Diskusia k receptu
Zemiakový šalát

Zemiakový šalát - recept pre začiatočníkov

viera1 - fotkaviera1, 19. apríla 2019

Komentáre 1 - 15 z 95


@Radox1 (19.4.2019 14:53)

Mne to nevadí,ty si daj aj 2kg majonézy do piatich kg zemiakov.Majonéza sa takto nastavovala voľakedy z finančných dôvodov,ja som to urobila zo zdravotných dôvodov.Preto nedávam ani hrášok a aj cibuľu blanšírujem.Čakala som takúto reakciu,ale kritizovať bez toho,aby si ochutnal,mi príde neprimerané.Šalát je ľahko stráviteľný aj pre mojich blízkych,ktorí už nemajú žlčníky ☺.
@Radox1 (19.4.2019 14:53)

Ako vidieť, Ty si si neprečítal o čo Ťa Viera1 hneď v úvode svojho receptu poprosila. No čo už ? Recept je výborný, autorka receptu už tu niekoľkokrát radila, ako nahradiť majonézu kašou z mlieka a múky. Pre mňa je tento recept vítaný a som rada, že si ho môžem uložiť do kuchárskej knihy.
@Dr (19.4.2019 15:57)

Neriešme tu môj zdravotný stav,ja majonézu môžem...a to vážne tu,kde je záplava receptov na zákusky,koláče,bôčiky,údené kolená atď, budeme riešiť 2,5g múky,ktoré pripadá na jednu porciu? Veď ja to nikomu nevnucujem,verte mi,inak ste pozorne nečítali úvod.
Pekný deň, zaujimavý recept, verím, že pár ĺudí sa potešilo, hlavne tí ktorí ho majú radi ale jesť ho nemôžu, tí budú určite vďační za akúkoļvek náhradu no a my ostatní sa zatiaľ môžeme napchávať tým s majonézou.
@Dormella (19.4.2019 18:17)

Aj tak sa dá,lenže to množstvo ti nenahradí objem a šalát nie je vláčny,je tuhý.Tam v diskusii sa aj pýtajú,koľko to je "velká majonéza" a ja tu dávam len 270g. Robila som tento šalát pre 60 ľudí a všetkým chutil,nikto nepoznal,že je majonéza nastavovaná múčnou kašou.Ja neodmietam a ani nechválim niečo,čo som nevyskúšala.