Ľadová pätnástka:
Tipy ako sa osviežiť takmer bez práce

Redakcia Varecha.sk, 22. júna 2019     5 minút čítania

Nedajte sa zaskočiť ďalšími vlnami horúčav. Buďte pripravení a naplňte mrazničku všetkým, čo vás v pekelnom teple schladí. S našimi tipmi sa príliš nenarobíte, sú nenáročné, tak si stihnete aj zaspievať: Ice, ice, baby...

Foto: Shutterstock

V horúčavách milujeme studené nápoje, preto majte kocky ľadu stále v mrazničke pripravené v zásobe. Tieto svoju funkciu splnia dokonale a ešte aj krásne vyzerajú. Drobným ovocím naplňte formičky na ľad, zalejte vodou a dajte zamraziť.
Foto: Shutterstock

Podobne pripravíte vo formičkách na nanuky aj takéto jednoduché nanuky, ktoré neohrozia vašu štíhlu líniu. Tu už využijete aj väčšie kúsky ovocia. Pokiaľ vašej postavičke zaoblené krivky nehrozia, zaliať ich môžete aj ovocnou šťavou.
Foto: Shutterstock

Deti sú náročnejšie na chute, majte pre ne pripravené jednoduché nanuky z rozmixovaného ovocia.
Foto: Shutterstock

Alebo takéto ovocné cukríky...
Foto: Shutterstock

Keď nie je čas babrať sa s prípravou domácej zmrzliny, tak v kornútiku podávajte mrazené kúsky ovocia... A, áno, skúste aj čokoládu.
Foto: Shutterstock

Mám chuť na niečo mrazené... A môže to byť aj banán, ktorý pred zmrazením napichnete na paličku a namočíte do rozpustenej čokolády.
Foto: Shutterstock

Kombinácia citróna a mäty spolu veľmi dobre funguje a osvieži. Tieto ľadové kocky sa hodia prakticky do každého letného nápoja.
BONUS z Varecha.sk: 8 receptov, ktoré vás schladia:Zaujal vás tento článok?

Všetky nové články a recepty môžete dostávať každé ráno do vašej e-mailovej schránky.


ANKETA: Používate v lete do nápojov ľad?

25,0%75,0%

Diskusia k článkuTOPlist