Pizza Margarita

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 2. mája 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 43 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Domáci recept na klasickú pizzu so syrom

Suroviny

500 g
200 ml
50 ml
15 g
20 g
Omáčka:
1/2 dl
200 g
50 g
10 g
Prísada na pizzu:
300 g
Na potretie hotovej pizze:

Postup

  1. 1

    Do múky pridáme vodu, olej, soľ a rozdrobíme kvasnice. Rukou cesto poriadne vypracujeme. Potom ho dáme na pracovnú dosku a ešte hnetieme. Cesto rozdelíme na dva bochníky, prikryjeme čistou utierkou a necháme pol hodiny kysnúť. Vykysnuté cesto rukami roztláčame do kruhového tvaru. Občas si pomúčime dosku, aby sa cesto nelepilo. Potom cesto naťahujeme na požadovanú veľkosť.

  2. 2

    Na cesto dáme paradajkovú omáčku, ktorú sme pripravili zmiešaním oleja, paradajkového pretlaku, oregana a soli. Omáčku roztrieme po ceste, 2 cm od okraja necháme čisté. Na vrch nanesieme postrúhaný syr. My sme pizzu piekli v peci, doma si ju môžete upiecť v rúre. Záleží do množstva ingrediencií, čím menej, tým treba nastaviť vyššiu teplotu, a tým skôr bude pizza upečená.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
júúúúj ,dobre vyzerá..mám jedno oblubene cesto,ktore robím ale vyskušam aj toto ..
Vymazať
hmmm, mne tu nesedi rovno viacero veci...po prve je to nazov, spravne je to pizza margherita a po druhe ma na nu okrem paradajkoveho zakladu urcite ist mozarella a bazalka (talianska trikolora)...toto je podobne ako s tym "gordon blue" :) :)