Diskusia k receptu
Studená polievka

Ruská okroška s kefírom fotorecept

elenas - fotkaelenas, 29. júla 2020

Komentáre 1 - 15 z 24

Okrošku mám veľmi rada, je to skvelé a veľmi osviežujúce letné jedlo. Veľmi dobre, že si pridala recept (robievam prvý spôsob). Vrele odporúčam.
Tak toto určite urobím. Podobá sa to zemiakovému šalátu ktorý robievam. Základ je podobný ako v tomto recepte a zalievam ho nie majonézou, ale sladkou smotanou. Vďaka za pridanie zaujímavého receptu.
Toto sa mi veľmi páči a už vidím, že okrošku budem mať aj ja veľmi rád. Hlavne keď budu viac ako 30° tepla. Bude to dobré osvieženie. Vďaka za recept.
@dvorka (29.7.2020 12:34)

Ďakujem za komentár, aj keď zemiak tam netvorí základ ale skôr surová zelenina, na šalát sa to trochu podobá. Niektorí pripravujú okrošku aj s majonézou namiesto kyslej smotany, kvas + majonéza alebo studený vývar + majonéza, kysla smotana+ voda+majonéza, všetko otázka každého chuti.
1x haji
@haji (29.7.2020 14:08)

Ďakujem pekne za komentár, určite sa dá upraviť podľa vlastnej chuti.
1x haji
@elenas (30.7.2020 09:55)

Môj ty bože to je dobrota. Zbaštíl som toho liter. Až ma neroztrhne tak bude dobré. Čistil som záhradu po ríbezliach a egrešoch na slnku a bol som vyšťavený ako kaktus. Dal som si okrošky a môžem isť znovu robiť. Tak toto je ako stvorené pre mňa. Vďaka za recept a aby som to ukončil už sa môžeš aj vydávať.
Pre mňa neuveriteľná kombinácia surovín, ale povedala som si, že vyskúšam.
A ono je to naozaj chutná a osviežujúca, letná polievka :)
Nemala som reďkovku, ani chren a cibuľu len veľkú, takže trocha menej autentické. Ďakujem za recept a novú chuť @elenas.