Diskusia k receptu
Segedínsky guláš

Bravčovo-hovädzí segedínsky guláš fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 11. februára 2019

Komentáre 1 - 14 z 14


Mali ste výborný obec. Toto aj moji chlapi majú radi. Pekne naservírované, pochvala :-)
1x haji
I mně by chutnalo. Mám segedín ráda. Nadělala jsi mi chutě, milá Izi.
Mnaaam..to by som si dala @Izka ,to sú moje maškrty:-))veľmi dobre si navarila.
@angelikasch ,nedávno som tu písala o tom, že používam pravú domácu papriku z Maďarska, takže je omnoho farebne krajšia, chuťovo výraznejšia než naša slovenská, preto z nej pridávam do jedla i menej.. okrem toho som pridala do mäsa i paradajkovú šťavu, tak som nevidela dôvod prečo pridať plnú lyžicu papriky..ale každý si to robí podľa svojej chuti..iste, paradajková šťava do perkeltu patrí, ale však toto je základ pre perkelt, až potom pridáme kapustu a smotanu...ďakujem za vaše komentáre..
dopln si v surovinach kyslu kapustu.ja tiez pouzivam domacu mletu papriku,sice zo senca od dolnozemskych slovakov,ale davam na asi 2litre segedinu 2 polievkove lyzice.ano, na farbu staci aj menej,ale ide tam o tu paprikovu chut.ale je to individualne u kazdeho inac.
Vynikajuci recept a pekne fotecky. Davame (vlastne dava moja zena) viac papriky do segedinu, a takej co poriadne precerveni jedlo. Madarsku a chutnu.
@Angelikasch (12.2.2019 14:03)

Určite sa nechcem s Tebou dohadovať :-), ja som hodnotila podľa farby,že sa mi zdá dosť ,ale aj keď píšeš,že do segedinu nepatrí pretlak,v, tebou pridanom treťom linku je tiež:-)) v podstate si každý svoj recept ochutí ako má rád, a ja recepty akceptujem v znení autora receptu a robím podľa seba.
Inak @Emdy vyjadrila len svoj názor...... Varenie v kastróle s obitým smaltom a dať to na net chce odvahu. Kúp si nové hrnce.
1x nadia56