amilka2 nemá fotku

Amilka2


Pohánka na sladko s ovocím Pohánka na sladko s ovocím Vaše

Hľadala som spôsob prípravy na pohánku, keďže som ju ešte nerobila a odporúčajú ju na kŕčové žily. Tak som sem nazrela a urobila som si svoju chuť, ktorú ponúkam na odskúšanie.

Jablkové palacinkoplacky Jablkové palacinkoplacky Vaše

Ten názov nie je možno výstižný, no to nie je podstatné. Podstatné je to, že ak máte ešte jablká od jesene, ktoré nie sú výstavné, dajú sa aj takto spotrebovať.

Jednoduchá paradajková polievka s bryndzou Jednoduchá paradajková polievka s bryndzou Vaše

Prečítala som si viac receptov, kým som sa rozhodla, či sem pridám tento recept, ale tento je zase iný, tak snáď niekoho inšpirujem. Vznikol náhodou, keďže mi ostal kúsok bryndze a do polievky sa pridáva aj syr, tak prečo nie bryndza? Výsledok vynikajúci.

Mixérový koláč Mixérový koláč Vaše

Koláč pripravujem kedykoľvek máme chuť na sladké, alebo treba zlikvidovať prezreté ovocie.

Granadír, ktorý chutí všetkým Granadír, ktorý chutí všetkým Vaše

Spôsob akým pripravujem klasický granadir nik nepozná a keď ho takto pripravím, chutí aj tým, ktorí ho v láske nemajú.

Dolky netradične Dolky netradične Vaše

Cvikla je mojím favoritom..dala som ju aj do cesta na dolky..výsledok výnimočný.

Muffiny makové s jablkami a tvarohom Muffiny makové s jablkami a tvarohom Vaše

Ešte som nikdy nepiekla muffiny, vždy zvíťazil koláč na plechu, aby bolo viac..no neodolala som, kedže som dostala do daru mufinovy plech..tak toto bola premiera. Po prečítaní desiatok receptov som si urobila po svojom. Trochu sa lepili na košíček..ale možno aj preto, že som neodolala a chcela som okoštovat, keď boli ešte teplé.

Kuskus so zeleninou a kuracinou Kuskus so zeleninou a kuracinou Vaše

Mňamka pre tých čo majú radi aj nákypy a rizotá. Mám rada rôzne zmesi .čo vidno aj na mojich pridaných receptoch. Keďže klasicky pripravený kuskus mi nie veľmi chutil, tak som si ho prispôsobila podľa seba..výsledok výborný.. vyskúšajte. Chystám sa urobiť z kuskusu falošný kaviár, keďže mi ho konzistenciou pripomína, no ešte vyskúšam čím ho presvedčím, aby aj tak chutil.:-)

Zázvorovo-jablkový čaj s černicovým džemom (fotorecept) Zázvorovo-jablkový čaj s černicovým džemom (fotorecept) Vaše

Išla na mňa nejaká viróza, či prechladnutie, tak som si pripravila túto vitamínovú bombu a na moje počudovanie, po troch dávkach horúceho nápoja..bolesti hrdla aj nádcha mi dali zbohom.

Tofu údené na šampiňónoch, rýchlo a chutne Tofu údené na šampiňónoch, rýchlo a chutne Vaše

Ako hovorievala moja stará mama o niektorých jedlách.. veď sú v tom samé dobré veci tak to musí byť dobré. Aj ked psík a mačička piekli tortu, dali tam dobré veci a nedopadlo to dobre. Mne sa to vždy podarí, že je to dobré.. tak sa podelím o typ.

Šalát s cuketou ochutený nálevom z uhoriek Šalát s cuketou ochutený nálevom z uhoriek Vaše

Častejšie sa snažím jesť surovú zeleninu. Kedže som mala doma zrovna zvyšky póru aj cuketu a som šetrná gazdiná, čo sa snaží všetko zužitkovať, použila som aj nálev z kyslých uhoriek.Kombinaciu vrelo odporúčam.

Polievka zeleninová s cviklou Polievka zeleninová s cviklou Vaše

Rada varím a skúšam. Tak som vyskúšala trochu inú kombináciu zeleniny na polievku a výsledok výborný. Preto sa chcem podeliť o chuťový zážitok. Dobrú chut. Ak je tu náhodou taký istý recept...tak som ho nenašla... pretože som hľadala polievku zo surovej cvikle a nič.

Recept bez obrázku Expresná bublanina Vaše

Recept som si našla tu, ale som ho trochu pozmenila .

Expresný koláč skoro z čohokoľvek Expresný koláč skoro z čohokoľvek Vaše

Tento koláč je u nás najobľúbenejší, pretože ho mám hotový rýchlo a robievam ho hoci aj večer o 22.00 ked si zmyslím, že čo budeme na raňajky. Základných je 5 surovín a variabilita nekonečná.

Recept bez obrázku Kurací vývar extra voňavý Vaše

Takýto vývar robievala moja stará mama, moja mama, ja, a aj nevesty naučím. Stará mama hovorila, čím viac surovín do polievky dáš, tým je lepšia.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist