Domáce slimáky so škoricou (sladké pečivo)

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 21. februára 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 5 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Nechce sa vám ísť do potravín po sladké pečivo? Urobte si dom, teda ak máte ingrediencie

Domáce majonézové slimáky so škoricou. Pre iné dochutenie pozri aj recept na slimáky na Varecha.sk

Suroviny

1 kg
500 ml vlažné
250 g
42 g
2 KL
4 PL
PLNKA:
 , syreček
 , cukor
 , syreček
 na potretie

Postup

  1. 1

    Z droždia a trochu vlažného mlieka pripravíme kvások. Múku zmiešame s cukrom, soľou, pridáme majonézu, kvások a mlieko podľa potreby. Zamiesime cesto a necháme vykysnúť 30-60 min.

  2. 2

    Urobíme si plnku - pretlačený cesnak zmiešame so syrečkom (v črievku) a soľou. Bryndzu vymiešame tiež so syrečkom alebo so smotanou, podľa potreby osolíme.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
U nás robievame niečo podobné, potierame margarinom vymiešanym
s žltkami tak je to trochu ako lístkové, a potom ešte podla chuti môže
ísť npr. šunka, klobáska, syr...
Len neviem čo je majolka, my miesime s olejom alebo masťou.
Vymazať
@pre zahraničie: áno Majolka je kupovaná majonéza. Pokiaľ tomu receptu dobre rozumiem tak cesto je robené s majonézou a dá sa použiť aj na slano (syrová, bryndzová plnka) alebo na sladko (škoricová plnka).
Cesto je s tou majonézou zaujímavé, @Ailuj82 máva veľmi dobre recepty tak jej to prepáčime. Pozrite aké má zlaté detičky a tie nedali mame pokoj keď písala tento recept. Ukladám lebo sa mi cesto veľmi páči. Si šikovná @Ailuj82 .
Vymazať
s majolkou som videla na českej televízii Nova dávali kysnuté buchty vtedy som si niekde rp zapísala a zabudla na to fajn že si to pripomenula môže to byť super cesto ved to sú vajíčka s dobre vymiešaným olejom - cesto je krásne a slimáčky ukážkové autorka chcela asi povedať , že plnka môže isť sladká alebo aj slaná je to ukážkové aj postu dik za rp.
Vymazať
Majokla je vlastne ochutená majonéza, nie tá neutrálna, tá zostáva stále majonézou. Donedávna sa majolka používala len ako ochucovadlo na studeno, teraz má už širšie použitie - na varenie, pečenie, do marinád, a...pardon - majolka, čo to pletiem....
Vymazať
Ďakujem za komentáre. Majonéza, majolka je hádam to isté. Ja používam najčastejšie Helmans.
A škoricové koláčiky: cesto sa rozvaľká, potrie maslom alebo olejom, posype škoricou a cukrom, zroluje a nakrája. Neviem, čo je tam nezrozumiteľné.