Kelová polievka
Kelová polievka

Vlaština

kvakac - fotkakvakac, 20. septembra 2018
Vlaština
Foto: kvakac

Viete čo to je? Je to podstate kelová polievka. Ja som sa tento názov dozvedel len pred mesiacom. Boli sme s kamarátom na chalupe a tam ju varila jeho starká, ktorá trvala na tom, že je to vlaština a nie kelová polievka. Bola veľmi milá a čiperná pri 87 rokoch. Tak preto ten názov. Táto polievka je veľmi hustá a sýta dáte si k nej chlieb a ste najedený.

6 - 8
porcií
15 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1000 g čerstvý
200 g prerastená
1 ks veľká
6 strúčikov
1 KL
1 KL
1 KL
1 KL
1 PL
Na halušky:
1 ks
150 g
1 KL
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kel nakrájate na slíže. Slaninu a cibuľu na drobné kocky. Cesnak posekáte na drobno. V hrnci roztopíte masť, na ňu dáte slaninu, rascu a cibuľu dusiť aspoň desať minút, potom pridáte cesnak. Premiešate párkrát, odstavíte zo sporáku a pridáte 1 KL papriky, chvíľu premiešate a hrniec znovu položíte na sporák. Teraz nasypete kel do hrnca a zalejete vodou po vrch kelu. Necháte variť, tak dlho aby bol kel mäkký. Počas varenia okoreníte mletým čiernym korením.

    Vlaština - obrázok 1
  2. 2

    Zarobíte si cesto na halušky. Keď sa kel uvarí, nahádžete halušky priamo do polievky. Necháte povariť tak sedem minút. Ochutnáte pripadne dosolíte a dáte majorán. Odstavte zo sporáku a nechajte postať chvíľu. A chutnú polievku mate hotovú, nejaký chlieb ešte k tomu a môžte hladošov zasýtiť.

    Vlaština - obrázok 2

Diskusia k receptu

34 komentárov k receptu
Pěkný recept! Darmo, starké maly vždy v rukávu plno dobrých receptov. Jen my jsme se někam odklonili. Zbytečně hledáme - máme plno dobrých receptov u nosu. Jen se dobře dívat a vnímat. Díky za bezvadný, chutný, sytý a lacný recept.
Keďže kel máme radi, iste aj polievka je podobnej chuti ako prívarok, len je redšia, dávno som sa zastrájala spraviť z kelu aj polievku, robila som len raz, ako mladá nevesta, vtedy som ešte ani variť nevedela, ale chutila (svokrovcom), mala by som takúto podobnú ako je tvoja spraviť. No a čo sa týka spomienok v starobe, tak na staré kolená aj zabudneš, čo bolo za mlada, pamäť zlyhá :-) a nebudeš mať na čo spomínať, haha.
Ani si nič lepšie od Teba neviem predstaviť ,samé dobroty nám ponúkame,za čo Ti patrí vďaka.Rada sa inšpirujem tvojimi receptami,sú fan-tas-tic-ke ,famózne,perfektne odprezentovane!
Nech sa Ti darí v zdraví a nech máš chuť a elán zoznamovať nás s perfektnými receptami,pekný víkend:-)
Díky moc za recept. Další lahůdka pro mou kuchařku starých receptů. Miluji to , co jsem se učil před 60 ti lety a přidávám moudré a staré recepty. Tak mám další a hned jej použiji pro padesát lidí, kterým budeme vařit jako každý rok v ubytovně pro sociálně slabé u nás na vsi. Díky a srdečně zdravíme.
Keď sú teploty okolo nuly, tak mne príde chuť na kel a kapustu. Mám to tak už roky. Hoci robievam podobnú polievku, s haluškami som ešte neskúšala. Uvidím, aká bude zima a potom vyskúšam aj túto.
Práve hľadám niečo z kelu. Ani nevieš ako prišla vhod. Halušky - myslím, že ešte vylepšia a zjemnia tu chuť kelu. Idem vyskúšať na večeru. Dám vedieť, ako chutila.
K tomu nazvu, tak me napadlo, ze kel (cesky kapusta) je polsky kapusta wloska, tedy italska, protoze Wloch je Ital, u nas po staremu taky Vlach. Takze, podle toho asi ten nazev, z vlasske kapusty, tedy vlasstina. :)

Pridaj komentár k receptu: