Kuracie stehná na jablkách

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 4. februára 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 18 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Recept na kuracie mäsko nasiaknuté voňavými jabĺčkami.

Vyskúšajte kuriatko trošku inak. Krásny recept od používateľky Varecha.sk Helca103, ktorá ho pridala pod názvom Kurča na jablkách a inšpirovala nás k tomuto videoreceptu. V jej recepte nájdete aj textovo rozpísané suroviny k tomuto receptu (ak by ste nestíhali opisovať z videa) :-)

Suroviny

4 ks
4 ks
 trochu

Postup

  1. 1

    Zvyknem kúpiť celé kurčatá a tie si naporcujem doma. Prsia idú do marinády alebo na rezne -na pečenie sú suché. Kúpila som 2 kurčatá ktoré som umyla a naporcovala. Prsia som dala bokom. Chrbáty som dala na malý plech osolila podliala asi 1dl vody. Jablká som len rozkrojila na štvrtinky a vybrala jaderník. NEŠÚPALA som ich. Dala som ich na plech, na ne som dala stehná osolila posypala rascou, podliala trochou vody. Na jedno stehno dávam 2-3 jablká lebo pre mňa je to ako príloha.

  2. 2

    Oba plechy som šupla do rúry a dala piecť asi na 30 minút. Nezakrývala som ničím - mám odskúšanú rúru a viem,že to netreba. V starej rúre som piekla pod alobalom a len pred koncom pečenia som nechala zapiecť kožu. Tu je ťažko radiť každá máme inú rúru, ale ja to mám odskúšané takto.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Helca vyzerá to byť zaujímavé, škoda, že si nepridala receptík skôr, nedeľu som piekla stehná. Nevadí nabudúce ich vyskúšam podľa teba.
Vymazať
@helca103 , tak ja tvoj recept mozem okomentovat len tak, ze je vyborny, mne sa moc paci :-). Mam moc rada kombinaciu kuracinky s ovocim. Robievame casto 'jablkovu kasu', ktoru mam rada takmer s kazdym masom. Tento tvoj recept iste vyskusam. A samozrejme, ze treba aj jednoduche recepty. Tie su casto najlepsie.
Vymazať
ja som zvykla robiť kurča na jablkách, keď varím kuraciu polievku, vyberiem kurča a položím už naporcované (samo sa naporcuje:-) na jablká, ktoré pustia dobrú šťavu, na vrch kuriatka plátok údenej slaniny, aby nebolo suché; ale urobím aj stehná, je to tak určite ešte lepšie