Bravčové s fazuľou
Bravčové s fazuľou

Furmanská fazuľa fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 2. júna 2018
Furmanská fazuľa (fotorecept)
Foto: kvakac

Nosievali si ju gazdovia, keď išli na zárobky furmančiť. Takúto fazuľu mali celodenné jedlo. Potom pretekali s koňmi, kto urobí väčší prievan.

6
porcií
15 minút
príprava
75 minút
tepelná úprava

Suroviny

700 g
500 g
200 g veľká suchá
200 g
2 ks stredná
5 - 7 strúčikov
250 g
1 ks
1 PL
1 KL
1/2 KL
1 PL
Na fazuľu:
 (kto chce)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Fazuľu namočíme večer pred varením do vody. Najsamlepšia je veľká strakatá, taká ako tretina prsta (švábka), ale keď dôjde, tak aj veľká biela postačí. Vodu z nej zlejeme a dáme variť do čistej vody s koreninami. Táto sa vari najdlhšie.

  Furmanská fazuľa (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Do hrnca dáme masť zohriať na ňu slaninu pokrájanú na kocky a cibuľu na polmesiace. Osmažíme do červena. Počas toho dáme k tomu cesnak, korenie a rascu.

  Furmanská fazuľa (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Hrniec odložíme zo sporáku a pridáme mletú papriku premiešame. Do tohto dáme pokrájané mäso premiešame na sporáku asi minútku a zalejeme vodou a necháme variť.

  Furmanská fazuľa (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Keď už mäso ostáva mäkké pridáme pokrájané zemiaky. Ak mäso aj zemiaky sú uvarené tak do hrnca pridáme uvarenú fazuľu. Povarime to spolu chvíľu. Zmiešame múku s vajcom a vodou vypracujeme cesto. Z neho nahádžeme halušky priamo do polievky. Keď vyplávajú hore máme polievku hotovú. Kto chce môže pridať zelerovú vňať a odstaviť zo sporáku.

  Furmanská fazuľa (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Chvíľu necháme postať a môžme sa pustiť do polievky.

  Furmanská fazuľa (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
No tak takúto polievku by som si veru dala... Sýta a výživná, veruže na celý deň ma človek pokoj od hladu. Príležitostne skúsim, počkám však asi do jesene. Teraz v tých horúčavách ja osobne radšej niečo ľahšie. KK, pekný víkend!