Hubová omáčka
Hubová omáčka

Dubáková omáčka fotorecept

gordonko - fotkagordonko, 21. júna 2020
Dubáková omáčka (fotorecept)
Foto: Gordonko

Mal som možnosť kukať sa na prsty "šéfkuchárovi" Milanovi Rodinovi, keď svojej mame robil dubákovú omáčku. Naozaj je skvelá... Tá omáčka.

20 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (klobúčiky)
3 ks
5 strúčikov
2 - 3 PL
500 ml
500 ml
1 PL
1 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na olej som dal osmažiť nadrobno pokrájanú cibuľu, trochu neskoršie som pridal rozpučený a na jemno nasekaný cesnak (3 strúčiky). Po chvíľke som pridal trošilinku vody, vraj sa vtedy cibuľka osmaží rovnomerne a od spodku neprihára.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď bola cibuľka tak ako má byť, pridal pokrájané hlavičky dubákov, osolil, okorenil a dusil pod pokrievkou s občasným premiešaním. Tie klobúčiky dubákov som pokrájal tak, že som najprv rozrezal hlavičku na 4 časti a tie potom pokrájal na tenké plátky.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď boli huby podusené, pridal som ďalšie 3 strúčiky posekaného cesnaku, smotanu na šľahanie aj smotanu na varenie a kopcovitú polievkovú lyžicu masla. Omáčku som zohrieval na plný plyn, aby prehrial smotanky a potom plyn ubral a pomaly varil.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Do polovičky malého pohárika som urobil zátrepku z hladkej múky a vody, ktorú som po troškách prilieval do omáčky, dobre premiešal a povaril. Potom som pridal lyžicu horčice a dochutil korením a soľou.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Keď som mal dovarené, poukladal som na vrch omáčky plátky masla na zjemnenie chuti a vraj sa potom na nej neurobí kôrka.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A máme hotovo. DOBRÚ CHUŤ.

  Dubáková omáčka (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ďaľšia výborná vára od teba, @gordonko , aj ja by som to tak robila, ale neviem, či by som dala cesnak, keď tam ide smotana, ináč ho dávam do všetkých húb, no možno vyskúšam...len tie huby mi niekto musí nazbierať. Dobre to vypadá.....