Zapečené zemiakové šúľance
Zapečené zemiakové šúľance

Zapečené zemiakové šúľance fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 7. mája 2020
Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept)
Foto: kvakac

Ďalšia naša obľúbená rýchlovka.

4
porcie
10 minút
príprava
12 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
200 g strúhaná
6 ks
1/2 KL
1 KL
1 PL




Postup

  1. 1

    Šúľance naukladáme na rajnicu s nelepivým povrchom. Nelejeme olej.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si mozzarellu a vajcia.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vajcia vidličkou rozšľaháme, primiešame strúhanú mozzarellu, korenie a vegetu. Keď použijem vegetu, tak už nedávam soľ. Kto nechce vegetu, môže dať soľ.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zmes nalejeme na šúľance a dáme do rúry, ktorú zapneme na 200 °C na 12 minút. To uvidíme, keď začne chytať krásnu žltú farbu.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Asi takto vyzerá upečené.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Potom to rozrežeme do kríža a máme štyri chutné porcie na obed, alebo večeru. Kto chce, dá si k tomu nejakú zeleninu.

    Zapečené zemiakové šúľance (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

farbuska
Dobrý nápad a obmena ku knedli s vajcom. Moja stará mama zvykla podobne zapekať aj zvyšky širokých domácich rezancov a iných cestovín so zvyškami syra a s vajíčkami od našich sliepok. K tomu hlávkový alebo uhorkový šalát zo záhrady, pred tým rascová polievka či cesnačka, a chutný, rýchly a lacný obed bol na stole.
kvakac
@farbuska (7.5.2020 12:09)

Vďaka za koment. Aj polievku si skoro uhádla bola drobcova s májovkami. Tuto cestovinu kupujeme v Lidli, alebo Kauflande je to zásoba na rýchle obedy, keď je veľa roboty na záhrade.
haji
@kvakac (7.5.2020 14:54)
To já si dám nášup tvojej polievky, májovkovú so nemala júúúj pekne dávno!!
Šúlance prenechám hladným, áno?!
Řádíte na zahradě. Myslela jsem si to, zapadol si ako vlastenec. Sadbe zdar!
kvakac
@haji (7.5.2020 16:22)

Vďaka za koment. Tak ty si len mlsná a nie hladná áno? Há - há veru aj ja som si polievku riadne vychutnal, mám ju veľmi rád.
evanaaa
@kvakac , tvoj vlastný recept? Ale ja viem, aký si ty výmyselník, ma by si vydať KK s nevšednými receptami, tých máš už dobrú zbierku, vrátane tohoto receptu, mňa by nenapadlo..... (y)
kvakac
@evanaaa (7.5.2020 18:07)

Vďaka za koment. Život človeka naučí všetko, len treba mať oči a uši otvorene. Nie je to zložite, len to čo nám chutí spojené do jedného hrnca.
kvakac
@terinka55 (7.5.2020 19:23)

Vďaka za koment. Vajce so syrom robievame a takto dane na cestovinu tvorí jednoduché a dobré jedlo.
1x haji
používateľ nemá avatar
123
123
u nás doma, sa nezvyklo žiadne cestoviny/šúľance sme ani nerobili.../ zapekať... naučil ma to až manžel a mne to tiež chutí - a tým pádom sa všetko "schasnuje" Ale šúľance mám najradšej s opečenou strúhankou , cukrom a maslom...
sracz
... "náhodou", vôbec to nevyzerá a ani nemusí byť zlé! Šúľancový, alias "kokotkový" som aj ja, na všetky spôsoby i strany a zemiaky vždy "kráľovali" aj v našej abovsko_turnianskej i šarišsko_zemlínskej kuchyni! Perfektná práca, ako vždy, @Kvakac kamarát!
1x kvakac
kvakac
Vďaka za koment. Hlavne je to dobré jedlo rýchlo uvarené.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia