Kuracie ražniči
Kuracie ražniči

Kuracie ražniči v tempure s nákypom z batátov, zo syra a z kôpru

Michaela Pinkavová
kuchárka hotela Mamas**** v Bratislave, 26. apríla 2018
Kuracie ražniči v tempure s nákypom z batátov, zo syra a z kôpru
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
45 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g
250 g
200 g
10 g
Nákyp:
1 kg
300 g
z 1/2 limetky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv pripravíme nákyp: Ošúpané batáty nakrájame na rovnako hrubé kolieska, ktoré dáme variť do slanej vody, nevaríme úplne domäkka, iba ich obvaríme (asi 10 minút). Potom zemiaky scedíme a poukladáme rovnomerne na naolejovaný plech. V miske zmiešame kozí syr s najemno nasekaným kôprom a pridáme limetkovú šťavu.

  2. 2

    Zmes z kozieho syra rovnomerne rozotrieme na predvarené batáty a zakryjeme ďalšou vrstvou zemiakov (môžeme zaliať smotanou na šľahanie, aby boli zemiaky vláčnejšie). Zvrchu jemne osolíme a okoreníme a dáme piecť do rúry vyhriatej na 200 °C asi na 20 minút.

  3. 3

    Kuracie prsia umyjeme a osušíme, nakrájame na rovnako veľké kocky. Nasolíme a nakoreníme. Napichujeme na drevené alebo kovové špajle striedavo kuracie mäso a paradajku. Pripravíme cestíčko na obalenie z múky a vody. Do tohto cesta pridáme najemno nasekaný kôpor. Cestíčko by malo byť hustejšej konzistencie, nech nesteká zo špajle. Ražeň obalíme v cestíčku a ponoríme do fritézy alebo vypražíme na panvici. Podávame s upečeným batátovým nákypom.

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu

Pridaj komentár k receptu: