Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 1. júna 2022
Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept)
Foto: cesminaz

Úžasne chutné jedlo, ktoré vám odporúčam vyskúšať. Kombinácia ryže, zemiakov a köfte, zaliata vývarom je jednoducho niečo fantastické! Verte, že budete výsledkom veľmi Zobraziť celý popisÚžasne chutné jedlo, ktoré vám odporúčam vyskúšať. Kombinácia ryže, zemiakov a köfte, zaliata vývarom je jednoducho niečo fantastické! Verte, že budete výsledkom veľmi prekvapení🙂 Ak máte radi jednopekáčové jedlá, neváhajte a prekvapte rodinku týmto skvelým a pritom málo prácnym jedlom👌
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2022/01/kofte-so-stavnatou-ryzou-zemiakmi-z.html?m=1

5-6 porcií
porcií
35 minút
na 200 °C

Suroviny

Na köfte:
1 kg mleté
1 ks
1 ks
1 ks
1 PL
2 KL
2 KL
1 KL
1,5 KL
Okrem toho:
3 dl
1 l (alebo bujón)
3 ks
Postup

 1. 1

  Ako prvé namočíme ryžu do vody na 1 hodinu. Následne zmiešame všetky udané prísady na köfte. Žemľu namočíme do vody, vyžmýkame a rozdrobíme do mäsa. Cibuľu postrúhame, použijeme buď 1 veľkú, alebo 2 menšie. Hotovú masu na köfte necháme 1 hodinu postáť kým sa aj ryža máča vo vode.

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Po uplynutí času vytvarujeme menšie köfte podlhovastého tvaru. Očistíme a na hrubé plátky nakrájame zemiaky.

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Jeden vhodný pekáč vytrieme olejom, dáme doňho köfte a pomedzi aj zemiaky. Celé trochu pofŕkame olejom a dáme do rúry na 200 °C piecť. Vlastne necháme v rúre dovtedy, kým sa obsah nezačne už akoby piecť a trocha chytať kde-tu na povrchu farbu.

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zatiaľ scedíme ryžu a zohrejeme vývar na horúco. Ak nemáte po ruke mäsový vývar, tak ako náhradu kľudne môžete použiť hovädzí bujón. Priznávam, že veru občas aj ja použijem na rýchlo bujón🙂 Čo by som dodala je, že ten vývar musí byť trochu slanší, lebo tá ryža a zemiaky vsiaknu do seba soľ, takže si to prispôsobte👍

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Keď už obsah pekáča začal na povrchu chytať farbu, ho vyberieme, zasypeme ho ryžou a opatrne lopatkou poprevraciame obsah tak, aby ryža bola všade pomedzi🙂 Následne zalejeme celé vývarom a dáme naspäť do rúry na cca 35 minút. Treba si to sledovať, to už budete vidieť keď ryža vsiakla vývar. Nemusí popiť celkom do sucha, stačí tak na 90 %, lebo ono to ešte aj tak trocha dosiakne po vybratí z rúry ako bude chladnúť.

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A tu je už hotové, fantasticky voňavé jedlo🤩👌 Tá vôňa je naozaj úžasná!

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  A zostáva nám už len servírovať 🤩👍Verím, že vám toto jedlo bude chutiť tak, ako nám! Podávať k tomu môžete šalát, niečo kyslé zavárané, cibuľu, alebo aj kompót. Prajem dobrú chuť !

  Köfte so šťavnatou ryžou a zemiakmi z jedného plechu (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík z jednoho pekáče, o chuti Kofte se šťavnatou ryžou a zemiakmi nepochybuji. Cesmínko, díky za sdílení! Krásné pozdravení!
zolik
Pekný recept, taký babkovský 😊… nieže sa mi urazíš. Moja mama robievala podobné pekáčové jedlá, keď mala 4 vnukov (s láskou im vtedy hovorila pandravy) na leto na prázdniny.
cesminaz
@haji dakujem pekne za milé slová @bugout 🙂ano viem @olinecka dakujem za komentík🙂 @zolik 😅 neboj sa neurazím, ved to je skôr pochvala👍😆 @mirop no super, fakt sa teším že jedlo chutilo! Vdaka za odozvu. Príjemný deň všetkým!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia