Výroba domáceho vína

fialka49 - fotkaFialka49 4. januára 2019 o 13:20

Prajem v prvom rade všetkým krásny nový rok, mnoho zdravia a spokojnosti v rodinnom živote. Touto cestou prosím tých, ktorí sú ochotní mi pomôcť nájsť na Vareche radu v diskusii, kde sa niekto pýtal, ako má postupovať pri výrobe domáceho vína. Spomínam si, že radu tam dávala okrem iných aj pani Sovka, prípadne keby mi poradila ona sama. Hľadám už druhý deň a neviem sa dopátrať tej diskusie, lebo jej rada bola podaná jednoducho a zrozumiteľne - ako sú nakoniec všetky jej recepty. Je pravda, že do výroby vína je ešte ďaleko a keď bude aktuálny čas výroby, bude kopec roboty v záhradkách a teraz si skôr nájdeme čas na brázdenie po našej stránke Varechy. Vopred srdečne ďakujem všetkým.

@zareaguj


10 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarKecupicek 4. januára 2019 o 15:28

  Pomôž si publikáciou: Výroba ovocných vín v domácnosti, autor František Strelka. Určite to nájdeš aj na nete. Je to hotová veda a treba sa tým dlhodobo zaoberať ak chceš svoje víno aj niekomu ponúknuť. Víno sa dá urobiť zo všetkých slovenských druhov ovocia a mnohých druhov zeleniny. Náš známy vinár sa nám chcel pochváliť svojimi druhmi vína a nakoniec návštevy dodal, že on vie urobiť víno aj hroznového lístia. Zasmiali sme sa, ale prečo nie, keď je rajčiakové, tekvicové, ďumbierové, môže byť aj také.
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkaSovka62 4. januára 2019 o 16:26

  Rada poradím, len by som potrebovala vedieť z čoho to víno budeš robiť. Hroznové, jablčné, černicové......
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarViera1 4. januára 2019 o 19:54

 • fialka49 - fotkaFialka49 4. januára 2019 o 21:21

  Viera1 - s r d e č n á v ď a k a, áno, hľadala som práve tento návod, lebo od Sovka62 som tam cítila veľký hold jej otcovi a preto som presvedčená, že by sa mi to snáď malo podariť, lebo ak bude úroda ríbezlí, pokúsim sa ako amatér o moju prvovýrobu ríbezľového vínka. Keď som prvý raz čítala pôvodnú » varecha.pravda.sk/diskusie/ribezle/3333-forum.html..., nevedela som, že ma niekedy prepadne túžba skúsiť vyrobiť vínko. Zároveň ďakujem Kecupicek a Sovka62 za ochotu pomôcť mi.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLianka 5. januára 2019 o 14:49

  Moja maminka robievala ríbezlové víno tak, že dala liter šťavy, 1 kilogram cukra a 3 litre vody. Viac k tomu neviem dodať a opýtať sa nemám koho, bohužial už dávno nie je medzi nami. Víno bývalo výborné, ale nemal kto pokračovať.
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkaSovka62 5. januára 2019 o 16:13

  Dávno som na túto diskusiu zabudla, vôbec som si nepamätala, že som tam písala návod. Asi som ho mala radšej pridať ako recept, tam by sa lepšie hľadal.
  @zareaguj
   1x ivet74
 • fialka49 - fotkaFialka49 5. januára 2019 o 17:05

  Lianka, ďakujem aj tebe. Mnohokrát, berieme veci okolo nás ako samozrejmé a ani nepomyslíme, že nám to bude môcť niekedy chýbať a už nebudeme mať možnosť opýtať sa toho, kto to vedel. Dobre, že máme Varechu, na nej recepty, diskusiu a dobrých, ochotných ľudí, ktorí pohľadajú či pomôžu nájsť, čo nám uniklo. Sovka62, verím, niekedy je ťažké sa rozhodnúť, na čo sa momentálna reakcia v budúcnosti bude dať použiť. Vtedy to bola pomoc v rámci diskusie. Hlavné, že sme sa zorientovali. Ešte raz srdečná vďaka všetkým, čo mi pomohli.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarKecupicek 10. januára 2019 o 11:25

  Čítala som v nejakom návode, že na ríbezľové vínko z červených ríbezlí stačia 2 litre prevarenej vody s 1kg cukru. Nie je vraj také riedke a má peknú farbu. @Lianka (5.1.2019 14:49)

  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLianka 11. januára 2019 o 14:28

  Aj to maminkine mávalo peknú farbu. Ked sa dá menej vody, môže to byť hlavybôl. Ako sa často o ríbezlovom víne hovorí. Bolo by to moc silné.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarKecupicek 12. januára 2019 o 16:28

  Asi preto sa volá víno, inak by to bola asi malinovka, alebo nejaká vinea. Voľakedy sa ľudia z návštevy vracali v dobrej nálade, cestou si spievali, a keď došli domov už nikoho hlava nebolela. Za vojny chceli ruskí vojaci od nášho deda- krčmára stále vodku, ale on už nemal,
  tak im nalieval peprenú pálivú vodu. Chválili ho, že vodka charošaja, no golovu nedurit. @Lianka (11.1.2019 14:28)

  @zareaguj


Pridaj komentár do diskusie:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov
TOPlist