Vianočná hubová polievka

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 24. decembra 2018     Dĺžka videa: 1 minúta 10 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Hubová polievka na vianočné sviatky.

Máte radi hríby na Vianoce. Tradičná vianočná z dolniakov, ktorá vám bude istotne chutiť.

Zoznam surovín a textový postup na: www.varecha.sk/3115

Postup

  1. 1

    Huby prepláchneme a namočíme do 0,5 lstudenej vody, aby zmäkli, tak 1-2 hodky.Na oleji speníme na veľmi drobno pokrájanú cibuľu a zalejeme hubami aj s vodou, v ktorej sa lúhovali. Pridáme ešte asi 1 l vody a osolíme, varíme domäkka. Solamyl rozrobíme v studenej smotane a vlejeme do polievky, ochutíme vegetou bez glutamátu alebo Solčankou, necháme prevariť a hotovo! Môžeme ozdobiť vňaťkou čerstvou alebo sušenou.
Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Ja som viac horniacky kapustovy, ale ženu mám zdola. U nich robia sosovicu, poznám aj hribovu. Každopádne pekný klasicky recept a pekný príbeh.
Vymazať
U nás sa veru uplatní len kapustnica, a to taká, s klobáskou a údeným mäsom. Bez nej si nevieme štedrovečernú oslavu ani predstaviť. Ale hubovú polievku môžeme jesť aj inokedy. Tento recept nepoznám, hubovú robievam so zemiakmi a zeleninou, alebo na kyslo, ale skúsim.
Vymazať
Moja stará mama bola tiež z Dolniak - z Močenku, a na Vianoce som sa podľa nej naučila variť šošovicu so sušenými slivkami. Hoci teraz robím našu kapustnicu ibačistú s hríbami, na slivkovú šošovicu a starú mamu si často pri štedrovečernom stole spomeniem.
1x berta