Hortobágyi palacinky podľa mojej babky

irenaw - fotkairenaw, 21. marca 2012

Komentáre 1 - 15 z 31


@iranaw Tento recept sa tu mihol. V kolónke Pamätáte si? A rozosmiala si ma. "Paprikáš sa kúštik dlhší volá, aj sa kúštik dlhší robí." Tvoja babka a moja prababka by si rozumeli. Moja mi užitočnú radu. "Ďjevčá, prsámi nakojíš ďeťacko. Chlapa ňjé." /Takmer/ fonetický prepis.
Dorazilo teroristické komando. V zložení brat+jeho frája. Sterorizovali domácou vytopenou masťou. Z mangalice. Kvasenou kapustou. Spáchala som iný recept. /Kapusta/ Nespácham palacinky. Ani ja, ani už snúbenec im neholdujeme. Tento paprikáš spácham.
Fantastické jedlo. Ja ich mám radšej s bravčovinou. 5 hviezdičiek.
Irenaw dakujem za krasne slova,bude lepšie to hovori aj manžel mame 2 chlapcou a na Tých mam teraz mysliet.
@fridecanka krásneho veku sa tvoja babka dožila a tebe očividne zostalo veľa krásnych spomienok. ja myslím na babku najmä pri varení veľmi často. bude lepšie, drž sa.
Irenaw určite vyskušam výborný receptík naše BABKYvarily najlepšie jedlá na svetě a my skušame to opakovat.Moja BABKA nás opustila presne pred mesiacom 91 rokou,nikdy na nu nezabudnem je furt so mnou,ach moja BABKA...
jejej, teším sa teším :O) ďakujem za vyskúšanie a aj za info.
No tak som v piatok vyskúšala. Myslela som, že sa mi ani neujde na ochutnanie aspoň malý kúsok, taký úspech mali. Sú naozaj výborné, tá námaha za to stojí.
dakujem za vysvetlenie, clovek sa uci cely zivot :-)
@adkas aj ja na moju už viac ako 10 rokov spomínam. @alexdidi dobrá inšpirácia, perkelt robievam aj z hovädzieho, ale paprikáš len kurací alebo slepačí. @jody vyzerá to výborne. raz som taký zvyšok naplnila do čerstvých lasagní, aj to bolo skvelé. @marsis to sa mi náramne páči, torta hortobágy :-) najbližšie to vyskúšam. ja robím palacinky prvý deň, keď sa míňajú dorobím halušky.
Afataga, je to presne naopak. Perkelt - z maďarského pörkölni - smažiť teda opekať solené bez múky len s paprikou na cibuli a bez smotany.
Paprikáš je so smotanou. Pravý maďarský aj bez múky, preto sa nepodlieva vodou, mal by byť na vlastnej šťave alebo len s minimom vody, vyžaduje si častú kontrolu a miešanie, varí sa len do zmäknutia mäsa.
Moja mamička robila hortobágyske palacinky aj z teľaciny a tak, že už uvarené mäso posekala na drobno. Upiekla viac palaciniek - aspoň 15.
Ukladala ich v okrúhlej mise na seba a mäso so šťavou na ne hrubo natierala. Na vrchnú palacinku potom naliala ešte 1 smotanu ochutenú soľou a paprikou. Zapečené palacinky sa krájali ako torta a podávala sa k nim zemiaková kaša (pyré) a hlávkový alebo ľadový šalát. Bola to ozajstná mňamka. Dobre sa to robí z väčšieho množstva mäsa tak, že jeden deň je paprikáš s haluškami alebo s vrtuľkami a zo zvyšku (množstvo, ktoré nestačí pre celú rodinu na obed) sú na druhý deň hortobágyske palacinky.
V
pekný a dobrý receptík, pripomenulo mi to moju babičku, naše babky mali vychytaných veľa finesov, aby jedlo chutilo lepšie,...