Hubová polievka s mäsom

denyany - fotkadenyany, 23. januára 2013

Rýchla, voňavá a chutná polievočka. Aj keď nie sme polievkoví, túto robievam pomerne často. Vymyslela som si ju, keď som nevedela, čo narýchlo uvariť.

Suroviny

500 g
250 g
1 ks väčšia
1 ks
1 ks menší
1 plátok
1/2 ks
 malé mušličky, písmenká

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Šampiňóny (alebo iné huby, ja používam aj z mrazničky) očistíme a nakrájame, tak isto kuracie prsia(ja ich krájam na rezančeky), očistíme si aj koreňovú zeleninu a túto môžme nakrájať alebo nechať vcelku.

 2. 2

  Cibuľu nakrájame nadrobno a speníme na oleji. Pridáme prsia a necháme zatiahnuť.

 3. 3

  Keď prsia zbelejú, poprášime červenou paprikou, zalejeme vodou. Pridáme huby, koreňovú zeleninu, zelenú papriku a koreniny okrem bazalky a oregana.. Posolíme.

 4. 4

  Varíme, kým všetko nie je mäkké, čo netrvá dlho.

 5. 5

  Medzitým si uvaríme cestovinu.

 6. 6

  Keď sú všetky zložky polievky mäkké podľa nášho gusta, dochutíme a tesne pred odstavením sem pretlačíme jeden strúčik cesnaku, pridáme bazalku a oregano.

 7. 7

  Polievku podávame s uvarenou cestovinou. Dobrú chuť!

 8. 8

  Pomer surovín si môžete upraviť, poprípade niečo vynechať alebo pridať.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
gordonko, nič nie je škoda, čo nás poteší alebo nám inak prospeje. vtedy, keď som túto polievku vymyslela, mala som v chladničke len prsia, huby, zeleninu a cibuľu - zo všetkého troška a táto kombinácia nám veľmi zachutila a je to naozaj rýchlo hotové. ale hlavne - mladšia dcéra nemá rada huby, takže jej dávam len vývar, cestovinku a pridám pár kúskov mäska, tak je aj ona spokojná.

Pridaj komentár k receptu: