Tepsi kebab fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 12. decembra 2017
Tepsi kebab (fotorecept)
Foto: cesminaz

Další výborný pekáčový kebab :-)

Suroviny

7-8 ks
2 ks
2-3 ks čerstvá
Köfte/Kebab:
1 kg mleté
2 ks
1 ks čerstvá
3 strúčiky
podľa chuti
1 KL
1,5 KL drvené
podľa chuti
podľa chuti
Zálievka:
2-2,5 PL (paradajkové pyré/hustý pretlak)
0,5 dl
6 dl
Okrem toho:
50-100 g (82 %)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na malé "köfte" si pripravíme 1 kg mletého mäsa, 2stredne velké cibule, zo 3 strúčiky cesnaku a 1 papriku. Do misky k mäsu pridáme na drobno pokrájanú cibulu aj papriku, nastrúhaný cesnak, čierne mleté korenie, 1kopcovitú kl ml. červenú papriku, oregano, sol podla chuti a Isot podla chuti - nemusí byť. Všetko dobre rukou premiešame a urobíme malé okrúhle ploché köfte. Zmes sa nelepí, ale keby sa vám to ťažšie robilo, tak si navlažte ruky/dlaň vodou.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Dalej budeme potrebovať 7-8 velkých zemiakov, 2 baklažány najlepšie tenké a zo 2-3 tenké papriky. Vlastne všetko si môžte prispôsobiť podla toho, že pre kolko osôb varíte :-) Napokon zemiaky pokrájame na krúžky hrubé 5-6 mm,osolíme ich a premiešame. Dalej aj baklažan a papriku pokrájame na väčšie kúsky.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na tento kebab je najvhodnejší a aj to krajšie vyzerá :-) velký okrúhly plech, môj má rozmer 37 cm. Ale kludne použite aký máte po ruke :-) Na suchý plech šikmo ukladáme vždy po dve zemiaky medzi ktoré sme dali 1 köfte. Ja som vytvorila 2kruhy :-) Do stredu pekáča pokladieme/natlačíme nakrájané baklažány a na vrch pokladieme papriku.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  V miske si rozmiešame 2-2,5 pl salçe /paradajkové pyré alebo hustý pretlak s 0,5 dl olejom a 6 dl horúcou vodou.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Paradajkovú zálievku vylejeme do pekáča, celý kebab ešte z vrchu trocha osolíme, najmä baklažán a nakrájame na kúsky maslo. Takto odokryté dáme do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 190-200 °C.Takto odokryté "pečieme" kým sa obsah pekáča nezačne variť/bublať (aj v strede) a aj vrch sa trocha opečie. Kedže je to dost velký plný plech, tak trvá dosť dlho kým sa to prehreje a začne sa piecť.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  U mňa to trvalo 45 minút. Asi v polovici pečenia som papriku pobrala dole, lebo tá sa rýchlo opečie. Po 45-ich minútach, ked už sa kebab začal riadne piecť/bublať , som papriku pokládla naspäť a prikryla plech alobalom. Neprikryjeme ale celkom, len cez stred, aby boli boky volné a malo vzduch. Ono sa to nemá variť/dusiť a pustiť kopu šťavy, ale piecť :-) Napokon takto dáme naspäť do rúry a pečieme cca 30-35 minút. Vlastne kým zemiaky nebudu mäkké. O pol hodinku treba urobit kontrolu :-)

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Takýto "pekáčový" kebab je nielen jednoduché a chutné jedlo pre rodinku, ale je velmi vhodný aj ked čakáte návštevu :-) Zemiaky su jemne opečené a mäsko šťavnaté a mäkké :-) Najlepšie sa k nemu hodí chlieb, ktorý si môžte namačkať do výbornej šťavy ;-P Dobrú chuť.

  Tepsi kebab (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
milá @Cesminaz opäť ďalší rcp od Teba ktorý nesklamal. Vyskúšané a výborné, všetkým chutilo, zálievka spolu so šťavou z mäska urobila dobrú chuť. Vrch som ešte posypala tymiánom, takže vďaka za fajn recept.