Mojito fotorecept

andys - fotkaandys, 5. júna 2011
Mojito (fotorecept)
Foto: andys

Aj papá Hemingway vedel, čo je dobré ;)

1
porcia
5 minút
príprava

Suroviny

2-3 lyžičky
5 cl
2 ks
 alebo ľadová drť
Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny a vysoký pohár na long drink.

  Mojito (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Limetky dôkladne umyjeme a spolu s kôrou nakrájame na kúsky.

  Mojito (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Do pohára dáme cukor, limetky a mätové lístky.

  Mojito (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Môžeme pridať niekoľko kociek ľadu a všetko spolu roztlačíme opačným koncom varechy, aby sa z mäty uvoľnila vôňa a z limetiek šťava.

  Mojito (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pridáme ľadovú drť (alebo ďalšie kúsky ľadu), biely rum a pohár doplníme sódou. Podávame s koktailovou lyžicou a slamkou.

  Mojito (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  V detskej, nealkoholickej verzii nahradíme rum napríklad domácim bazovým sirupom. Na zdravie ;)

Diskusia k receptu

vierik
Ešte som to nepila,ale určite to vyskúšam ...
kucharronald
Ale @Andys :))) Je to môj obľúbený nápoj, a nepil som ho už vyše roka :)) Samozrejme ho mám rád bez alkoholu-s nejakým bylinkovým sirupom. Je to skvelý nápoj, hlavne v lete. Vrelo odporúčam!!!
andys
Rony, nedalo sa to nedať ;) Som robila dnes popoludní, balkónová pohodička a ešte k tomu výzva z varechy, no nenafoť to ;) Inak tiež ho robievam iba v lete, s malou troškou bieleho rumu alebo aj bez. Veľmi osviežujúce, papá Hemongway vedel, čo je dobré ;)
kucharronald
@andys , ja na prípravu doma nemám niš, ani mätu, cukor, limetku a ani bazový alebo iný sirup....nevadí :) aspoň mám recept na mojito :)
andys
Rony, mätu pestujem na balkóne v kvetináči (sa hodí aj ako dekorácia k dezertom), rastie ako burina a hnedý cukor používam bežne v kuchyni, čiže to už je takmer polovica surovín ;)
ketty3811
mám rada tieto miešané nápoje.Škoda,že nemám doma čerstvú mätu,musím si nasadiť.Aj my sme dnes mali balkónovú pohodu.:-)
dorisa
Ja mám doma limetku a aj matu, a ešte hnedy cukor, už len ta posledná ingrediencia mi chýba:( Krasne sa ti mojito podarilo.
marta5
Mam doma mätu,dokonca dvojakú aj na rozdávanie,robila som to,je to súper,možno urobím aj dnes,na terase chuti najlepšie.
marta5
Mam doma mätu,dokonca dvojakú aj na rozdávanie,robila som to,je to súper,možno urobím aj dnes,na terase chuti najlepšie.
maartina
mojito by som dokázala piť na litre (samozrejme nealkoholické :D), už len čakám, kedy sa mi mäta dostatočne rozrastie, aby som ju v zápätí mohla hneď otrahať :)
elekra
Mňaminky, dala by som si. A to Tvoje je vynikajúce! Teším sa na leto.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia