Mexický guláš podľa Sveťky

svetlusb - fotkasvetlusb, 6. januára 2018 21:51
Ďalšie recepty »
Mexický guláš podľa SveťkyFoto: svetlusb

Mexický guláš je u nás veeľmi často, a to nepreháňam! Muž ho zbožňuje a aj ja. Rada by som vás inšpirovala, ako ho robím JA!

60 min
príprava

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

  1. 1

    Mäsko si nakrájam na kocky, do rozpáleného oleja alebo bravčovej masti si dám pražiť nakrájanú cibuľu (nemusíme sa trápiť až úplne najemno - ona sa rozvarí). Ja robím tak, že ju pražím pomaly a posolím si ju, tak pustí viac šťavičky a v nej si ju robím. Potom na cibuľku pridám mäso, osolím ho, okorením čiernym korením a rascou a pomaly si ho restujem, kým nepustí šťavu. V nej si ho pomaly chvíľočku dusím.

  2. 2

    Keď už mäso dostatočne pustilo štavu a zatiahlo sa, poprášim ho hladkou múkou - zamiešam, potom sladkou mletou paprikou a štipľavou mletou paprikou - ale tej dám len trošičku, aby sme guláš nemali veľmi pikantný (samozrejme, kto ľúbi pikantné môže si pridať), všetko zamiešame a pridáme rajčinový pretlak. Všetko si spolu chvíľku podusíme.

  3. 3

    Následne podlejeme vodou, vhodíme Masox a varíme, až kým nezmäkne mäso. Popri varení premiešavame. Keď už je mäkké pridáme hrášok, dochutíme podľa potreby a ku koncu pridáme majorán. Povaríme a odstavíme. Podávame s ryžou a strúhaným syrom. Dobrú chuť.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist