Komentáre k receptu:
 • používateľ nemá avatarhaji 7. januára 2018 o 23:58

  Jídla z remosky jsou prostě senzační. Mám po babičce Grand remosku - je velká a nemá chybu. I zmenšit ji dokážu, stačí do ní dát litinovou pánev bez rukojeti. No a králík ve tvém podání nemá chybu. Recept je úžasný, moc se mi líbí! Krásné pozdravení letí!


  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarhaji 8. januára 2018 o 00:06

  Jo a měla jsem i tu tvoji malou, ale "šla". Měla jsem obavu o své zdraví, bo ze šňůry lezly nehezky dráty. Vyhrála Grand, ta byla totálně funglovka. Stále ji mám uloženou jako krabičku poslední záchrany. A že už mě mockrát zachránila!
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatararnilka 8. januára 2018 o 03:44

  Ach, Ty "pochodující kuchařská kniho" - milý @Klukodvody , len pridávaj takéto úžasné receptíky pre nás!!! tú vynikajúcu chuť priam cítim na jazyku a preto šup s receptom do kk, bude na programe :-)
  aj ked bez remosky, myslím, že sa vydarí!
  @zareaguj
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 09:36

  @Haji (8.1.2018 00:06) No Jituško díky. Grand Remoska to je právě ta velká, kterou mám uloženou a k té malé mám asi čtyři šňůry různě dlouhé. Ani nevím, kde to maminka nabrala. Moc Tě oba zdravíme a myslíme na Tebe.

  @zareaguj
   1x haji
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 09:38

  @Arnilka (8.1.2018 03:44) Děkuji za komentář a určitě se vydaří i v troubě. Tak ať chutná a přejeme krásný den,

  @zareaguj
 • pivonka - fotkapivonka 8. januára 2018 o 11:24

  Taký poctivý, krásny recept a veľa šťavy, tá sa ku knedlíkom hodí. Nedá mi - k tej remoske. Nemala som ju, akosi sme si vystačili s rúrou, ale roky počúvam, aký to bol skvelý vynález a koľké desaťročia vydržal a ešte vydrží. Každý ju chválil a nevedel vynachváliť. Dnes majú výrobky síce 2-ročnú záruku ale životnosť veľmi krátku. Plytvá sa surovinami, energiou, aj ľudskou, rastú skládky, ale produkcia a tým aj ekonomika rastie. Ja mám zo starých výrobkov elektrickú podušku. Tú kúpil môj otec asi tak pred 50-timi rokmi a stále funguje. Prepáč @Klukodvody , že som odbočila od receptu.
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarradost 8. januára 2018 o 11:44

  @Pivonka (8.1.2018 11:24)

  dívam sa na plytvanie rovnakými očami..už mám problém si brať tovar v obchode do mikrosáčkov-lietajú všade-visia na stromoch..
  a čo naša Matka Zem..??
  chýba nám úcta a pokora k životu..
  @zareaguj
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 12:36

  @Pivonka (8.1.2018 11:24) Děkuji za krásný komentář i u nás si vážíme starých funkčních věcí. Ale jestli Tě to zajímá, tak na Aukro.cz se objevují remosky přesně ty staré a velmi často úplně nepoužité, které byli někde uložené a jejich cena se pohybuje okolo 200.- Kč to je nějakých 8 Eur. Srdečně zdravíme.

  @zareaguj
   2x pivonka, haji
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 13:12

  @Radost (8.1.2018 11:44) Máš pravdu. Možná je to komické, ale máme dvě síťovky a v kufru u auta vozíme jen plátěné pevné sáčky. Krásný den.

  @zareaguj
   1x radost
 • používateľ nemá avatarradost 8. januára 2018 o 13:24

  @Klukodvody (8.1.2018 13:12)

  mäsko mladého králika je výborné-doporučujú i detičkám do roka začínať týmto vývarom..chovali sme..už nie-odkedy začali dochnúť na choroby moderné-očkovanie nie vždy pomôže..a tak si tu pri tebe spomeniem-pán Jozef-na časy dávno minulé:
  dedko nič nehnojil chémiou..nič nepostrekoval..králiky behali v maštali voľne kozám popod nohy..včielky netrpeli chorobami..tie spomienky mi začínajú "voňať" rajom-ktorý nám po smrti sľubujú-pravda,nie všetkým..:-)
  ďakujem životu-že som žila bez vojny..bez novodobého ZLA..
  všetkým želám Pokoj a Radosť...
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarzinnajdha 8. januára 2018 o 14:30

  Chovali sme zajace niekoľko rokov, lebo sme kúpili dom s veľkou záhradou. Nikdy neboli choré, ani očkované. Ale susedom hynuli každý rok.
  Klietky boli pod veľkým susedovým orechom (bol asi 1-2 metre od nášho plota). Veterinár povedal, že orech ich chráni pred chorobami. Keď vyťali ten starý dobrý orech, naše zajace stále chytali choroby a "pošli". Už nechováme. Ale najedli sme sa toho diétneho mäska.
  @zareaguj
   3x haji, sracz, radost
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 15:32

  @Radost (8.1.2018 13:24) No zatím mám králíky od souseda z bývalého bydliště a dej ˇBože ať ještě dlouho vydrží, má krásně čistý chov a také bez chemie. I u nás běží vzpomínky. Krásný den přejeme a děkuji za krásný komentář.

  @zareaguj
 • klukodvody - fotkaklukodvody 8. januára 2018 o 15:34

  @Zinnajdha (8.1.2018 14:30) No a o tom to je . Nikdy nikdo neví co přesně pomáhá a chrání. Tak můžeme jen věřit a doufat, že alespoň něco děláme dobře a to dobře neděláme, tak tím se nezabýváme. Krásný pohodový den.

  @zareaguj
 • sracz - fotkasracz 8. januára 2018 o 22:30

  Môžem len potvrdiť slová mojich "predrečníkov a predkomentátorov" tohoto rcp, kamarát pilný @Klukodvody a aj na základe vlastných viac než 1/4 storočných skúseností, vrelo odporúčať nielen konzumáciu, ale aj chov týchto chlpatých ušatých štvornožcov. Do hrncov, ale aj na údenie, či do klobás som ich "vyprevadil" niekoľko stoviek a vždy chutili. Len to nesmeli byť obľúbenci mojich detí a neskôr aj vnúčeniec. Takže "rozlúčka" s nimi bola tajná a spravidla v nočných hodinách. Pomaly údený studeným dymom, 6 max. 9 mesačný (bez predných behov, použitých aj do polievok) je delikatesa. Naučil ma to kamarát "skorobrat" Dr. Jožko Krešu Dolinský, dábno_pradávno, za čo som mu podnes hlboko vďačný! Jožko so Saškou, aj toto predvedenie vyzerá prudko jedlé a vonia až tu, pod dozrievajúcimi pomarančami!


  @zareaguj
   1x radost
 • používateľ nemá avatarmotyka 9. januára 2018 o 21:28

  Králika som jedla naposledy možno ako 20-ročná. U nás to už skoro nikto roky nechová. A aha aká škoda. Keď pozerám na tie suroviny, tak to musí byť véééľmi chutné. Aj ostatné recepty z králika. Až mám chuť presviedčať niekoho z rodiny, aby začali s ich chovom.
  Vidím @Klukovody , že ste už fit - podľa toho koľko receptov pridávaš. Som nesmierne rada, že ste už zdraví. Pozdravujem Vás oboch.
  @zareaguj
   1x radost
 • klukodvody - fotkaklukodvody 9. januára 2018 o 22:13

  @Motyka (9.1.2018 21:28) Děkuji díky Bohu je vše tak nějak v pořádku. Že ráno vím o všech kloubech to je to nejmenší. Ale už máme zase radost ze života. No a díky tomu jaké je tu počasí, tak si vařím a přidávám a mám radost, když někomu přijdu k chuti. Díky a přejeme Ti vše hezké, klid a pohodu a na první místo bychom dali ZDRAVÍ.

  @zareaguj
   2x radost, motyka
 • begonia2 - fotkabegonia2 10. januára 2018 o 07:25

  Idem to zajtra aj ja variť. Je to moc dobrý recept. Si moc šikovný kuchtík.
  @zareaguj
 • monty469 - fotkamonty469 10. januára 2018 o 07:31

  Ach kralik.....ani nepamätam , kedy som ho jedla. Ako vzdy skvelý recept
  @zareaguj


Pridaj komentár k receptu:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist