fialka49 nemá fotku

fialka49


Recept bez obrázku Medové hriatô Vaše

Práve som v rubrike zážitkov čítala o hriatych pálenkách. Ponúkam vám aj ja náš rodinný recept na tento vianočný čas.

Dvojfarebné kocky Dvojfarebné kocky Vaše

Tento recept mám od bývalej kolegyne z práce a pečiem ho pri slávnostnejších príležitostiach už dlhé roky. Lahodnosť mu dodávajú orechy a poťah zo sušeného mlieka. Uhlopriečne máčanie do čokolády ho robí zaujímavým.

Recept bez obrázku Sušené jablká Vaše

K napísaniu tohto receptu ma inšpirovala diskusia na tému: Už sa vás zima opýtala? Okrem rôznych zaváranín a džemov spracovávame i jablká, ktoré nie sú súce na dlhé skladovanie, lebo sú nejako poškodené či červivé. Tento rok sme nerobili ani nastrúhané jablká vo vlastnej šťave na plnky do koláčov, ale ani sušené jablká, lebo tento sme mali neúrodu jabĺk. Postup na sušené jablká je veľmi jednoduchý a určite zrozumiteľný aj bez fotodokumentácie.

Recept bez obrázku Plnka na piškótové korpusy Vaše

Tento postup na prípravu plnky používam už dobrých 15 rokov. Výhodou je, že sa plnka podľa neho dá pripraviť rýchlo a čo je hlavné, vysoká teplota cukrového sirupu (okolo 140 stupňov C) zničí akékoľvek zárodky salmonely, čo nie je zanedbateľné pre zdravie a zákusky takouto plnkou naplnené sa môžu skladovať v mrazničke a po rozmrazení sa plnka nerozpadá ako nastavovaná pudingom/kašou.

Kura zaneprázdnenej ženy Kura zaneprázdnenej ženy Vaše

Toto kura však môžu pripravovať i muži a pritom pozerať športový prenos. Stihnú navariť a neujde im nič zo športového podujatia. Rada skúšam nové recepty. Najradšej mám tie, ktoré sa pripravujú z dostupných surovín a nezaťažia moc ani žalúdok, ani peňaženku. Navyše príprava plne zodpovedá všetkým, ktorí varia a medzitým myslia na desať ďalších robôt, ktoré ešte musia bezpodmienečne stihnúť alebo si urobiť možno i trochu lážo-plážo. Veď si aj to každý zaslúži(me), či nie?

Likér Baileys Likér Baileys Vaše

Recept mám už veľmi dávno. Jeho jemná chuť sa vynikajúco rozvinie, ak ho urobíme v predstihu aspoň troch týždňov a necháme ho odstáť. A po predvianočnom zhone pri vianočnom stromčeku si môžme ním pohladiť dušu.

Recept bez obrázku Zemiakový šalát s čerstvou kapustou Vaše

Dlho som váhala vyskúšať tento recept, lebo som sa obávala nadúvania z čerstvej kapusty. "Je naozaj bezva" - takto ho odporúčali v českom časopise Vlasta. Som presvedčená, že je vhodný nielen na vianočné odľahčenie. Neprikladám žiadnu fotografiu, pretože jeho príprava je veľmi jednoduchá.

Recept bez obrázku Marinovanie hovädziny Vaše

K napísaniu tohto receptu ma inšpirovala Palokuchki s jej CORNED BEEF-om. Dlho sa mi nedarilo urobiť hovädziu sviečkovú tak, aby bola hovädzina jemná. Takto pripravená je skutočne jemná a sviečková je hotová za 45 minút.

Pikantné pagáčiky Pikantné pagáčiky Vaše

Podľa tohto receptu pripravujem pagáčiky už takmer tridsať rokov. Získala som ho, teraz to moderne nazvem: na neregistrovanej vareche v robote, keď sme každá prinášali pred porotu spolupracovníčok svoje "víkendové výtvory" a čakali sme na ortieľ nášho snaženia, čo sme my, mladé, brali ako dobré rady skúsených, ktoré nás posúvali dopredu. Tieto pagáčiky sú chutné ku čaju, pivku, vínku, či k dačomu ostrejšiemu.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist