Králik na víne
Králik na víne

Králičie ragú

hviera - fotkahviera, 31. augusta 2017
Králičie ragú
Foto: Hviera
20 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (diely)
1 ks
2-3 strúčiky
1,5 dl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na oleji trochu opečieme osolené králičie diely. Vyberieme. Do tej istej panvice, na tom istom oleji speníme pokrájanú cibuľku, pridáme nakrájaný cesnak, a po chvíľke aj rascu, zázvor a škoricu (v ľubovoľnej kombinácii). V pôvodnom recepte je celá škorica, ja som dala mletú škoricu, a určite to je lepšie s čerstvým zázvorom, ale postačí aj mletý. A doma zvyknem bez rasce. Rôznou kombináciou korení sa trochu mení aj chuť, stále je to však trochu orientálne. Práve tá moja kombinácia sa doma ujala, a práve pre túto kombináciu je recept zaujímavý :)

  2. 2

    Trochu pečieme, miešame, na mletú škoricu treba dávať pozor. Pridáme pretlak a väčšiu lyžicu medu, a pridáme aj víno - cca 1,5 deci. (počas varenia zvyšok vína ochutnávame ;) ) Trochu povaríme s vínom, pridáme králika a podlejeme vývarom/vodou, aby bolo mäso minimálne do 2/3 zaliate. Varíme asi hodinu pod pokrievkou, závisí od množstva, v podstate varíme kým sa voda neodparí a omáčka nezhustne.

  3. 3

    Keď zhustne, pridáme maslo na zjemnenie. Hotovo. Podávame s kuskusom, ryžou, knedľou, chlebom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Leaela má pravdu. Inak dobrý recept takáto fotka devalvuje a uberá na chuti uložiť si ho do KK. Tu nejde o útlocit, klasici hovoria, že jeme aj očami a jedlo má byť vhodne a vkusne upravené.