Diskusia k receptu
Domáce cestoviny

Tvarohové rezance na slano fotorecept

marienka44 - fotkamarienka44, 28. júla 2020

Komentáre 1 - 15 z 15

Pěkný, klasický recept na rezance s tvarohom naslano. Název je zavádějící. Hledala jsem tvaroh v ceste. Velmi úhledně nakrájené rezance, klobúk dole!
Moje naj bezmäsité jedlo, s maslom, bez smotany, môžem jesť a jesť a jesť, až po ohryzok :-) doslova do prasknutia, až pokiaľ nie je hrniec prázdny
používateľ nemá avatar
123
super, obyčajné a fajnové... my sme v rodine nikdy nemali rezance s tvarohom "na sladko" iba slané ... raz dávno prišiel k nám budúci zať a a boli rezance s tvarohom - ako ináč, na slano... zjedol,nenamietal, ale potom neskôr, keď sme sa dozvedeli, že u nich doma cukria, sme mu dali a k rezancom aj cukor, no, holt... ale už necukril...
používateľ nemá avatar
123
@mata3636 (28.7.2020 16:47)

no, to mi hovor... u nás sú na stole aspoň raz za tri týždne, deti/odrastené a nie doma/ sa smejú, keď povieme čo sme mali na obed, večeru, ale aj oni ich majú radi...
Marienka toto je moje naobľúbenejšie jedlo, práve dnes rozmášľam, že správím, ale zemiakové halušky s tvarohom...rezance robiť som lenivá...krásny recept...
1x haji
používateľ nemá avatar
123
a ešte dodatok, robievame aj zemiakové strapačky s tvarohom, zemiakové šúľance s tvarohom , všetko na slano a priznám sa, keby som ich mala na výber, tak beriem všetko na jeden tanier, do prasknutia...
1x haji
Ďakujem pekne za nahliadnutie. Pisala som to podrobne, aby to bolo archivované, keď ja tu uz nebudem a moje deti a vnučka budú mať návod ako na to. Ja som nikdy nerobila rezance ( slíže po fraštacky} kupované v sáčku v obchode.
Krásna klasika našej národnej kuchyne, my to zapíjame cmarom, kyslým mliekom, kefírom. Našim českým vnúčatám (žijem a varím to v Čechách) to ohromne chutí. Akurát máme problém zohnať odpovedajúci tvaroh
1x bojar
@bojar (2.8.2020 16:41)
Z tvarohové těsta se u nás dělají tvarohové gule, název Tvarohové rezance mi evokuje tvaroh v těstě. Hezký zbytek neděle!