Slaný cuketový koláč

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 24. marca 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 59 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Koláče nemusia byť iba sladké, ale aj slané!

Slaný koláč s cuketou.

Suroviny

500 g
200 g
200 g
4 ks
1 ks väčšia
3-4 strúčiky
200 g
12 g 1 bal.
50 ml

Postup

  1. 1

    Pripravíme si ingrediencie.

  2. 2

    Cuketu, cibuľu a syr nastrúhame, cesnak pretlačíme a šunku nakrájame na pásikyDiskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
@evusik , som sa zasmiala na tej kope cukety. Ja som túto plodinu testovala v našej záhrade pred rokmi, keď sa rozhodovalo, či sa bude dovážať osivo z Holandska, lebo u nás sa nešľachtila. Frkla som pod plot päť semien a podľa pokynov výrobcu osiva som oberala malé cuketky, tak do dvadsať centi. Bola veľmi dobrá. ale keďže som oberala malé plody, tie potvory nasadzovali ďalšie a ďalšie kvety. Poviem ti, všetci susedia známi sa nám vyhýbali (hlavne, keď videli, že ideme zo záhrady) v obave, aby som im nenatlačila ďalšie plody našej práce........
Vymazať
@Evusik , začali v záhrade cukety, takže dnes je u nás opäť Tvoj slaný koláč. Je výborný, na vrch som dala mozzarellu, dnu šunka aj slaninka, čerstvé oregáno, múka obyčajná polohrubá. Krájaný za tepla, už sme nemohli vydržať :) Pekné leto pri podobných letných rcp prajem :)


2x haji, evusik
Vymazať
tiež mám v pláne takéto niečo, cuketa je už v chladničke. V podstate robím tak isto, len tam kvôli mozaike pridám červenú pokrájanú papriku /surovú/ a petržlenonú vňať. Skvelý obed.
1x garanco