Granadír, ktorý chutí všetkým

amilka2 - fotkaamilka2, 12. mája 2015
Granadír, ktorý chutí všetkým
Foto: amilka2

Spôsob akým pripravujem klasický granadir nik nepozná a keď ho takto pripravím, chutí aj tým, ktorí ho v láske nemajú.

3
porcie
15 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
600 g
2 ks
50 ml
1 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uvaríme cestovinu. Extra vo vode uvaríme zemiaky do mäkka. Zlejeme vodu.

  2. 2

    Zo zemiakov si urobíme klasickú zemiakovú kašu s pridaním mlieka a masla.

  3. 3

    Na oleji upražíme cibuľu do sklovita, pridáme papriku. Potom zmiešame uvarene fliačky, zemiakovú kašu a upraženú cibuľku. Dosolíme a podávame s kyslou uhorkou alebo nakladanou cviklou... klasika nikdy nesklame.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Ďakujem za pochvalu, mne tradičny granadir bol vždy taký suchý a v takejto úprave naozaj každému chutil. Pomer cestoviny a zamiakov sa môže aj zameniť. A všimla som si, že klasické jedlá majú kladný ohlas, tak prečo si nepripomenúť obľúbené jedlá z detstva. A taká domáca nakladana uhorka k tomu..mňam.
Píšeš - klasika nikdy nesklame, ale toto nie je práve klasický granatír, ale tvoje dielo, ešte som sa s týmto postupom nestretla - zmiešať zemiakové pyré a cestoviny, ale asi treba vyskúšať a potom až hodnotiť, iste to chutí podobne ako granatír, aj keď je to niečo iné.
Nevšedný recept. Isto vyskúšam. Ja zmiešam v šupke uvarené zemiaky / ošúpané /nakrájané na kocečky s uvarenými fliačkami a do toho vmiešam na oleji mierne osmaženú na kocky nakrájanú šunkovú salámu. Ak sa to zdá suché, pridám trochu vody z varených fliačkov.


Pridaj komentár k receptu: