Vegetariánsky hamburger
Vegetariánsky hamburger

Hashburger s medovo-horčicovou omáčkou videorecept

blogbusker - fotkablogbusker, 10. februára 2022

Vegetariánsky burger s čedarom, ktorý nerobí kompromisy na obsahu proteínu. Výborný aj z panvice, fantastický aj z grilu.

4
porcie
15 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

150 g (z konzervy)
200 g (z konzervy)
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1 ks
1 ks
1 ČL
2 PL
2 PL
100 g
2 PL
2 PL
4 ks
1 ks
4 ks
1 ks veľká
1 ks
Postup

 1. 1

  Cícer a fazuľu dôsledne popuč pomocou vidličky a v hlbokej nádobe ich zmiešaj spolu s oreganom, granulovaným cesnakom, granulovanou cibuľou, soľou a čiernym korením. Mrkvu so zemiakom ošúp, najemno nastrúhaj a spolu s údenou paprikou a múkou vmiešaj do zmesi. Z hotovej hmoty si vymodeluj burgrové placky.

 2. 2

  Panvicu polož na mierny - až mierne slabý oheň a vlej do nej olej. Po minútke, počas ktorej sa olej zohreje, pridaj placku, prípadne viaceré - záleží od veľkosti tvojej panvice. Praž 2 minúty z každej strany, alebo až kým nebudú hashburgre (“hash” ako hash brown, a.k.a. zemiaková placka) chrumkavé.

 3. 3

  Každú placku ku koncu pokry plátkami cheddaru, prilej do panvice pol deci vody a rýchlo prikry pokrievkou. Vytvorí sa dostatok parného tepla na to, aby sa syr roztavil. Po 30 sekundách burgre z panvice vyber, aby príliš nenavlhli.

 4. 4

  Omáčku, ktorá chuťovo dokonale dopĺňa celistvosť tohto jedla, si vyrobíš úplne jednoducho a to zmiešaním horčice a medu.

 5. 5

  Čas vystavať hotový hashburger. Žemle prekroj napoly, na spodnú nanes vrstvu omáčky, na ktorú položíš lístok šalátu a placku s roztaveným syrom. Nasledujú plátky uhorky, paradajky a cibule, ešte jedna vrstva omáčky a vrchná časť žemle.

 6. 6

  Podávaj spolu s obligátnymi hranolkami a kolou, alebo žeby neštandartne napríklad so šalátom? To už nechám na teba!

 7. 7

  Instagram: walrus.buko

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia