Veľkonočná hrudka

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 17. apríla 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 11 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Urobte si tradičnú vajíčkovú hrudku

Tradičný slovenský veľkonočný pokrm - hrudka.

Postup

  1. 1

    Pripravila som si 20 kusov domácich vajec.

  2. 2

    Ešte budem potrebovať 2 litre polotučného mlieka , soľ , mleté čierne korenie.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
mnam :) podobnu robim aj ja, ale davam len 15 vajec a 1 liter mlieka (alebo 1,5 ? teraz si nie som ista...) cize vpodstate v rovnakom pomere :) ale pridavam do toho este zavaranu kapiu... MILUJEM velkonocnu hrudku :)
Vymazať
@babkamt a este jedna rada - ja to zvyknem uviazat na kohutik v drese a tym je potom ta hrudka taka pekna, hladka :) moja mama s babkou ju davaju do kupelky na tyc, ale to ja na to nemam odvahu :P furt mam pocit ze to spadne :D
Vymazať
babkamat mas ju krasnu a odomna 5.Babaya,urcite 1,5L plnotucneho mlieka,1L je velmi malo,vajicka sa zvacsuju v mlieku.
Vymazať
si šikulka mabkamt:) ja ju tiež robievam na veľkú noc, bez toho ani nemôže byť :). Je ale lepšie ak je robená z plnotučného mlieka, ja ju robievam v pomere 10 vajec a 1l mlieka a vyskúšam aj s medvedím cesnakom, zvykla som čistú alebo s petrželkou a pažitkou, dobrý nápad ten cesnak, ďakujem za nápadík :)
Vymazať
@hrky to množstvo z 10 vajec a 1 litra mlieka tiež robievam. Teraz som robila aj pre syna, preto som robila z dvojitej dávky. Hrudka sa dá ochutiť rôznymi bylinkami. Ja dávam to , na čo mám chuť , alebo ako sa vraví - čo dom dal :-)
Vymazať
už steká, dala si dobrý recept na zlikvidovanie vajec, naše sliepky asi majú súťaž v znášaní vajec;
Vymazať
@manya to aj tie naše sliepky denne znesú toľko vajec , že ich nestačím míňať. Takto som z nich pár použila :-)
Vymazať
Ja bohužiaľ sliepky nemám :-) takže pôjdem makať do Lídla. Ako dlho by to malo odtekať? A ako tú hrudku podávate? K čomu?
Vymazať
Pekná hrudka, žltučká, vidno, že vajíčka sú domáce. Túto dobrotu som jedla pred týždňom na návšteve, rcp podobný Tvojmu. K Veľkej noci urobím aj ja, máme tiež snaživé sliepky :)
Vymazať
@smulpaapje hrudku nechám odtekať asi 5 hodín , kým nevychladne. Podáva sa so šunkou , salámou , chrenom , paradajkou, paprikou. Proste s tým čo kto má rád.
Vymazať
Robievam hrudku odvtedy, co som vydata a recept mam od svokry. Používam čerstve mlieko, nie trvanlivé. A pridávam aj mletu červenú papriku kurkumu a mlete čierne korenie.