Soté z panenky à la Picúr

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 25. júna 2019     Dĺžka videa: 6 minút 13 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Primáš Cigánskych Diablov Štefan “Picúr” Banyák, skvelý husľový virtuóz, navaril pre TV Varecha. A ukázal aj rodinu.

Šéf v kapele Cigánski Diabli, šéf aj v kuchyni. So spoluhráčmi sa však lepšie hrá a aj lepšie varí. Preto si Picúr prizval do TV Varecha pomocnú silu. Ako im to išlo uvidíte vo videu.

Postup

 1. 1

  Bravčovú panenku nakrájame, ochutíme horčicou, kečupom, mletým čiernym korením a mletou paprikou.

 2. 2

  Zeleninu pripravíme zvlášť, nie s mäsom. Cibuľu, papriku aj paradajky pokrájame. Paradajky krájame na väčšie kúsky, aby v nich zostala šťava.

 3. 3

  Zeleninu dáme do hrnca, ochutíme kečupom, horčicou, soľou, korením, pridáme trocha oleja, pohár vody a dáme variť.

 4. 4

  Na panvici s olejom orestujeme bravčovú panenku. Neskôr pridáme zopár kúskov nakrájanej slaniny a chili papričku na dochutenie. K mäsu primiešame uvarenú zeleninovú zmes.

 5. 5

  Zemiaky očistíme, pokrájame a uvaríme v osolenej vode. Na panvicu dáme olej, pokrájané plátky cibule a plátky slaniny. Uvarené zemiaky scedíme a posypeme mletou červenou paprikou. Premiešame a pridáme do panvice k cibuli so slaninou. Všetko spolu orestujeme.

 6. 6

  Hotovo, môžeme servírovať.
Diskusia k videoreceptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Mastné nezdravé jedlo, zbytočne veľa oleja (do všetkého, ba ja tam, kde svoju robotu pokojne vykoná slaninka). Dávať do nerozohriateho oleja cibuľu ergo zeleninu je neuveriteľné, urobí to iba začiatočník a aj to iba raz. Dá sa to urobiť aj podstatne zdravšie, hlavne bez tých hektolitrov oleja, stačí ho iba kvapka do mäsa a na cibuľku, v zelenine je slaniny celkom dosť, tak na čo?
1x afataga