkuji za koment i foto, velmi osvěžující - salátek? Mně by chutnalo.
haji
@zolik (10.2.2021 17:42)
Krásné foto! Buď ráda, že ve vaší zvonici nevisí Kolokol Car, mohlo by být hůř... I u nás teď navečer začalo posněžovat. Uvidíme jak se to vyvine.
1x zolik
cesminaz
@zolik (10.2.2021 17:42)

U nás bolo ráno všetko biele a aj krásne snežilo také 2 hodiny...Ale potom okolo obeda začalo pršať, tak už po snehu neni ani chýru :-/ Všade je len blato...
1x haji
elixir
Na foto sú varené mäsové guľky v omáčke z vývaru a smotany, s trochou citrónovej šťavy, že Königsberger Klopse - ale bez kapár..
haji
@elixir (10.2.2021 19:51)
Děkuji za koment a foto, gulky vypadají velmi chutně, aj omáčka a príloha. Mně by moc chutnalo, mleté maso je můj čím dál větší kamarát haha
haji
@zolik (10.2.2021 20:19)
Velmi pěkně děkuji za komenty a fotečky! Určitě dobrá inspirace na polievku, také miluju. A dezert vypadá také super. Vy se máte! U nás už je hezky zasněženo a tuším stále padá... No hlavně aby do toho nezačalo pršet, bo mrzne. To tu bylo v noci z neděle na pondělí a bylo to náročné. Uf Hezký večer přeji všem!
haji
Podávám hlášení, že u nás nesněží, neprší, mrzne. Alespoň tak. Dnes mi přijel kvásek ze Slovenska. Mám velkou radost. Velké poděkování @siisa a jej tetinke! Chlebík bude, už se mi stýskalo. A nejen mně.
afataga
@haji (11.2.2021 11:30)

U nas -8, snezi a fuka, skratka hnus. Nedavno aj takto o 11 dopoludnia.


1x haji
zolik
@haji
Dnes je Chilli Con Carne. Vela, vela chilli + horka cokolada. Jedlo sice nie je velmi fotogenicke, ale zasyti a hlavne zahreje.
Mrzne, aktualne len -8C, ale bude horsie.




2010
Je vela receptov na vyprazanu obalovanu zeleninu po svete , indicky gobi 65 na karfiol a spanielsky patatas a la importancia na obalovane zemiaky a grecky melitzanes tiganites na baklazan.
cesticko bolo jedno pikantnejsie indicke, a obalil sa karfiol, zemiaky a baklazan.



haji
@afataga (11.2.2021 14:50)
Též jsme to tak minulý týden měli, v noc mrzlo méně než přes den. Ale si ma vylakala, na prvý šup som videla osobnú váhu.... hahah Hezký večer!
haji
@zolik (11.2.2021 15:36)
Díky za koment a fotečku, mně se chilli con carne líbí, guláš také není fotogenický a jaká je to dobrota. Hned bych dala porcičku tvého chilli. Vždy mě přepadne chuť na chilli, když v telce dávají inspektora Colomba - je to jeho nejoblíbenější jídlo. Hezký večer!
haji
@2010 (11.2.2021 16:03)
Děkuji za koment, mně by chutnalo - zelenina v těstíčku je velká dobrota. Kouzelné foto, díky, nadělal jsi mi chutě!
haji
Dnes k brzké večeři chlebík ve vajíčku, natřený hořčicí, s cibulí a nakládanou paprikou. Velká dobrota! Hezký večer všem!
haji
@kuko95 (12.2.2021 08:35)
Povedená rebrá, hodily by se mi! Děkuji za koment a fotečku.
1x kvakac
haji
Dnes jsem sklidila za pudingový krémeš podle Cesmínky pochvalu. Kamarádky manžel byl unešen. Potěšilo! Protože u sousedky jsem nadšení nepostřehla. Sto lidí, dvě stě chutí. Já jsem spokojená, mě moc chutnalo.
1x kvakac
kvakac
@haji (12.2.2021 12:34)

To nebolo u susedy, že by jej nechutilo, to bola nasr-tá. Na to že sused ich pochválil. Teraz ich bude musieť piecť aj ona. Nuž sused je rád, lebo dobrá suseda dá. Ha - ha.
1x haji
kvakac
@haji

Dnes zapečené kuracie stehna a morčacie krídla v kapuste. Pečené v rúre a v liatinovom hrnci. Je to podstate dedova kapusta , len trochu v inom prevedení. Bolo to dosť pikantné. Dal som dve čili a boli dosť iskrivé.


haji
@kvakac (12.2.2021 16:15)
Děkuji za komenty a fotečky, oh ty jsi ale upiekol žhavú dobrotu! Nevyhodilo vám pojistiky?!? Někdy je fajn vypálit kotel, o tom žádná. Mně by stačila třetina jednej malinkatej. Dávám kousek sušených beraních rohů a když vpašuji dva kousky, už je to moc. On trénink dělá závodníka, já trénuji málo.
K hore krémošovému tématu - něco na tvém postřehu bude.
Hezké odpoledne! Jo a máš vůbec doma hasičák?
kvakac
@haji (12.2.2021 16:29)

Mám dva, jeden práškový na zimu a druhy snehový na leto. Ono dávam dve a je to normálne a tentoraz boli nejaké mimoriadne potvory čili.
1x haji
zolik
@kimlo (12.2.2021 09:18)
:-) Horku cokoladu som „odkukala“ z Tvojho receptu.
Moje Chilli c. C. nebol original, lebo som robila z mleteho kuracieho mäsa. Zato chilli bolo. Syn bol minuly rok v Mexiku a zasobil nas na roky dopredu.
1x haji
kuko95
Dneska po dlhej dobe držková.v robote som kúpil 2kg nemeckých držiek za 4,70 aj domace sušené chilli mam od kolegu parádna bude :))moja obľúbená polievka s fazulovou :D
haji
Dnes jdu na kváskový chlebík, darovaný slovenský kvásek už kyne. Děkuji aj sestreničke od @siisa , ktorá kvások od tetinky poslala poštou. Naše pošty se vytáhly, docestoval na druhý den! Malý zázrak.
U nás sníh drží, svítí sluníčko, mrzne. Ostatné bez komentára. Uf
Krásný víkend přeji všem!
afataga
@haji (11.2.2021 19:41)

Ale my sme to tak nemali, rano ked som isla z domu bolo -20 a pred obedom uz len -14,5 :-)
Tusim by si mala zalozit dalsi diel
1x haji
haji
@afataga (13.2.2021 13:49)
Aha Pravdu díš, milá Afi, založím nový, už je to dlouhé jako týden před výplatou.
U nás sluníčko zalezlo. Mezitím se spustilo pár vloček, andělíčci trénovali.
Kvásek cestoval funguje jak má, těsto je pěkné, už šlo do ošatky a za chvíli peču. Vydrbala jsem ošatku. Za sucha. Protože už jsem ji dobře dvakrát vydrhla pod vodou, třetí útok medvídka mývala už by nerozchodila, bo pedig.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
U nás krásne slnečno doobeda, mrazivo, veterno, ale aj tak nádherné zimné počasie na prechádzku do prírody. A po návrate domov kurací paprikáš a bábovka s kúskami čokolády po obede.


haji
@dr (13.2.2021 16:09)
Děkuji za koment a fotečky prírody, krajiny. Kurací paprikáš aj bábovku miluju hmm
Právě jsem vytáhla chlebík z trouby. Krásně vyšel a ještě líp voní. Dokonce má i úsměv, prasklinku. Hezký večer všem!
kuko95
Ja som dnes robil takú hustejšiu fazulkovu polievku s hribmi ja mám tieto privarko-polievky rád
1x haji
siisa
@haji (13.2.2021 10:19)

Jeje, milá @haji , dnes som našla tvoj príspevok. Na VARECHU chodím často, ale len po nejaký receptík, lebo viem, že tu vždy nájdem chutne navarené a napečené. Teším sa, že opäť kváskuješ. Pozdravujem všetkých na VARECHE.
1x haji
haji
@siisa (16.9.2021 11:45)
Haha, zlatíčko! Vybrala sis docela starou část diskusie Co vaříte? /6/, bo dnes už máme Co vaříte? /10/! Aj dnes jsem opět pekla chlebík, před chvílí vytáhla z trouby, vyšel krásně! kRÁSNÉ POZDRAVENIE AJ K VÁM!!
1x siisa
siisa
@haji (16.9.2021 16:41)
Ďakujem za pozdrav, tiež ťa pozdravujem . Dnes aj ja pečiem chlebík. Už kysne v ošatke. Nech sa ti s pečením aj naďalej darí.
1x haji