Pravá medovina - austrálsky recept

butterflyvirgo - fotkaButterflyvirgo, 14. septembra 2017 2:26
Ďalšie recepty »

Pôvodne som zo Slovenska, teraz žijem v Austrálii. V záhrade sa nám neopeľovali kvety, tak nám poradili včely. Prvý rok sme stočili 260 kg medu. Čo s ním? Nahradili sme cukor medom, známi kupujú ako diví, ale stále máme prebytok. Poradili nám robiť medovinu... a už nikdy sme neprestali...

100
porcií
60 min
príprava

Suroviny

7,6 kg
12 g
8 g
8 g
8 g (aníz hviezdicový)
200 g
3 ks
20 l
NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

 1. 1

  Vodu zohriat na 50 °C a med v nej rozpustit. Koreniny rozdrvit v maziari a zaliat horucou vodou, nechat vyluhovat. Chmel zaliat teplou vodou a nechat vyluhovat.

  Pravá medovina - austrálsky recept - obrázok 1
 2. 2

  Vodu s rozpustenym medom naliat do demizona, pridat namocene koreniny a namoceny chmel. 3 pomarance nasekat na 1 - 2 cm kusky vratane supky a pridat do demizona. Pridat cierne hrozienka.

  Pravá medovina - austrálsky recept - obrázok 2
 3. 3

  Drzat v teple nad 25 °C, pripadne zakryt dekou. Fermentovat 4 tyzdne, potom precedit a nechat vycirit aspon 3 tyzdne. Ak je medovina stale kalna, rozmixovat bielok a naliat do demizona. Kalnost je len obcas a je sposobena hlavne zimnym medom. Medovina sa vycisti za 48 hodin.

 4. 4

  Stocit do flias a nechat odlezat 1 mesiac. Bude uplne cira. Ma zlatu farbu a tato nasa ma doplneneho asi 0,5 litra cerveneho vina po prvom stiahnuti na trochu zmeny.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist