Cheesecake s citrónovým maslom

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 16. decembra 2018     Dĺžka videa: 2 minúty 37 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Tvarohový koláč s citrónovým maslom, ktorý prišiel na Varechu až z Austrálie.

Tvarohový koláč s citrónovým maslom, ktorý prišiel na Varechu až z Austrálie. Recept je od Palokuchki, vraj je u nich jedným z vianočných pokrmov. Recept sa nám páčil a preto slúžil ako vďačná inšpirácia, slinky sa nám zbiehali už počas prípravy tohto cheesecake. Suroviny a postup si môžete prečítať aj v textovej podobe v pôvodnom recepte na www.varecha.sk/69747.

Suroviny

200 g
150 g
1 PL
100 g
Krem:
500 g
140 g
500 ml
3 KL
60 ml
Citrónové maslo:
2 ks
2 ks
160 g
z 2 citrónov
z 2 citrónov
80 g

Postup

  1. 1

    Pomlete orechy, cukor a postruhanu citronovu koru som spolu premiesala. Pridala som k tomu rozpustene maslo a vsetko som spolu spojila. Pouzila som tortovu formu priemeru 20 cm. Spodok torty a boky som vylozila papierom na pecenie. Orechovy podklad pre kolac som dala na spodok a boky formy. Orechovy podklad som dala do chladnicky stuhnut.

  2. 2

    Citronove maslo: Najprv som spolu rozslahala vajcia, zltky a cukor. Potom som pridala postruhanu citronovu koru, citronovu stavu a maslo. Za staleho slahania nad parou som uvarila husty krem. Citronove maslo si mozete urobit aj trochu skorej. V chladnicke vydrzi dva tyzdne.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Danielka, pozdrav do ďalekej Austrálie, teším sa, že ťa znovu vidím. Obohatila si zbierku výborným receptom na vareche, tvoj recept je osvieženie nielen pre oko, určite aj pre mlsný jazýček :-)
Vymazať
Kouzelný recept, moc se mi líbí, postup přesný na chlup, krásná fota, perfektní a krásná práce!! @Paloukchi díky za tvůj receptík a posílám krásné pozdravení do teplých krajin protinožců! Přeji krásný závěr vánočních svátků! Ráda tě vidím zase na Vareche.