Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom fotorecept

sracz - fotkasracz, 6. októbra 2016 21:28
Ďalšie recepty »
Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept)Foto: sracz

Koncom jari t. r. sa v našej domácnosti uskutočnila bilaterálna porada Des Moines Iowa a Phoenix Arizona. V priebehu troch dní sa riešil jediný zásadný, no zato milý problém. Návšteva dcérky Angeliky s Lilinkou a Samkom. Ich 14-denný pobyt sme „rozpitvali“ do najmenších detailov. Úbytok energií som riešil aj prípravou jemnej jahňaciny s ľahkou prílohou. Zvolil som pečený jemný mladý „bok choy“, s ružičkovým kelom a mojim obľúbeným petržlenom. Bol som na svoj výkon hrdý! „Šmakovalo“ ozaj všetkým!

4
porcie
12-15 min
príprava
2x3 a 2x14 min
na 200-210 °C

Suroviny

1 200 - 1 500 g
2 - 3 PL
podľa potreby
podľa potreby
podľa potreby (jalovec)
2 - 3 PL
Príloha:
2 väčšie ks
20 - 24 väčšie ks
6 - 8 menšie ks (baby)
3 - 4 PL
podľa chuti
podľa chuti
3 - 4 PL
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Kúsky jahňaciny som jemne naklepal hánkami ruky, okorenil soľou, čMČK a čMB (jalovcom); poukladal som ich na pomocnú tácňu a nechal na kraji stola, než som pripravil prílohu. Jej pečenie trvá dlhšie, ako mäsa. Začal som petržlenom; vydrhol som ho pod tečúcou vodou pomocou kuchňskej „špecikefky“, pokrájal na „štangličky“; rozložil po pekáči, prstami osolil a posypal čerstvo mletým čiernym korením (čMČK), pokropil slnečnicovým olejom, rukami premiešal a vložil na 14´ do rúry vyhriatej na 200 °C (420 °F). Podobne som pripravil aj bok choy a väčšie ružičky kelu, ktoré som rozkrojil na ½; oboje som okorenil soľou a čMČK; rozložil na pekáčoch, pokropil slnečnicovým olejom a rukami premiešal. Medzitým prebehla 1. fáza pečenia koreňového petržlenu. Poobracaný som ho poukladal medzi bok choy a pekáče vložil na 7´ do už vyhriatej rúry. Ružičkový kel bol na samostatnom pekáči. Po 7´ som zeleninu pootáčal, porozkladal po nej „hoblinky“ masla a vrátil ešte na 7´dopiecť.

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Medzičas som využil na prípravu oddýchnutej jahňaciny, ktorú som iba rozložil na panvici a opiekol po 3´ (max 4´) na obidvoch stranách. Pri kontrole „pohotovosti“ na jej konzumáciu, používam, ako pri „steak_och“, tzv. „fintu à la Mario Batali“; zopár razy prstami zatlačím do pečiaceho sa mäsa, ktoré musí reagovať podobne, ako keď prostredníkom a prsteníkom pravej dlane, zatlačím do svalu pod palcom ľavej dlane!

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Mäso po upečení vyzerá takto pekne červenohnedo a pred jeho podávaním, hneď za horúca, ale už pri vypnutom ohreve, na každý kúsok položím trošku hrubšiu „hoblinku“ masla.

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Nuž a na tanieri to potom všetko vôňami láka na zjedenie.

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Podobne, ako pri každej návšteve mojeho švagra, aj tentoraz súčasťou obeda bola moja hovädzia polievka. Na taniere sa musí porcovať „vriaca a eščik kuščik prihrac“. Moja švagriná Chi-Yen, ju však konzumuje z misky a zásadne pomocou paličiek. Predkladám Vám dôkaz, len ma jej prosím neprezraďte! Šikovne povyberá rezance, mäso i zeleninu a polievku vypije nakoniec.

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Je naozaj talentovaná a šikovná maliarka. Predstavujem Vám jeden z jej obrazov,

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  ktorého motív bol použitý aj na dámske ozdobné hodvábne šatky, ktorými obdarovala Angeliku, Lilinku aj moju krajšiu a sladšiu ½.

  Jahňacina s bok choy a ružičkovým kelom (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist