Kura zaneprázdnenej ženy

fialka49 - fotkafialka49, 18. decembra 2011
Kura zaneprázdnenej ženy
Foto: fialka49

Toto kura však môžu pripravovať i muži a pritom pozerať športový prenos. Stihnú navariť a neujde im nič zo športového podujatia. Rada skúšam nové recepty. Najradšej mám tie, ktoré sa pripravujú z dostupných surovín a nezaťažia moc ani žalúdok, ani peňaženku. Navyše príprava plne zodpovedá všetkým, ktorí varia a medzitým myslia na desať ďalších robôt, ktoré ešte musia bezpodmienečne stihnúť alebo si urobiť možno i trochu lážo-plážo. Veď si aj to každý zaslúži(me), či nie?

6-8
porcií
60 minút
príprava
50+10 minút
na 200 °C

Suroviny

1 kus
1 kg predsmažené
3 dc surová
7 dc
 alebo vegeta

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Očistené kura rozporcujeme a posypeme ho koreninami podľa zvyku a chutí. Okrem pôvodného receptu som zvykla posypať aj práškom z mletých hríbov (milujeme hríbovú chuť). Rukou dobre premiešame, prikryté necháme odpočívať aspoň hodinu.

  Kura zaneprázdnenej ženy - obrázok 1
 2. 2

  Plech pomastíme, ja polejem olejom, vysypeme rovnomerne hranolky priamo z mrazničky a zasypeme rovnomerne umytou surovou ryžou. Posolíme, ovegetíme. Nemusíme sa báť i soli i vegety (alebo solčanky), lebo ochutiť potrebujú aj hranolky aj ryža.

  Kura zaneprázdnenej ženy - obrázok 2
 3. 3

  Suroviny na plechu zalejeme lečom (aj so šťavou) a pokladieme kúsky kuraťa. Prikryjeme dvojitým alobalom a dáme na 200 stupňov na 50 minút piecť. Skúsime, ak ryža ešte potrebuje dusiť a šťava je už vydusená (obyčajne dlhozrnná ryža potrebuje čosi viac vody), prilejeme trochu vriacej vody a dodusíme.

  Kura zaneprázdnenej ženy - obrázok 3
 4. 4

  Odstránime alobal a zapečieme asi 10 minút, aby sa chytila kôročka. Servírujeme. Prílohu nepotrebujeme žiadnu, lebo je to niečo také ako eintopf, v tomto prípade einblech.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
tvoj recept sa mi páči, určite túto rýchlovku pripravím, ryža, hranolky, lečo, kur. mäso, pochúťka ako sa patrí a naraz na jednom pekáči, dik, počká v KK
@Fialka49 si praktická žena :-) tento recept poznám pod názvom Ministerské kura, kdesi som to objavila v časopise- dávno, tiež rada varím "v jednom hrnci".
takéto recepty "einplech" milujem, lebo som sama a nechce sa mi babrať s troškou jedla viac hrncov. Si moja krvná skupina a nevadí mi ani nezvyčajná príloha: ryža s hranolkami - teda otec s materú. Ukladám do KK. Vďaka.

Pridaj komentár k receptu: