Bezlepková pizza
Bezlepková pizza

Zdravšia nízkosacharidová pizza bez múky a lepku s brokolicovo-syrovým cestom videorecept

mukimarian - fotkamukimarian, 31. augusta 2017
Zdravšia nízkosacharidová pizza bez múky a lepku s brokolicovo-syrovým cestom (videorecept)
Foto: Mukimarian

"Pizza" bez múky a lepku. Brokolicovo-syrové cesto chutí perfektne. Ak chceš obmedziť sacharidy, tak toto je ta správna voľba, vhodná aj do keto-diéty. Kľudne si môžeš pridať kuracie mäso, akýkoľvek syr, kreativite sa medze nekladú.

2-3
porcie
20 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Videopostup

Suroviny

Cesto:
1 ks
250 g
3 ks
Obloha:
200 g
100 g
150 g
100 g
125 g
Paradajková omáčka:
120 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Celý recept si môžeš čeknúť tu: Kludne daj lajk na YTB ak sa ti videjko páči. https://youtu.be/3nYwzgSN96c

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Mukimarian (1.9.2017 08:05) máš pravdu, nepoznám ťa a netuším, aké sú v tomto smere tvoje znalosti, aj keď tvoje slová mnoho napovedajú. Každopádne tou neznalosťou som poukazovala na ľudí, ktorí si tvoj recept prečítajú, vo výžive sa možno až tak neorientujú a ľahko nadobudnú presvedčenie, že takéto jedlo je zdravé a môžu si ho dopriavať neobmedzene, veď je zdravé = zdraviu osožné. Tvoje jedlo môže byť nízkosacharidové, podľa voľby syra a "obloženia" možno aj menej kalorické, tvoje "cesto" môže byť oproti kysnutému ľahšie stráviteľné atď. ale to ešte nevyhnutne neznamená, že je aj ZDRAVÉ.
Mimochodom, podobnú "pizzu" robievam z karfiolu a nemám nič proti "tvojej low carb" strave, sama som zhruba pol roka blízkej osobe kvôli zdravotným problémom pripravovala jedlá podľa nízkosacharidovej diéty, ale nikdy by som ich nenazvala zdravými všeobecne, lebo také nemusia byť. Sú len orientované na určitú zložku potravy (na elimináciu sacharidov), ale to z nich nerobí automaticky jedlá zdravé. Jednoducho to, že je niečo nízkosacharidové, nízkotučné, bezmúčne, bezlepkové atď. z neho nerobí "zdravé" v tom je celá pointa. Nie je to o doťahovaní sa za slovo, ale o nazývaní vecí pravým menom a zodpovednosti voči tým, ktorí recept použijú.
@Slavka2012 (31.8.2017 20:58) Tu kde-kto nazýva svoje jedlá "zdravými" a keď čítam ich zloženie, alebo postupy, tak mi stavajú vlasy dupkom. Najhoršie je, že mnoho ľudí tomu z neznalosti uverí a myslia si, že sa takými jedlami môžu hocikedy dosýta nadžgávať. Pritom pre potreby špecifického typu stravovania stačí označenie nízkotučný, nízkokalorický, nízkosacharidový atď.- ak sa použijú vhodne. Označenie "zdravý" je veľmi veľmi zavádzajúce. Tento recept je toho "krásnym" príkladom.