Diskusia k receptu
Bravčová fašírka

Začepčená sviečková s vajcom fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 25. apríla 2019

Komentáre 1 - 11 z 11


Podobnú sekanú s vajcom som robila a ešte mám aj kus v mrazničke, vytiahnem k omáčke, čo budem robiť. A tú bravčovú sieťku, závoj ap. mávajú ozaj v Kauflande aj u nás ( MA -Makovec) mali jej dosť, no môjmu mužovi vadila, keď som do nej tú fašírku zabalila, neviem prečo, tak som ju viac ani nepoužila.
Toto jedlo som spoznala az v Rakusku, v Burgenlande. Tam sa vola Stefanska pecienka "Stephaniebraten". So zemiakovym püree a trochou stavy je to vynikajuce jedlo, ktore sa podava v tzv. Heuriger. K tomu pohar skvostneho burgenlandskeho vina.... a som v siedmom nebi.
1x ancicka
@Evelynba (26.4.2019 07:07)

Ako to vysvetliť,my ked robíme domácu zabíjačku,tak namiesto vajec dáme bravčovú panenku a mňa iné nenápadlo.Ked to urobím cez rok tak automaticky je to sviečková.Nech si to vyloží každý po svojom.
Bravčový čepiec som videla už aj v mäsiarní,určite ho mavajú,len asi treba pýtať.A ešte možno aj v Mespome.Oni tam maju všeličo.
V čepci som robila aj mäso zabalené na spôsob holubkov a pečené,tiež to bolo fajné.
1x garanco
Vyzerá to chutné. Mne sa vidí, že ten čepiec som videl priamo v Kauflande.
U nas v Kauf. je masiarstvo Makovec, tam tu sietku maju, ale musite si ju pytat, vylozena nie je.
Pěkný recept! Vepřovou síťku neseženu, je to víc než podpultovka.
@Evelynba (26.4.2019 07:07)

Štefánska pečienka je z hovädzieho zadného,plnená vareným vajcom,nie z mletého.Starší poznajú túto "sviečkovú",ale tá bola zo zmesí mias.Ja by som to nazvala "Začepčená sekaná z br. mäsa s vajcom".
1x kimlo
Už som jedla takúto fašírku zabalenú v čepci a chutilo mi. Nielen že drží tvar, ale dodá mäsu chrumkavú chuť. No kde taký čepiec zohnať, je otázka.
1x haji
@Angelikasch (25.4.2019 23:37)

Súhlasím, určite by to nemala byť sviečková, možno to má svoj dôvod a @Ancicka to vysvetlí, ale aj v tom prípade, ak, tak by to malo byť v úvodzovkách. Podľa mňa je to ale klasická štefánska, akurát začepčená. Ale inak dobrý recept, lenže v BA bravčový čepiec nezoženiem.
Podľa mňa by sa toto jedlo nemalo volať sviečková, keď v recepte nie je použitá sviečková, ale bravčové pliecko.

Sviečková je totiž iné mäso - buď hovädzia sviečková, alebo ak bravčovina, tak jedine panenka.